wtv.pl > Piotr Kraśko

Piotr Kraśko

polski dziennikarz

Piotr Kraśko
14.06.2022 02:02 Poważny wypadek na 40. urodzinach Piotra Kraśki. 10 lat temu podczas wyścigów konnych doszło do tragedii

Piotr Kraśko w 2011 roku obchodził 40. urodziny w Gałkowie. podczas wyścigów konnych doszło do wypadku. 20-latka spadła z wierzchowca. Zdiagnozowano wstrząs mózgu. Zwierzę trzeba było uśpić. Mało kto wie, że Piotr Kraśko pasjonuje się jeździectwem. 11 lat temu podczas imprezy urodzinowej dziennikarz wybrał się na wyścigi konne w Gałkowie. Wraz z Karoliną Ferenstein przyglądali się zawodom Gałkowo Sharp Cup 2011.Podczas wydarzenia zaplanowano pobicie rekordu Polski i świata w skoku wzwyż. Jeszcze wcześniej do organizowano zawody w ujeżdżaniu i skokach. Nie brakowało także pokazów koni arabskich czystej krwi i woltyżerki.

Piotr Kraśko
19.03.2022 09:10 Piotr Kraśko wygłosił przemówienie na początku "Faktów po faktach". Mówił o wyjątkowym dniu w historii TVN24

Piotr Kraśko tuż po rozpoczęciu środowego wydania "Faktów po faktach" zdecydował się na wygłoszenie przemówienia do widzów. Nawiązał do decyzji KRRiT o przedłużeniu koncesji dla TVN24. Dziennikarz nie ukrywał, że to wyjątkowy dzień dla stacji. Koncesja przedłużona W środę podczas ośmiogodzinnych obrad KRRiT podjęto decyzję o przedłużeniu koncesji na nadawanie programu TVN24. Decyzja nie zapadła jednogłośnie. Jeden z członków Rady głosował przeciwko. Głównym powodem wątpliwości był fakt, że właściciel nadawcy pochodzi spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Ważność poprzedniej koncesji mija już za cztery dni; dzięki decyzji podjętej przez KRRiT stacja otrzymała jednak zielone światło na nadawanie swoich programów. Wyjątkowy moment dla popularnego programu informacyjnego skomentować postanowił prowadzący środowe wydanie "Faktów po faktach" Piotr Kraśko. "To jest polska stacja informacyjna" - orzekł. Wyjątkowy dzień dla TVN24- Czekaliśmy 594 dni na przedłużenie prawa do nadawania - powiedział dziennikarz podczas rozpoczęcia programu. - Stało się to 15 minut temu - dodał. Kraśko stwierdził, że widzowie mają pełne prawo do uzyskiwania informacji i to właśnie oni są powodem, dla którego TVN24 wciąż istnieje. Dziennikarz podkreślił, że jest to pierwszy i największy jak dotąd kanał informacyjny w kraju. Przyznał, że w czasie, gdy w nim nie pracował, patrzył na jego reporterów z zazdrością. - Patrzyłem z szacunkiem, czasem zazdrością i podziwem, że moje wspaniałe dziś koleżanki i koledzy stworzyli coś, co wtedy wydawało się niezwykłe - mówił Kraśko. - Dziś trudno sobie wyobrazić każdy kolejny dzień bez ciągłego dostępu do informacji - powiedział. Prowadzący przypomniał, że TVN24 miał już zapewnioną koncesję holenderską, jednak podkreślił, że ambicją stacji jest nadawanie na polskiej koncesji. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Kurski wskazuje, że inna telewizja ma "niemal jeden do jeden oprawę TVP INFO". Dodał, że jego stacje zapewniają wolny wybór w mediachAwantura w TVN24. Wiceszef MSZ: "Wstyd mi, że w Polsce działa taka stacja jak państwa"Dziennikarz Radia Gdańsk podpisał się pod apelem przeciwko ustawie tzw. lex TVN. Teraz stracił pracęŹródło: onet.pl, wtv.pl

"Wiadomości" TVP
19.03.2022 08:42 "Wiadomości" TVP znowu atakują TVN. Tym razem poszło o Obajtka

„Wiadomości” TVP postanowiły w swoim wydaniu zamieścić materiał atakujący stację TVN.Ta miała wcześniej wyprodukować w „Faktach” materiał dotyczący Daniela Obajtka.Pojawił się wątek wuja Obajtka, ale także przejęcia przez Orlen „z niemieckich rąk lokalnych gazet i portali”.To kolejne treści TVP uderzające w jednego z telewizyjnych konkurentów.

wtv
19.03.2022 08:23 Cennik stacji TVN. W czołówce Magda Gessler i Piotr Kraśko

Reklamy w trakcie trwania "Kuchennych rewolucji" TVN nie są już najdroższe spośród wszystkich show stacjiJak wynika z informacji "Super Expressu", widzowie kanału chętniej sięgają dziś po programy informacyjneObecnie najdroższe reklamy w stacji to te, emitowany przed lub po "Faktach"Jeszcze do niedawna za krótki spot reklamowy przed "Kuchennymi rewolucjami" TVN trzeba było zapłacić 83,4 tys. zł.

wtv
19.03.2022 08:23 Piotr Kraśko niepokoi się o przyszłość polskich mediów. "PiS zmierza w tym kierunku. Było też o relacji z Jackiem Kurskim"

W wywiadzie dla magazynu „Press” Piotr Kraśko nawiązał do swojej działalności w TVP i ocenił kondycję publicznych mediów po nadejściu „dobrej zmiany”Dziennikarz TVN wspomniał też protest Media bez wyboru. „Wątpię, żeby po 1989 r. ktokolwiek się spodziewał, że ten postulat znów stanie się aktualny”Piotr Kraśko przez lata pozostawał twarzą telewizji publicznej. Dziennikarz współpracował z TVP przez 25 lat, rozpoczynając karierę jako reporter „Wiadomości”. W 2016 roku, gdy podjął decyzję o odejściu z Telewizji Polskiej, odchodził jako szef głównego pasma informacyjnego stacji.W trakcie wywiadu udzielonego „Press” wspomniał, że już w momencie objęcia TVP przez Jacka Kurskiego mógł przeczuwać, że jego kariera u publicznego nadawcy wkrótce dobiegnie końca.Kraśko wskazał, że choć rzetelnie wykonywał swoją pracę, nie miał powodów, by nie wierzyć głosom polityków, którzy przekonywali, że pewne konkretne osoby wkrótce zostaną zwolnione z Telewizji Polskiej.

wtv
19.03.2022 08:22 Kuba Wojewódzki zapytał Kraśkę o Durczoka. Niezręczna sytuacja

We wtorek gościem Kuby Wojewódzkiego był Piotr KraśkoDziennikarz zapytany został o stosunek do ewentualnego wyroku, jaki zapaść może w sprawie Kamila Durczoka, z którym przed laty się przyjaźniłPiotr Kraśko stwierdził, że dyskusja na ten temat raczej nie jest śmieszna i podkreślił, że od jakiegoś czasu nie utrzymuje z byłym kolegą kontaktuJuż zapowiedź odcinka, gdzie gościem Kuby Wojewódzkiego był Piotr Kraśko, dostępna również na oficjalnym kanale TVN na platformie YouTube cieszyła się sporym zainteresowaniem. Okazuje się, że rozmowa zawierała pytanie, na które dziennikarz nie chciał odpowiadać.Od czasu, gdy Piotr Kraśko zasilił szeregi dziennikarzy stacji TVN zauważyć można sporą zmianę w jego zachowaniu. On sam wprost zauważył, że obecnie jest zdecydowanie bardziej swobodny w obyciu i możliwe, że wcześniej był zbyt poważny.

Piotr Kraśko
19.03.2022 08:15 Piotr Kraśko pomógł mężczyźnie pod studiem DDTVN

Piotr Kraśko znany jest tego, że odnosi się z szacunkiem do osób, z którymi rozmawia i przebywa. Wydaje się być również wzorem manier. Jak sprawdza się taka postawa w praktyce?