wtv.pl > Pogoda > IMGW wydało ostrzeżenia najwyższego stopnia dla dwóch województw
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:58

IMGW wydało ostrzeżenia najwyższego stopnia dla dwóch województw

IMGW
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pilne ostrzeżenia najwyższego stopnia. mieszkańcy Małopolski i Podkarpacia muszą się przygotować. Już w czwartek, 5 sierpnia zaczną się silne burze z ulewnym deszczem.

Zagrożenie wystąpi nie tylko na terenie Małopolski i Podkarpacia, jednak właśnie tam należy spodziewać się najsilniejszego uderzenia burz z deszczem.

IMGW wydało ostrzeżenia. Zacznie się już 5 sierpnia

IMGW prognozuje ulewne opady deszczu o sumie powyżej 90 milimetrów. Towarzyszyć im będą porywy wiatru o prędkości powyżej 72 kilometrów na godzinę. Lokalnie mieszkańców może doświadczyć grad.

Na terenie województwa świętokrzyskiego, dolnośląskiego, śląskiego, i lubelskiego obowiązuje drugi stopień zagrożenia meteorologicznego.

Należy spodziewać się opadów o sumie od 50 do 90 milimetrów. Prędkość porywów wiatru wyniesie także powyżej 72 kilometrów na godzinę.

Identyczna sytuacja wystąpi w zachodniej części Podlasia, gdzie poza burzami suma opadów wyniesie od 30 do 50 milimetrów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Na terenie północnego Mazowsza, a także w województwie łódzkim i opolskim wystąpią jedynie opady od 30 do 50 milimetrów.

Pozostały rejon Mazowsza oraz północna część Lubelszczyzny została objęta drugim stopniem ostrzeżeń przez wzgląd na silne deszcze o sumie nawet do 90 milimetrów.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl Zdjęcie główne: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Powiązane