wtv.pl > Pogoda > IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia. Trudna pogoda w weekend
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 08:58

IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia. Trudna pogoda w weekend

IMGW
(screen) IMGW

Nad Polskę nadchodzą kolejne burze. IMGW ostrzega, że w weekend możemy spodziewać się intensywnych opadów deszczu, burz, a nawet opadu gradu. Silny wiatr i trudne warunki atmosferyczne mogą pojawić się w kilku województwach.

Może się okazać, że niektórzy urlopowicze będą mieli duży problem.

IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia. Niepokojące doniesienia dot. weekendu

Nad Polskę nadciągają kolejne czarne chmury. IMGW ostrzega, że w weekend ponownie mogą na kilku obszarach w Polsce wystąpić burze.

Te zjawiska pogodowe mogą skończyć się ulewami, a nawet opadem gradu. Podobnie jak w przeciągu ostatniego miesiąca, możliwe będzie zagrożenie również wichurami, a co za tym idzie, wylaniem potoków i rzeczek oraz zerwanymi gałęziami i konarami drzew.

Jeszcze dziś w woj. pomorskim i zachodniopomorskim może wystąpić silny wiatr.

- W strefie brzegowej prognozuje się wystąpienie silnego, południowo-zachodniego i zachodniego wiatru, o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 80 km/h - można przeczytać na Twitterze IMGW.

Sobota i niedziela z burzami i gradem

Pomarańczowy alert IMGW ma obowiązywać dla większych części województw: lubuskiego, świętkorzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Żółty alert będzie obowiązywał w województwach: podlaskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, lubelskim, małopolskim, śląskim i podkarpackim w tych częściach, w których nie obowiązuje alert pomarańczowy.

W niedzielę żółty alert obowiązywać będzie w województwach: podlaskim, mazowieckim, lubelskim, łódzkim, świętokrzyskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, opolskim i dolnośląskim.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: imgw.pl zdjęcie główne: (screen) IMGW

Powiązane