wtv.pl > Polska > Wrocław: pożar hali magazynowej. Składowano w niej farby i rozpuszczalniki
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:14

Wrocław: pożar hali magazynowej. Składowano w niej farby i rozpuszczalniki

Około 4:30 wybuchł pożar w hali we Wrocławiu
(zdjęcie ilustracyjne) PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Wrocław: pożar hali magazynowej przy ul. Swojczyckiej. Niebo w okolicy spowite jest gęstym, ciemnym dymem. Pierwsze - niepotwierdzone jeszcze informacje - wskazują, że niedaleko znajduje się magazyn z fajerwerkami.

- Pożar wybuchł około godziny 4:30 - poinformował dyżurny straży pożarnej Andrzej Holak. Na miejscu pracuje obecnie 14 jednostek straży pożarnej.

Pożar hali magazynowej we Wrocławiu

Na ten moment w sprawie pożaru przy ul. Swojczyckiej wiadomo bardzo mało. - Nie wykluczone, że w magazynie znajdują się farby i rozpuszczalniki, miało dojść do wybuchów - przekazał Andrzej Holak z wrocławskiej straży pożarnej.

Część dachu budynku uległa zawaleniu. Nie ma informacji, by w wyniku zdarzenia ktoś ucierpiał.

Jest zbyt wcześnie by mówić o przyczynach pożaru. Strażacy nie wiedzą jeszcze, dlaczego ogień pojawił się w hali magazynowej.

Pilny apel strażaków

Kłęby ciężkiego i czarnego dymu widoczne są z daleka. Drogi w pobliżu magazynu mogą być czasowo zablokowane z racji trwającej akcji gaśniczej.

Z racji na to, że możliwe, iż płoną substancje chemiczne obecni na miejscu funkcjonariusze PSP apelują do okolicznych mieszkańców, by ci nie otwierali okien w swoich mieszkaniach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Ponad 3 tys. metrów kwadratowych

Akcja prowadzona przez wrocławskich strażaków nie jest łatwa. Nie tylko z racji wyjątkowo ograniczonego zasobu informacji na temat zdarzenia, ale również ze względu na powierzchnię hali przy ul. Swojczyckiej.

Budynek, którego 1/4 dachu uległa zawaleniu ma ponad 3 tys. metrów kwadratowych. Dodatkowo w okolicy hali znajduje się magazyn, gdzie przechowywane są fajerwerki.

- Miało dojść do wybuchów - przyznał dyżurny straży pożarnej Andrzej Holak. Miało do nich dojść w gaszonej hali, gdzie znajdują się rozpuszczalniki oraz farby.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: radiowroclaw.pl, wtv.pl, wp.pl, onet.pl Zdjęcie główne: (zdjęcie ilustracyjne) PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Powiązane