wtv.pl
(screen) IMGW

(screen) IMGW

IMGW wydało ostrzeżenia dla trzech województw. Uwaga na upały

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

IMGW wydało ostrzeżenia dla trzech województw - pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Synoptycy ostrzegają przed nadchodzącymi upałami. Temperatury mogą przekroczyć nawet 32 stopnie.

W słońcu temperatura odczuwalna może być znacznie wyższa, Warto zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Nadchodzą upały

Po burzowych tygodniach, ponowie nadchodzi fala upałów. Podwyższoną temperaturę odczujemy niemal wszyscy, ale w trzech województwach sytuacja będzie szczególnie trudna.

IMGW wydało ostrzeżenia dla trzech województw - kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i lubuskiego. We wszystkich ogłoszono ostrzeżenie pierwszego stopnia.

W każdym z województw temperatura będzie się wahała od około 29 do 31 stopni w godzinach popołudniowych, z czego w woj. lubuskim, w niektórych miejscach osiągnie nawet 32 stopnie.

Co ciekawe, poza ostrzeżeniem na Pomorzu znalazły się nadmorskie miejscowości. Jak informuje IMGW, jedynie tam będzie można spodziewać się wytchnienia od upałów - temperatura będzie się tam wahać od 22 do 27 stopni.

Wrócą burze?

W południowej Polsce można za to spodziewać się z powrotem ulewnych deszczy, a w niektórych miejscach nawet burz.

Silny ma być tam również wiatr, który miałby w porywach osiągać nawet 80 km/h. W innych miejscach można spodziewać się jedynie przelotnych opadów.

Podobna prognoza obowiązywać będzie w środę, front burzowy przesunie się jednak bardziej na północ, a we czwartek ma już całkowicie wrócić do pierwotnego stanu.

Jak podało IMGW na swoim Twitterze, burze widoczne są od rana w Czechach i w ciągu kilku najbliższych godzin mogą zawitać już do Sudetów i Karpatów po polskiej stronie.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="pl" dir="ltr">Aktualnie burze nad Polską nie występują, ale obserwuje się wyładowania w Pieninach po słowackiej stronie oraz układ burzowy w środkowych Czechach przemieszczający się w kierunku Kotliny Kłodzkiej.<br>W najbliższych godzinach burze mogą pojawiać się w Sudetach i Karpatach. ⛈️ <a href="https://t.co/vP4K3OZIlF">pic.twitter.com/vP4K3OZIlF</a></p>&mdash; IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) <a href="https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1409746450741968897?ref_src=twsrc%5Etfw">June 29, 2021</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl
zdjęcie główne: (screen) IMGW

Anna DymarczykAutor

Redaktorka WTV. Studentka historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są jej kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

 W związku z prognozą pogody IMGW wydało ostrzeżenia I i II stopnia

Pogoda na dziś. IMGW wydało ostrzeżenia. Nad morzem będzie grzmieć i padać

Czytaj więcej >

Burze w powiecie sieradzkim. Powaliło drzewa, zerwało dach

Czytaj więcej >
Niespokojna noc z soboty na niedzielę w części kraju. Powodem burze i silne opady

IMGW ostrzega przed burzami. Ostrzeżenia I i II stopnia dla niemal połowy kraju

Czytaj więcej >

Nadciąga fala groźnych upałów. Temperatury sięgną 35 stopni

Czytaj więcej >