wtv.pl > Alert Rcb

Alert Rcb

Ostrzeżenie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Wysyłane na telefony komórkowe Polek i Polaków. Komunikaty dotyczą głównie niebezpiecznych wydarzeń pogodowych.

Alert RCB
19.03.2022 09:20 Burze z silnym wiatrem w górach. RCB wysłał alert

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało pilny alert. Turyści z Tatr powinni nie wychodzić w góry. Do województw świętokrzyskiego i małopolskiego nadciągają burze.Mieszkańcy powiatu tatrzańskiego właśnie otrzymali bardzo ważne wiadomości ze strony Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. SMS-y ostrzegają przez sytuacją meteorologiczną w górach. "Dziś burze i silny wiatr. W czasie burzy, znajdź bezpieczne schronienie. Jeśli jesteś w górach, jak najszybciej zejdź ze szczytu" - brzmi alert RCB.

deszcz
19.03.2022 09:15 Ostrzeżenie III stopnia i alert RCB dla dwóch powiatów. Powodem bardzo silne opady deszczu

Powiaty karkonoski i jeleniogórski otrzymały alert RCB. Te dwa regiony objęte zostały również ostrzeżeniem III stopnia IMGW. - Całkowita suma opadów na południu powiatu może osiągnąć około 110 mm - przekazał synoptyk IMGW Janusz Zieliński. Uważać trzeba nie tylko tam, prognoza pogody na wtorek nie przypomina niedawnych, letnich dni.Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało alert dla dwóch powiatów. Jest to bezpośrednio związane z prognozą pogody i szacunkami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.- Intensywne opady deszczu w powiecie karkonoskim i Jeleniej Górze w woj. dolnośląskim. Suma opadów może osiągnąć około 110 mm - czytają w alercie RCB mieszkańcy regionu.❗❗Uwaga Alert RCB❗❗Intensywne opady deszczu w powiecie karkonoskim i Jeleniej Górze w woj. dolnośląskim. Suma opadów może osiągnąć około 110 mm. IMGW wydał dla tych powiatów ostrzeżenia 3. stopnia. pic.twitter.com/xG5MJb7pC2— Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (@RCB_RP) August 24, 2021

Alert RCB
19.03.2022 09:15 Alerty RCB dla Małopolski. Ulewne deszcze mogą wywołać podtopienia

RCB pilnie ostrzega przed nadchodzącymi ulewnymi deszczami. W niektórych regionach Polski, szczególnie na południu, możliwe będą podtopienia. Alerty wydano alerty pierwszego i drugiego stopnia. Warto się przygotować. Najgorzej będzie w Małopolsce. W pozostałych rejonach mogą wystąpić solidne opady deszczu i wiać silny wiatr.

Pixabay/WikiImages - zdjęcie ilustracyjne
19.03.2022 09:11 Kwaśny deszcz w Polsce? RCB komentuje

Po erupcji wulkanu na hiszpańskiej wyspie La Palma unosi się niebezpieczny pył wulkaniczny. Głos w tej sprawie zabrało także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB). Z obserwacji ekspertów wynika, że prawdopodobieństwo pojawienia się kwaśnego deszczu w Polsce jest niewielkie.

Alert RCB
19.03.2022 09:08 Mieszkańcy miejscowości objętych stanem wyjątkowym otrzymali alert RCB. Mogą otrzymać szybką pomoc

Mieszkańcy miejscowości, które zostały objęte stanem wyjątkowym, otrzymali alerty RCB, z których mogli się dowiedzieć, że w razie problemów mogą dzwonić pod numer infolinii Wojsk Obrony Terytorialnej.Stan wyjątkowy trwa na przygranicznym pasie województw podlaskiego i lubelskiego od 2 września.

Andrzej Duda
19.03.2022 09:06 Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ogłosiło alert na terenie 2 województw. Chodzi o wprowadzenie stanu wyjątkowego

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało alert dla wschodnich powiatów województw lubelskiego i podlaskiego. Chodzi o obowiązujący na tych terenach stan wyjątkowy, wprowadzony przez prezydenta. Mieszkańcy terenów przy wschodniej granicy Polski otrzymali rządowe powiadomienia. Alert RCB dla wschodniej Polski Zazwyczaj wiadomości przesyłane przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa dotyczą zagrażających zdrowiu i życiu zjawisk pogodowych, które pojawiają się na terenach naszego kraju. Tym razem jest jednak inaczej. RCB powiadomiło o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w części miejscowości, znajdujących się przy wschodniej granicy z Białorusią. Kwestia dotyczy wielu gmin z powiatów: siemiatyckiego, hajnowskiego, białostockiego, sokólskiego, augustowskiego, sejneńskiego, włodawskiego i bialskiego. Do alertu dołączony został również link do elektronicznej wersji Dziennika Ustaw, w którym znajduje się rozporządzenie prezydenta. Uwaga Alert RCB❗Do mieszkańców wschodnich powiatów woj. podlaskiego i lubelskiego.Uwaga! Na części woj. podlaskiego i lubelskiego wprowadzono stan wyjątkowy. Rozporządzenie Prezydenta RP: https://t.co/wjOsICtL5q— Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (@RCB_RP) September 3, 2021 Niepokoje na granicy Już 31 sierpnia podczas konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i ministra spraw wewnętrznych Michała Kamińskiego, politycy zapowiedzieli złożenie wniosku o wprowadzenie przez prezydenta stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią. Swoje postanowienie argumentowali trudną sytuacją panującą w rejonie. Od kilku tygodni tuż za pasem granicznym koczują imigranci, których białoruskie władze sprowadzić miały m.in. z Iraku. Są oni "wypychani" ku nielegalnemu przekroczeniu granicy z Polską, na co nie chce zgodzić się polska władza.Wkrótce w rejonie rozpocząć mają się także ćwiczenia rosyjskich wojsk - Zapad 21. Rząd obawia się, że może dojść tam do licznych prowokacji, które mogłyby skończyć się tragicznie w świetle coraz częstszych wizyt w tym rejonie aktywistów i niektórych polityków, chcących przekroczyć granicę, by przekazać imigrantom torebki z żywnością. 2 września prezydent podpisał rozporządzenie o wprowadzeniu stanu wyjątkowego, które automatycznie weszło w życie. Uchylić może je jednak Sejm, który w poniedziałek o 16.30 obradować ma na temat jego zasadności. Już teraz opozycja zapowiada stworzenie wniosku ku wycofaniu postanowienia Andrzeja Dudy. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTVUsnarz Górny. Mieszkańcy podzieleni w sprawie uchodźcówLitewscy strażnicy graniczni nagrali działania białoruskich funkcjonariuszy. Otoczyli migrantów i wypychają ich tarczamiSejm będzie obradować nad wprowadzeniem stanu wyjątkowego. Znamy już datęźródło: gov.pl, twitter.com, wtv.pl

Alert RCB
19.03.2022 08:58 Alert RCB: nadchodzą silne burze z deszczem i gradem

Nad ranem wysłano Alert RCB. Pilne ostrzeżenia dotyczą centralnej, południowej i południowo-wschodniej części kraju. Koniecznie przygotuj się na ulewy, lokalne podtopienia i burze."Uwaga! Po południu, w nocy i jutro rano (5/6.08) ulewny deszcz i burze. Możliwe wezbrania rzek. Przygotuj się na ew. podtopienia. Śledź komunikaty pogodowe" - brzmi alert RCB. Ostrzeżenia w sprawie wydali także eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
19.03.2022 08:58 Alert RCB: nadchodzą nawalne opady deszczu i burze

Alert RCB dotarł do Polek i Polaków. Późną nocą żywioł zaatakuje ogromną część kraju. Eksperci ostrzegają przed burzami, ulewami i porywistym wiatrem. Wydano szereg zaleceń.Rządowe Centrum Bezpieczeństwa skierowało SMS-y do mieszkańców, znajdujących się w zagrożonej strefie. "Uwaga! Dziś i w nocy (1/2.08) burze, silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad. Możliwe podtopienia. Zabezpiecz również rzeczy, które może porwać wiatr" - brzmi treść wiadomości.

Prognoza pogody
19.03.2022 08:57 Wydano alert RCB, możliwe przerwy w dostawie prądu. Nadchodzi burza

Prognoza pogody zapowiada burzową noc. Silny wiatr doświadczy mieszkańców większości kraju. Wydano alerty RCB. Zapowiedziano przerwy w dostawie prądu.Mieszkańcy Polski już nad ranem otrzymali SMS-y od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. W nocy z 28 na 29 lipca wystąpią silne burze wraz z porywami wiatru."Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr" - apelują urzędnicy.

Ostrzeżenia III stopnia przed burzami. Wysłano również alert RCB
19.03.2022 08:56 Alert RCB w związku z burzami wysłany. IMGW przewiduje silne nawałnice, wydano alert III stopnia

Do wielu osób dotarł już alert RCB w związku z prognozą pogody. IMGW ostrzega, że niedziela będzie kolejnym dniem z gwałtownymi wyładowaniami. Tym razem będzie jeszcze niebezpieczniej, wydano ostrzeżenia III stopnia.Ostatnie tygodnie upływają pod znakiem silnych burz i kolejnych nawałnic. W niedzielę 18 lipca nad Polskę ponownie napłyną niebezpieczne fronty powietrza.IMGW nie ukrywa, że w niedzielę sytuacja stanie się jeszcze poważniejsza. Od godziny 11 do poniedziałku, do godziny 6 rano w południowo-wschodniej części kraju obowiązuje alert III stopnia.

Do mieszkańców Wielkopolski masowo wysyłane są alerty RCB
19.03.2022 08:55 Polacy dostali ALERT RCB. Uwaga na podtopienia i gwałtowne burze

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa postanowiło wysłać wiadomość do mieszkańców kilku województw w Polsce. Zacznie się już za chwilę. Zagrożenie jest realne i służby ostrzegają przed niebezpieczeństwem.Mieszkańcy Mazowsza, Wielkopolski i innych części kraju odebrali wiadomość od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Alert RCB jest bardzo jasny.

Alert RCB
19.03.2022 08:54 Alert RCB. Burze, grad, ulewy i silny wiatr, "Zabezpiecz rzeczy, możliwe podtopienia"

Alert RCB właśnie przychodzi na telefony komórkowe mieszkańców 10 województw. Eksperci ostrzegają wprost: "Zabierz rzeczy, możliwe podtopienia". Koniecznie przygotuj się na ulewy, gradobicie i porywisty wiatr."Uwaga! Dziś i w nocy (30.06/1.07) burze, ulewny deszcz, bardzo silny wiatr i lokalnie grad. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr. Możliwe podtopienia" - brzmi treść alertu RCB.

trąba powietrzna
19.03.2022 08:53 Możliwe kolejne trąby powietrzne. IMGW i RCB ostrzegają

Kolejny dzień z burzami? Możliwe trąby powietrze? Wszystko na to wskazuje. IMGW i RCB wydało alerty dla sześciu województw, przestrzegając przed nadchodzącymi burzami z możliwym gradem. Najbardziej dotknięty ma być wschód Polski. Już od godzin porannych na południu i wschodzie Polski pojawiały się pierwsze opady i grzmoty. Ostrzeżenia będą trwały jednak przez całą noc.

Alert RCB
19.03.2022 08:53 Wydano alert RCB. Nadchodzą burze z gradem, trzeba przygotować się na ulewy

Wydano alert RCB. Wystąpią burze, porywiste wiatry, grad. Padło ostrzeżenie przed zerwaniem linii energetycznych. Koniecznie zostańcie w domu.Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alerty na telefony mieszkańców Polski. Oficjalny komunikat zamieszczono na oficjalnych, rządowych stronach. 23 czerwca w kraju wystąpią burze i ulewy. "Uwaga! Dziś gwałtowne burze, grad, silny wiatr i ulewny deszcz. Możliwe podtopienia i przerwy w dostawie prądu. Zostań w domu, jeśli możesz" - brzmi wiadomość SMS.

wtv
19.03.2022 08:25 IMGW ostrzega, tegoroczna zima jeszcze zaskoczy. Nawet pół metru śniegu, -20 stopni

Po dwóch dniach ocieplenia w całej Polsce właśnie panują mrozy. Niestety, w 14 województwach sytuacja może zagrażać naszemu życiu i zdrowiuNajgorsze warunki zapanują na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Mieszkańcy okolicznych gmin otrzymali alert RCBIMGW wydało ostrzeżenia 3 stopnia. Niepokoi także poziom wód w dorzeczach Wisły i OdryW nocy w północno-wschodniej części kraju temperatura może spaść nawet do -20 stopni CelsjuszaPoczątki zmian atmosferycznych miały miejsce już ostatniej nocy. Wówczas odnotowano zaskakująco zróżnicowaną temperaturę. W południowo-zachodniej części Polski termometry wskazywały między 0 a 2 stopniami Celsjusza. W Suwałkach zaś wykazano -17,8 stopni Celsjusza.Grunty zaś były maksymalnie zmarźnięte. Pomiary ukazały -28 stopni Celsjusza. Prognoza pogody wywołała reakcję Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.Za nami bardzo zróżnicowana temperaturowo noc. Na południowym zachodzie początkowo temp. były jeszcze nieznacznie powyżej O°C. Nad ranem najcieplej w Legnicy -1.2°C ????Najzimniej po przeciwnej stronie kraju na północnym wschodzie. W Suwałkach ????pokazał -17,8°C, temp. gruntu -28°C pic.twitter.com/dWGaBNYIV6— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) February 6, 2021

Obostrzenia
19.03.2022 08:15 Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła SMS-y. Przypomina o obostrzeniach

"Uwaga! Od poniedziałku (15.03) nowe zasady bezpieczeństwa w województwie mazowieckim" - czytamy w komunikacie RCBWiadomości objęły także mieszkańców województwa lubuskiego. Oba rejony równolegle wchodzą w zaostrzony reżim sanitarnyOd wczoraj nowe restrykcje obowiązują na Warmii i Mazurach oraz na PomorzuTrzecia fala zachorowań zaczyna zbierać żniwa. W Polsce ponownie doszło do drastycznego wzrostu zakażeń, co wymusiło na Zjednoczonej Prawicy zrezygnowanie z kontynuowania procesu luzowania zasad sanitarno-epidemicznych. Obostrzenia początkowo wróciły w województwie warmińsko-mazurskim i pomorskim. Już jutro zaczną obowiązywać w województwie lubuskim i mazowieckim.Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podlega administracji pracującej przy Radzie Ministrów. Organ zajmuje się zarządzaniem kryzysowym zarówno w skali ogólnopolskiej, jak i regionalnej. Chodzi między innymi o sytuację epidemiczną, bądź niepokojące warunki pogodowe. Jeszcze podczas kampanii wyborczej, jednostka informowała o możliwości głosowania w trybie zdalnym.