wtv.pl > Świat > Tajemnice belgijskiej czekolady – odkryj je z nami!
Artykuł Sponsorowany
Artykuł Sponsorowany 23.11.2022 11:23

Tajemnice belgijskiej czekolady – odkryj je z nami!

Obraz1
fot. https://unsplash.com/photos/SAlVV13XgTo

Słyszałaś kiedyś o belgijskiej czekoladzie? Na pewno! To jeden z najbardziej znanych i najpopularniejszych rodzajów czekolad. Pralinki belgijskie uchodzą za naprawdę doskonały produkt i świetnie nadają się na prezent dla kogoś bliskiego lub… dla siebie. Dzisiaj mamy dla Ciebie kilka ciekawostek, którymi wyróżniają się pralinki belgijskie. Czekoladki belgijskie – skąd się wzięły?

Zaczniemy od tego, skąd w ogóle wzięły się belgijskie czekoladki. Wszystko rozpoczęło się wraz z kolonizacją Konga. Dokonał jej król Belgii Leopold II Koburg. Monarcha przejął plantację czekolady, która dla mieszkańców Europy była wyjątkowo cenna i ekskluzywna. Niestety, miało to swoją cenę. Rdzenni mieszkańcy Konga byli przez kolonizatorów gnębieni, a nawet mordowani, co pozwala mniemać, że podczas okupacji tych terenów zginęły nawet miliony Afrykańczyków.

Na początku czekolada była nie tylko deserem, ale też surowcem wykorzystywanym w farmacji. Niestety, nie dowiedziono jej leczniczego wpływu, ale Jean Neuhaus, syn aptekarza z Brukseli, chcąc poprawić smak lekarstw, pokrywał je cienką warstwą czekolady i słodkich kremów. I tak narodziły się pralinki belgijskie! Obecnie to właśnie one są symbolem tego kraju.

Pralinki belgijskie na każdym kroku

Miałaś okazję zwiedzić Belgię? Jeśli nie, koniecznie odwiedź ten kraj, szczególnie jeśli jesteś fanką czekolad. To właśnie w Belgii zwiedzać można Muzeum Kakao i Czekolady. Legenda głosi, że to właśnie tam można dostać najlepszą czekoladę na świecie. Wylatując z tego kraju, nie zapomnij zrobić zapasów. Najlepsze pralinki belgijskie dostaniesz na lotnisku Brussels International Airport!

Nie inaczej jest na belgijskich ulicach. Niemal na każdym rogu można natknąć się na czekoladki belgijskie, których wytwarzaniem zajmują się małe rodzinne manufaktury. Ich unikane receptury sprawiają, że czekoladki belgijskie na prezent są najlepsze. Nie znaczy to jednak, że wielkie fabryki produkują gorsze wyroby – absolutnie nie! Świadczy o tym chociażby fakt, że co roku każdy Belg zjada średnio ponad 8 kg czekolady!

Co wyróżnia czekoladki belgijskie?

Ale skąd wzięła się wyjątkowa sława belgijskich pralin? Klucz tkwi w składzie. Belgijskie czekoladki zawierają bowiem czyste masło kakaowe – to unikat na rynku, co sprawia, że jest bardzo pożądany przez smakoszy i nie tylko!

Belgijska czekolada, dzięki precyzyjnej selekcji ziaren kakaowca i określonemu procesowi produkcji, smakuje po prostu perfekcyjnie. Wyróżnia się słodkimi nutami z delikatną nutką goryczy. Struktura jest kremowa i gładka, a czekolada powoli rozpływa się w ustach, stopniowo uwalniając pełnię smaku. Brzmi doskonale? Nic dziwnego, że praliny ręcznie robione tak często wybierane są na prezent!

Czekoladki belgijskie możesz zjeść we własnym domu – wystarczy, że złożysz zamówienie w chocolissmo.pl -  https://chocolissimo.pl/recznie-robione-czekoladki-belgijskie . Dostępne na stronie pralinki wykonane z belgijskiej czekolady są perfekcyjne i każdy powinien ich skosztować. Wybierz czekoladki belgijskie na prezent dla kogoś bliskiego, a na pewno zapunktujesz! Nie zapomnij tylko zamówić też porcji dla siebie!

Tagi:
Powiązane