wtv.pl > Gwiazdy > Poważny wypadek na 40. urodzinach Piotra Kraśki. 10 lat temu podczas wyścigów konnych doszło do tragedii
Alan Wysocki
Alan Wysocki 14.06.2022 02:02

Poważny wypadek na 40. urodzinach Piotra Kraśki. 10 lat temu podczas wyścigów konnych doszło do tragedii

Piotr Kraśko
Zdjęcie ilustracyjne: TRICOLORS/East News

Piotr Kraśko w 2011 roku obchodził 40. urodziny w Gałkowie. podczas wyścigów konnych doszło do wypadku. 20-latka spadła z wierzchowca. Zdiagnozowano wstrząs mózgu. Zwierzę trzeba było uśpić.

Mało kto wie, że Piotr Kraśko pasjonuje się jeździectwem. 11 lat temu podczas imprezy urodzinowej dziennikarz wybrał się na wyścigi konne w Gałkowie. Wraz z Karoliną Ferenstein przyglądali się zawodom Gałkowo Sharp Cup 2011.

Podczas wydarzenia zaplanowano pobicie rekordu Polski i świata w skoku wzwyż. Jeszcze wcześniej do organizowano zawody w ujeżdżaniu i skokach. Nie brakowało także pokazów koni arabskich czystej krwi i woltyżerki.

Wypadek na urodzinach Piotra Kraśki. 11 lat temu doszło do tragedii

Do tragedii doszło właśnie podczas bicia rekordu. Wyzwanie podjęła 20-letnia Marta Hejger. Towarzyszył jej 16-letni koń Carlonie.

Poprzeczkę ustawiono na wysokości aż dwóch metrów. Niestety, pomimo dobrego rozpędu i techniki, wierzchowiec zahaczył kopytami o deski. W wyniku zdarzenia 20-latka przeleciała przez głowę zwierzęcia.

Po upadku z dużej wysokości konieczne było wezwanie ratowników medycznych. U Hejger natychmiastowo zdiagnozowano wstrząs mózgu. Przy pomocą noszy przetransportowano ją do karetki, a następnie do szpitala.

W o wiele gorszej sytuacji znalazł się wierzchowiec. Weterynarz zdiagnozował złamanie kręgosłupa. Tylnie kopyta były zupełnie bezwładne. Ostatecznie zadecydowano o uśpieniu zwierzęcia.

Piotr Kraśko przerwał imprezę urodzinową. Przedwcześnie zakończono zabawę w ramach Gałkowo Sharp Cup 2011.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, fakt.pl Zdjęcie: Zdjęcie ilustracyjne - TRICOLORS/East News

Powiązane