wtv.pl > Świat > Joe Biden ma informacje o kolejnych zamachach w Afganistanie. "Atak w ciągu najbliższych 24-36 godzin"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 15.06.2022 02:02

Joe Biden ma informacje o kolejnych zamachach w Afganistanie. "Atak w ciągu najbliższych 24-36 godzin"

Joe Biden (2)
NICHOLAS KAMM/AFP/East News

Joe Biden poinformował, że według działającego na terytorium Afganistanu dowództwa amerykańskiej armii kolejny zamach jest bardzo prawdopodobny. Zdaniem prezydenta to kwestia godzin. Amerykański przywódca zapowiedział też dalsze ściganie "osób zamieszanych w te haniebne ataki".

Prezydent Stanów Zjednoczonych potwierdził, że w nocy z piątku na sobotę amerykańskie siły przeprowadziły atak przeciwko grupie terrorystycznej ISIS-K w Afganistanie. W ramach akcji zabito dwóch bojowników Państwa Islamskiego.

Powiedziałem, że będziemy ścigać grupę odpowiedzialną za atak na nasze wojska i niewinnych cywilów w Kabulu, i tak właśnie zrobiliśmy – przekazał Joe Biden w oficjalnym komunikacie.

"Ten atak nie był ostatni"

Amerykański przywódca spotkał się z zespołem bezpieczeństwa narodowego w Waszyngtonie i dowódcami armii USA w terenie. Poinformował przy tym, że wspomniany atak na lotnisku w stolicy Afganistanu nie był ostatni.

Będziemy nadal ścigać każdą osobę zamieszaną w ten haniebny atak i zmuszać ją do zapłaty – oświadczył Joe Biden.

Prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiedział zbrojną odpowiedź na każdy przypadek atakowania amerykańskich wojsk.

"Kolejny zamach w ciągu najbliższych 24-36 godzin"

Joe Biden potwierdził, że sytuacja w Afganistanie nadal jest niezwykle niebezpieczna. – Zagrożenie atakami terrorystycznymi na lotnisku utrzymuje się na wysokim poziomie – przekazał.

Prezydent USA wyjawił, że według dowódców amerykańskiej armii kolejny zamach może nastąpić "w ciągu najbliższych 24-36 godzin".

– Poleciłem im, aby podjęli wszelkie możliwe kroki w celu nadania priorytetu ochronie sił i zapewniłem, że mają wszystkie władze, zasoby i plany, aby chronić naszych mężczyzn i kobiety w terenie – oświadczył Biden.

Amerykański przywódca dodał, że mimo "zdradzieckiej sytuacji w Kabulu" armia Stanów Zjednoczonych będzie kontynuować ewakuację ludności cywilnej.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

źródło: wtv.pl, whitehouse.gov

Powiązane