wtv.pl > Świat > Niemcy: pożar hotelu w Baden-Baden. Ewakuowało 200 osób
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:14

Niemcy: pożar hotelu w Baden-Baden. Ewakuowało 200 osób

Pożar hotelu w Baden-Baden w Niemczech
(zdjęcie ilustracyjne) Luca Field /Imago Stock and People/East N

Ewakuacja blisko 200 osób z hotelu w Baden-Baden w Nieczech. Około godziny czwartej nad ranem w budynku wypełnionym gośćmi pojawił się ogień. - Policja zamknęła ulicę z obu stron. Mają nas gdzieś przewieźć, ale nie wiemy gdzie - powiedział w rozmowie z PAP jeden z pracowników niemieckiego hotelu.

Akcja gaśnicza rozpoczęła się nad ranem. Goście hotelu w Baden-Baden zostali wraz z obsługą wyprowadzeni na zewnątrz budynku.

Pożar w hotelu w Baden-Baden

Pierwsze ustalenia straży pożarnej wskazują, że ogień pojawił się na pierwszym piętrze. Źródłem pożaru miał być materac, z którego ogień przeniósł się na elementy konstrukcyjne poddasza.

Okolica spowiła się gęstym i ciemnym dymem. Osoby znajdujące się w okolicy oraz niektórzy goście oglądali akcję gaśniczą niemieckiej straży pożarnej z ulicy.

- Poważny pożar został już ugaszony, ale prace gaśnicze wciąż trwają - przekazał rzecznik niemieckiej policji w rozmowie ze "Stuttgarter Zeitung".

Ewakuacja niemieckiego hotelu

Nie przekazano, by ktokolwiek zginął. Wiadomo, że ranna została jedna osoba. Łącznie ewakuowano około 200 osób.

Z ogniem walczyło 20 zastępów straży pożarnej. Akcję ratowniczą wspomagało pogotowie ratunkowe oraz policja, która dba by osoby trzecie nie znalazły się zbyt blisko płonącego budynku.

Zdecydowano, że w związku z zagrożeniem ewakuowani zostaną również mieszkańcy pobliskich budynków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Pojawił się apel do okolicznych mieszkańców

Chociaż ogień został już opanowany, to strażacy zdecydowali się na wystosowanie pilnego komunikatu do niemal całego miasta.

- Drwi i okna powinny zostać zamknięte, gdyż zadymienie okolicy nadal jest duże - przekazuje rzecznik policji dla "Stuttgarter Zeitung".

Poproszono również o to, by w trosce o bezpieczeństwo nie włączać klimatyzacji oraz wentylacji w budynkach nieopodal hotelu, który płonął.

Wkrótce więcej informacji, artykuł aktualizowany na bieżąco.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: wtv.pl, stuttgarter-zeitung.de, wp.pl Zdjęcie główne: (zdjęcie ilustracyjne) Luca Field /Imago Stock and People/East N

Tagi: pożar hotel
Powiązane