wtv.pl > Pożar

Pożar

pożar

Kościan
19.03.2022 09:20 Pożar pod Poznaniem. Płonie składowisko odpadów

Przysieka Polska: płonie składowisko odpadów w powiecie kościańskim. W akcję gaśniczą zaangażowanych jest kilkudziesięciu strażaków. Nie ma informacji o tym, by ktokolwiek ucierpiał. Wiadomo, że na miejscu znalazło się 28 zastępów straży pożarnej z całego pow. kościańskiego, ale również z Leszna.

Pożar w Knurowie
19.03.2022 09:19 Na Śląsku spłonęła dawna fabryka. Strażacy byli na miejscu przez całą noc

15 czerwca wieczorem doszło do zapalenia się dawnej hali produkcyjnej w Knurowie, która jest obecnie magazynem plastikowych opakowań. Straż pożarna pracowała przez całą noc. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Strażacy pojawili się na miejscu po godz. 20. Potężny pożar w Knurowie Do zdarzenia doszło 15 czerwca w godzinach wieczornych. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o zapaleniu się hali przy ul. Koziełka w Knurowie. Służby natychmiastowo podjęły interwencję. Budynek, z którego wydostawały się płomienie okazał się być dawną fabryką plastikowych opakowań. Obecnie jej pomieszczenia służyły jako magazyn przechowywania tego rodzaju pojemników. To właśnie one uległy zapaleniu. Pożar był wyjątkowo widowiskowy. Na zamieszczonych w internecie filmach widzimy ogromny słup czarnego dymu wydostający się z hali. Zdarzenie przyciągnęło w okolice dziesiątki gapiów. Bez ofiar W gaszeniu pożaru udział wzięło 17 zastępów straży pożarnej. Służby pracowały przez całą noc - ostatnie prace na pogorzelisku zakończyły się dziś rano. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku zdarzenia. Magazyn od dłuższego czasu nie był już użytkowany, nikt nie znajdował się zatem w środku. Całkowicie spłonęły jednak plastikowe opakowania składowane w budynku. Pożar objął dwa z sześciu segmentów hali. Do zbadania przyczyn zdarzenia oddelegowana została specjalna grupa śledcza. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Jak skończył się burzowy weekend? Straż musiała interweniować w całym kraju ponad 876 razyOpolskie. Silne burze i ulewy, strażacy nieustannie interweniowaliOSP Zborowskie tłumaczy się z braku wyjazdu. Druhowie byli gotowi, mieli nie dostać zgodyŹródło: wp.pl, iknurow.pl, wtv.plZdjęcie: IRRI Photos/flickr.com - zdjęcie ilustracyjne

Lipnica Mała
19.03.2022 09:19 Kolejny pożar na Podhalu. Płonie stodoła w Lipnicy Małej

Kolejny pożar na Podhalu - tym razem ogień zaczął trawić znajdującą się blisko budynków mieszkalnych stodołę w Lipnicy Małej. Na miejscu jest straż pożarna. Zakończyło się już gaszenie i zabezpieczanie pobliskich budynków.Przyczyną pożaru miał być zapłon związany z trudnymi warunkami pogodowymi.

Londyn
19.03.2022 09:19 Londyn: płonie dworzec na południu miasta. Strażacy walczą z żywiołem

Londyn: płonie dworzec kolejowy na południu miasta. Z szalejącym ogniem walczy kilkudziesięciu strażaków. Nie ma informacji o rannych, ale służby proszą zamykanie okien. Toksyczny dym może wpłynąć na zdrowie.Mieszkańcy pokazali filmy ze zdarzenia. Dym widać w niemal całym mieście.

Pożar w Krotoszynie
19.03.2022 09:18 Pożar kamienicy w Krotoszynie. Strażacy wyjechali do interwencji późną nocą

W nocy doszło do pożaru kamienicy przy ul. Zdunowskiej w Krotoszynie. Strażacy gasili płonący budynek przez ponad cztery godziny. Finalnie okazało się, ze w obiekcie przebywała tylko jedna osoba, która nie ucierpiała w wyniku zdarzenia. Przyczyny zapalenia się kamienicy nie zostały ustalone. Kamienica w ogniu Do zdarzenia doszło w nocy z 3 na 4 lipca. O godz. 1.33 Komenda Powiatowa PSP w Krotoszynie otrzymała zgłoszenie o zapaleniu się jednego z budynków w centrum miasta. Chodziło o kamienicę znajdującą się przy ul. Zdunowskiej. Na miejsce wysłanych zostało pięć zastępów straży pożarnej: trzy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Krotoszynie oraz dwie z OSP Krotoszyn i Zduny. - Kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że pali się lokal na pierwszym piętrze i klatka schodowa. Pożar rozprzestrzenił się też na poddasze użytkowe - przekazał w rozmowie z WTV oficer prasowy krotoszyńskiej PSP Tomasz Patryas. W celu ugaszenia pożaru strażacy wykorzystali sprężoną pianę. Przeszukanie budynku Po tym, jak sytuacja została opanowana, strażacy przystąpili do akcji ewakuacyjnej. Okazało się jednak, że w budynku przebywała tylko jedna osoba. - Po stłumieniu pożaru przeszukano obiekt pod kątem przebywania w nim osób. W mieszkaniu, w którym się paliło nie przebywały żadne osoby. W sąsiednim przebywała jedna osoba, którą strażacy ewakuowali na zewnątrz - powiedział nam st. kpt. Tomasz Patryas. Następnie strażacy przystąpili do wietrzenia oraz oddymiania pomieszczeń kamienicy. Usunięto również nadpalone elementy konstrukcyjne, mogące stanowić zagrożenie. Akcja pożarnicza trwała ponad cztery godziny. - Strażacy nie ustalili przyczyny powstania tego pożaru. Dochodzenie w tej sprawie będzie prowadziła krotoszyńska policja - przekazał nam rzecznik krotoszyńskiej straży pożarnej. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Pożar domku letniskowego pod Olsztynem. Nie żyją dwie starsze kobietyTragedia w Rudzie Śląskiej. Mężczyzna zginął w pożarzeSosnowo. W trakcie wesela wysadzono dom państwa WawrzyniakówŹródło: wtv.pl Zdjęcie główne: East News - zdjęcie ilustracyjne

W nocy w Rudzie Śląskiej doszło do poważnego pożaru wysypiska
19.03.2022 09:18 Ruda Śląska: w nocy doszło do pożaru wysypiska śmieci

Od pierwszej w nocy w niedzielę strażacy z Rudy Śląskiej walczyli z pożarem wysypiska. Sytuacja była wyjątkowo trudna. Na miejsce wysłano aż 18 zastępów strażackich. Ogniem objętych było nawet 8 tys. m.kw. składowiska odpadów.W nocy z soboty na niedzielę strażacy w Rudzie Śląskiej wysłani zostali do pożaru na wysypisku śmieci. Akcja nie była łatwa, dodatkowo obszar objęty płomieniami nie był mały.Stanowisko Kierownia otrzymało informacje o pożarze na wysypisku śmieci przy ul. Stalowej o godzinie 1 w nocy. Prócz ratowników zadysponowano specjalną jednostkę chemiczną.

Pożar motorówki na jeziorze Jeziorak w Iławie
19.03.2022 09:17 Na jeziorze Jeziorak w ogniu stanęła motorówka. Trzy poszkodowane osoby to obywatele Niemiec

Na jeziorze Jeziorak w Iławie doszło do pożaru motorówki. Ogień pojawił się, gdy maszyna była zaledwie 150 metrów od brzegu. Trzy osoby zostały poparzone. Żadna z nich nie ma polskiego obywatelstwa.Ogień pojawił się na motorówce, gdy ta znajdowała się na południowej części jeziora Jeziorak. Sytuacja była bardzo niebezpieczna.Do zdarzenia doszło w niedzielę. Pożar zmusił trzy osoby będące na motorówce, do wskoczenia do wody. Nie pozwoliło to uniknąć jednak poważnych obrażeń.

Pożar stodoły: strażacy znaleźli trzy ciała
19.03.2022 09:15 Pożar stodoły w Cieszycach: nie żyje trzech mężczyzn. Jedno z ciał było zwęglone

Pożar w Cieszycach: nie żyją trzy osoby. 13 wozów strażackich wezwanych zostało w poniedziałek do pożaru stodoły. Mieszkańcy zgłosili, że w płomieniach znajdować mogą się ludzie. Nie były to jednak osoby, do których należała stodoła.Trzy osoby w kryzysie bezdomności zginęły w pożarze w Cieszycach. Płomienie pojawiły się po godzinie 20, około godziny 20:30 na miejsce ruszyła straż pożarna.- Jako pierwsi na miejscu zdarzenia potwierdziliśmy treść zgłoszenia - przekazali strażacy z OSP Pustków Żurawski. Dodali, że od okolicznych mieszkańców otrzymali niepokojące zgłoszenie na temat płonącej stodoły.>Źródło: OSP Pustków Żurawski

Około 4:30 wybuchł pożar w hali we Wrocławiu
19.03.2022 09:14 Wrocław: pożar hali magazynowej. Składowano w niej farby i rozpuszczalniki

Wrocław: pożar hali magazynowej przy ul. Swojczyckiej. Niebo w okolicy spowite jest gęstym, ciemnym dymem. Pierwsze - niepotwierdzone jeszcze informacje - wskazują, że niedaleko znajduje się magazyn z fajerwerkami.- Pożar wybuchł około godziny 4:30 - poinformował dyżurny straży pożarnej Andrzej Holak. Na miejscu pracuje obecnie 14 jednostek straży pożarnej.

Pożar hotelu w Baden-Baden w Niemczech
19.03.2022 09:14 Niemcy: pożar hotelu w Baden-Baden. Ewakuowało 200 osób

Ewakuacja blisko 200 osób z hotelu w Baden-Baden w Nieczech. Około godziny czwartej nad ranem w budynku wypełnionym gośćmi pojawił się ogień. - Policja zamknęła ulicę z obu stron. Mają nas gdzieś przewieźć, ale nie wiemy gdzie - powiedział w rozmowie z PAP jeden z pracowników niemieckiego hotelu.Akcja gaśnicza rozpoczęła się nad ranem. Goście hotelu w Baden-Baden zostali wraz z obsługą wyprowadzeni na zewnątrz budynku.

la palma
19.03.2022 09:11 Kościół spłonął na oczach wiernych. Przerażające sceny w Hiszpanii

Hiszpania. Na wyspie La Palma doszło do wybuchu wulkanu Cumbre Vieja. Na oczach wiernych, lawa podpaliła kościół w Todoque. Jego wieża runęła na oczach wiernych w ciagu kilku sekund. La Palma należy do Hiszpanii, ale jest częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Pożar
19.03.2022 09:08 Pożar budynku mieszkalnego w Piasecznie. Choć mieszkańcy przekonywali strażaków, że wszyscy opuścili budynek, w pogorzelisku odnaleziono zwęglone zwłoki

Tragiczny finał rutynowej kontroli po pożarze. Pożar budynku w Piasecznie, zamieszkiwanego przez pracowników z Ukrainy. Choć mieszkańcy zapewniali strażaków, że wszyscy zostali ewakuowani, w pogorzelisku odnaleziono zwłoki.

po ar - ozork w
19.03.2022 09:04 Pożar w Ozorkowie. Pali się pawilon handlowy, w akcji kilkanaście zastępów

W czwartek w Ozorkowie wybuchł pożar pawilonu handlowego. Płomienie objęły budynek położony tuż przy rynku miasta w województwie łódzkim.W Ozorkowie zapalił się pawilon handlowy, który znajduje się kilka sklepów oraz punktów usługowych – poinformował portal expressilustrowany.pl.

Pożar we Władysławowie
19.03.2022 08:58 Władysławowo: Ciało mężczyzny w spalonej przyczepie. Prokuratura wyjaśnia okoliczności zdarzenia

W środku nocy straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze przyczepy kempingowej we Władysławowie. Po jej ugaszeniu i przeszukaniu znaleziono zwęglone ciało mężczyzny. Sprawę bada prokuratura. Tragiczna noc we Władysławowie zakończyła się śmiercią mężczyzny. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna zmarł w przyczepie, która spłonęła.Pożar przyczepyO zapaleniu się przyczepy kempingowej we Władysławowie straż pożarna dowiedziała się w nocy z poniedziałku na wtorek, tuż przed godziną 3. Na miejsce skierowane zostały zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej we Władysławowie i w Chłapowie oraz JRG Puck. Choć służby natychmiastowo wyruszyły na miejsce, po przybyciu oczom strażaków ukazał się widok doszczętnie spalonej przyczepy. - Niestety pożary takich obiektów są bardzo szybkie i gwałtowne - tłumaczono okoliczności zdarzenia na stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku. Tragiczny finał Po dogaszeniu pogorzeliska rozpoczęto prace poszukiwawcze w celu odnalezienia ewentualnych ofiar, które mogły przebywać w palącej się przyczepie. Niestety, straż nie miała do przekazania optymistycznych wieści. We wnętrzu przyczepy odnaleziono zwęglone zwłoki. Ciało należało najprawdopodobniej do mężczyzny. Na miejscu pojawiła się prokuratura, której zadaniem będzie wyjaśnienie okoliczności zdarzenia oraz identyfikacja ofiary. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Tragiczny wypadek w zachodniopomorskim. Bus zderzył się z samochodem osobowym. Jedna osoba nie żyjeOsiek. Poważny wypadek na drodze wojewódzkiej, wśród poszkodowanych dzieckoBartniki. Nagły wypadek z udziałem 6-latka, na miejscu śmigłowiec LPR Źródło: facebook.com/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pucku Zdjęcie: facebook.com/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pucku

Pożary
19.03.2022 08:58 Przerażający żywioł w Turcji, w pobliżu kurortów turystycznych. Z pożarem walczy już ponad 4 tys. strażaków

Planując wakacje, zastanowić należy się nad wyborem innego kierunku. W pobliżu kurortów turystycznych w Turcji trwają wyjątkowo dotkliwe pożary. Do walki z żywiołem rozdysponowanych zostało już ponad 4 tys. strażaków. Prawie 200 osób trafiło do szpitali, są również ofiary śmiertelne.

Pożar na parkingu
19.03.2022 08:53 Gdańsk: wybuch przed Castoramą

O rozwoju wydarzeń będziemy informować na bieżąco.Sytuacja wyglądała bardzo groźnie, gdy ogień zaczął przechodzić na inne samochody znajdujące się na parkingu. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.Na miejsce zostało wezwanych pięć zastępów. Nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną pożaru. Ostatecznie w wyniku pożaru, a następnie wybuchu uszkodzonych zostało pięć pojazdów.Według straży pożarnej w Gdańku na parkingu "nastąpił wybuch fizyczny butli z dwutlenkiem węgla używanym w kalibracji urządzeń"Artykuły polecane przez redakcję WTV:Ratownicy medyczni planują ogólnopolski protest. Manifestacje w całej Polsce odbędą się już 30 czerwcaPrzyjechali na szczepienie. Przychodnia była zamkniętaWariant Delta nie jest ostatni? Ekspertka tłumaczy, co może się wydarzyć źródło: wtv.pl, trojmiasto.pl zdjęcie główne: KM PSP Gdańsk Twitter Pożar 🔥 samochodów na parkingu marketu na ul. Odyseusza w Gdańsku. W bagażniku jednego z pojazdów wybuchła butla z gazami palnymi ❗️Na miejscu JRG 5. Brak osób poszkodowanych. pic.twitter.com/tAER93Xvq8— KM PSP Gdańsk (@KM_PSP_GDANSK) June 28, 2021 Gdańsk Osowa. Butla z gazem spawalniczym wybuchła w bagażniku płonącego auta. Poniedziałkowe popołudnie (28.06) na parkingu Castoramy przy ul. Odyseusza w Gdańsku Osowej było bardzo niebezpieczne. Przechodniów zaalarmowały kłęby czarnego dymu unoszące się nad marketem budowlanym. W trakcie akcji straży pożarnej w jednym z aut wybuchła gazowa stalowa butla spawalnicza. Jak podaje trójmiasto.pl siła wybuchu była tak duża, że zupełnie zniszczyła tył samochodu, w którym się znajdowała.

W niedzielę rano w jednej z kamienic w Katowicach wybuchł pożar
19.03.2022 08:51 Pożar kamienicy na Załęskiej Hałdzie w Katowicach. Trzy osoby trafiły do szpitala

Niedzielny poranek dla lokatorów kamienicy na Załęskiej Hałdzie w Katowicach był dramatyczny. W kamienicy wybuchł pożar. 35-letnia kobieta i jej 8-letnia córka uwięzione zostały na poddaszu. Do szpitala trafiły łącznie trzy osoby. Znane są pierwsze podejrzenia co do źródła ognia.13 czerwca w Katowicach doszło do groźnego pożaru. Płomienie objęły jedną z kamienic przy Załęskiej Hałdzie.Na miejsce natychmiast zadysponowano straż pożarną. Największym wyzwaniem okazało się ewakuowanie 35-letniej kobiety i jej 8-letniej córki.Dalsza część artykułu pod materiałęm wideo.Obie znajdowały się na poddaszu kamienicy w Katowicach. Rozprzestrzeniający się płomień odciął im drogę ucieczki.

W Poznaniu doszło do groźnego pożaru
19.03.2022 08:51 Poznań. Pilne ostrzeżenie służb: nie otwieraj okien i ogranicz przebywanie na zewnątrz. Toksyczne opary z płonących hal

W Poznaniu aż 19 zastępów straży pożarnej walczy z groźnym pożarem hali. Unoszące się w okolicy chemiczne opary są niebezpieczne dla mieszkańców.Chwilę przed godziną 17 służby w Poznaniu otrzymały zgłoszenie o pożarze w hali, gdzie składowane są środki owadobójcze. Sytuacja jest poważna.Z pożarem chemicznych środków walczy już 21 zastępów straży pożarnej. Portal Poznan.pl informuje, że płonie hala firmy BROS.