wtv.pl > TV > "Wiadomości" TVP znowu atakują TVN. Tym razem poszło o Obajtka
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 08:42

"Wiadomości" TVP znowu atakują TVN. Tym razem poszło o Obajtka

"Wiadomości" TVP
(screen) TVP VOD
  • „Wiadomości” TVP postanowiły w swoim wydaniu zamieścić materiał atakujący stację TVN.

  • Ta miała wcześniej wyprodukować w „Faktach” materiał dotyczący Daniela Obajtka.

  • Pojawił się wątek wuja Obajtka, ale także przejęcia przez Orlen „z niemieckich rąk lokalnych gazet i portali”.

To kolejne treści TVP uderzające w jednego z telewizyjnych konkurentów. 

„Wiadomości” TVP pokazały długi materiał o TVN

„Wiadomości” TVP ponownie postanowiły przejść do ataku, by bronić Daniela Obajtka. Wcześniej zrobiło się o nim głośno po tym, jak „Gazeta Wyborcza” wypuściła szereg artykułów dotyczących szefa Orlenu i jego nieruchomości oraz rozmów, na które znaleziono nagrania. 

Większość mediów podchwyciła temat Obajtka. Znalazł się on także w „Faktach” TVN, najgroźniejszej konkurencji dla TVP w tej chwili i najbardziej oddalonej od niej światopoglądowo. 

„Wiadomości” zasugerowały, że był to niesprawiedliwy atak ze strony przestępców (mieli tu na myśli głównie wuja Obajtka, który był niegdyś skazany). 

- Zorganizowany atak na prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka słabnie, ale niektórzy politycy i niektóre media nadal nie cofają się nawet przed kłamstwami - mówił przed materiałem prezenter Michał Adamczyk. 

Twierdzili, że część polityków Platformy Obywatelskiej zdążyła już przeprosić za ataki na Daniela Obajtka, ale media nie i miały wciąż wtórować wypowiedziami „wielokrotnych przestępców, cytując ich jako rzekome autorytety”. 

Zaraz po tym na ekranie pojawił się m.in. Piotr Kraśko, który do 2016 roku pozostawał szefem „Wiadomości”. Występował on na nagraniu podczas mówienia wstępu do materiału o Obajtku. 

Dyskredytacja TVN i wuja Obajtka

Przede wszystkim TVP skupiło się na wuju Obajtka, który miał być wcześniej skazany prawomocnym wyrokiem. Według telewizji publicznej nie był on więc osobą godną zaufania. 

Działania, które stały się jego udziałem, miały zdyskredytować szefa Orlenu dzięki pomocy pewnych sił politycznych.

Okazało się, że niesłabnącym tematem okazało się również przejęcie wydawcy Polska Press przez Orlen. To właśnie to miało być m.in. powodem ataku na Obajtka. 

- Komentatorzy wskazują, że ten atak zbiegł się w czasie z przejęciem przez Orlen z niemieckich rąk lokalnych gazet i portali - brzmiała pierwsza sugestia. 

Druga dotyczyła uniezależniania się od rosyjskich surowców - zamieszane miałyby być więc w to działanie dwie siły, niemiecka i rosyjska, która przez PiS i władze TVP uważana są za najbardziej niebezpieczne i świetne propagandowo również przez pamięć o II wojnie światowej i jej następstwach.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [teleshow.wp.pl]

Powiązane