wtv.pl > Polska > Ruda Śląska: w nocy doszło do pożaru wysypiska śmieci
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:18

Ruda Śląska: w nocy doszło do pożaru wysypiska śmieci

W nocy w Rudzie Śląskiej doszło do poważnego pożaru wysypiska
Komenda Miejska PSP w Rudzie Śląskiej

Od pierwszej w nocy w niedzielę strażacy z Rudy Śląskiej walczyli z pożarem wysypiska. Sytuacja była wyjątkowo trudna. Na miejsce wysłano aż 18 zastępów strażackich. Ogniem objętych było nawet 8 tys. m.kw. składowiska odpadów.

W nocy z soboty na niedzielę strażacy w Rudzie Śląskiej wysłani zostali do pożaru na wysypisku śmieci. Akcja nie była łatwa, dodatkowo obszar objęty płomieniami nie był mały.

Stanowisko Kierownia otrzymało informacje o pożarze na wysypisku śmieci przy ul. Stalowej o godzinie 1 w nocy. Prócz ratowników zadysponowano specjalną jednostkę chemiczną.

Ruda Śląska: nocny pożar na wysypisku śmieci

- Pożarem objęta została powierzchnia ok. 8 tys. m kw. W działaniach gaśniczych brało udział 18 zastępów straży pożarnej - przekazał w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" st. kpt. Mariusz Kita.

Rzecznik prasowy KM PSP w Rudzie Śląskiej wyjaśnił, że zadysponowanie jednostki chemicznej ze specjalistycznym sprzętem było niezbędne.

Trzeba było zbadać, czy w wyniku spalania odpadów na wysypisku przy ul. Stalowej nie doszło do skażenia atmosfery. Zagrożenia nie wykryto. Prócz straży pożarnej wezwano również policję oraz pogotowie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Obyło się bez ofiar

Nocny pożar na wysypisku śmieci nie przyniósł ze sobą osób poszkodowanych. Interweniujący ratownicy nie otrzymali informacji, jakoby na terenie składowiska przebywały osoby potrzebujące pomocy.

Pożar jest opanowany, jednak straż nadal jest na miejscu

O godzinie 6 rano strażacy poinformowali, że pożar zostało opanowany. W żargonie strażackim znaczy to, iż ogień w miejscu zdarzenia już się nie rozprzestrzenia.

Nadal trwały jednak prace dogaszania. - Przerzucamy przy użyciu ciężkiego sprzętu odpady i dogaszamy je - dodał st. kpt. Mariusz Kita.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: dziennikzachodni.pl, wpl.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: Komenda Miejska PSP w Rudzie Śląskiej

Powiązane