wtv.pl
Kobieta żyła w namiocie przez sześć miesięcy.

https://unsplash.com/photos/IaLhFtbjmpQ?utm_source=unsplash&utm_medium=referral&utm_content=creditShareLink

Jadła mech i trawę. Zaginiona kobieta odnaleziona po sześciu miesiącach

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Jan Kietliński

Udostępnij:

Utah to bardzo popularny stan wśród wycieczkowiczów i alpinistów. Okolice Utah obfitują w przepiękne krajobrazy i unikatową przyrodę. To właśnie tam na trekking ponad pół roku temu wybrała się 47-letnia kobieta. Ślad po niej zaginął, a rodzina straciła nadzieję na odnalezienie jej żywej.

25 listopada ubiegłego roku, na samotną wycieczkę wybrała się 47-letnia amerykanka, której imienia nie ujawniono. Bliscy kobiety zgłosili jej zaginięcie kilka dni później, lecz długie poszukiwania nie przyniosły żadnych rezultatów. Jedyną poszlaką był znaleziony kilka dni po jej zniknięciu samochód. Poza tym trop się urywał.

Nie chciała być znaleziona

Zgodnie z doniesieniami departamentu policji w Utah, kobietę odnaleziono w namiocie rozłożonym pod drzewem w jednym z kanionów. Jak się okazuje, zupełnie przez przypadek. Dron policyjny biorący udział w poszukiwaniach uległ awarii niedaleko miejsca obozowiska 47-latki. Kamera uchwyciła jej namiot z ziemi.

- Kobieta nie wykazywała żadnych objawów strachu, zagubienia. Wszystko wskazuje na to, że specjalnie została w namiocie - czytamy w raporcie policji.

- Zgodnie z jej doniesieniami w pełni świadoma żyła w namiocie korzystając z wód płynących nieopodal rzek. Oprócz tego jak twierdzi, przez cały czas spożywała mech i trawę. Podobno od czasu do czasu przechodzący obok turyści dzielili się z nią jedzeniem - podaje raport.

Pastutarianizm niedługo w modzie?

Okazuje się, że jedzenie trawy niedługo może stać się nową odmianą wegetarianizmu. Naukowcy z firmy DLF od pewnego czasu pracują nad projektem “Grass Pro”. Projekt ten dotyczy znalezienia sposobu na wyselekcjonowanie białek z trawy tak, aby były one bezpieczne i przyswajalne przez człowieka. Pod lupę wzięto koniczyny i kilka rodzajów traw zielonych, m.in. zwykłej trawy pastwiskowej, która jest podstawowym elementem diety krów. 

Być może 47-latka z Utah będzie pionierem pastutarianizmu i zapoczątkuje nowy trend w żywieniu, wybierany przez gwiazdy i influencerów? O tym przekonamy się już niedługo.Podobne artykuły

Świat

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

Czytaj więcej >
Jan Paweł II w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski.

Świat

Był drugi zamach na Jana Pawła II. Kard. Dziwisz postanowił po latach wyjawić prawdę

Czytaj więcej >
Luzowanie obostrzeń w Europie często dotyczy tylko osób zaszczepionych.

Świat

Dobre wieści. Europa w końcu się otwiera, ale tylko dla pewnej grupy

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjna reklama w Niemczech, naigrywają się z Polaków. Internauci żądają reakcji polskiego MSZ

Czytaj więcej >

Świat

Nagłe zatrzymanie polskiego samolotu. Jest reakcja MSZ i oświadczenie PLL LOT, wyjaśniają, co się stało

Czytaj więcej >
Pixabay/tiburi

Świat

Naukowcy przedłużyli życie myszy. Będzie szansa dla ludzi?

Czytaj więcej >