wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kuba Wojewódzki zapytał Kraśkę o Durczoka. Niezręczna sytuacja

24 Marca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Jednym z gości Kuby Wojewódzkiego był dziennikarz Piotr Kraśko. W czasie rozmowy padło pytanie odnośnie Kamila Durczoka, który stracił pracę w TVN po oskarżeniu go o molestowanie seksualne kobiet zatrudnionych w stacji. Pracujący obecni

  • We wtorek gościem Kuby Wojewódzkiego był Piotr Kraśko

  • Dziennikarz zapytany został o stosunek do ewentualnego wyroku, jaki zapaść może w sprawie Kamila Durczoka, z którym przed laty się przyjaźnił

  • Piotr Kraśko stwierdził, że dyskusja na ten temat raczej nie jest śmieszna i podkreślił, że od jakiegoś czasu nie utrzymuje z byłym kolegą kontaktu

Już zapowiedź odcinka, gdzie gościem Kuby Wojewódzkiego był Piotr Kraśko, dostępna również na oficjalnym kanale TVN na platformie YouTube cieszyła się sporym zainteresowaniem. Okazuje się, że rozmowa zawierała pytanie, na które dziennikarz nie chciał odpowiadać.

Od czasu, gdy Piotr Kraśko zasilił szeregi dziennikarzy stacji TVN zauważyć można sporą zmianę w jego zachowaniu. On sam wprost zauważył, że obecnie jest zdecydowanie bardziej swobodny w obyciu i możliwe, że wcześniej był zbyt poważny.

Piotr Kraśko u Kuby Wojewódzkiego nie chce komentować sprawy Kamila Durczoka

Kuba Wojewódzki należy do grona osób, które nie są łatwymi rozmówcami, jednak warsztat oraz umiejętność prowadzenia dyskusji w wykonaniu Piotra Kraśko sprawiły, że samozwańczy król TVN-u nie wyciągnął z dziennikarza żadnych informacji mogących okazać się sensacją.

Zapewne właśnie sensacją miała być odpowiedź Piotra Kraski na pytanie o Kamila Durczoka, z którym w przeszłości łączyła go przyjaźń. Kuba Wojewódzki w czasie wtorkowego odcinka zapytał go w ironicznym i bagatelizującym, charakterystycznym dla niego, stylu o to, czy Piotr Kraśko ma w planach odwiedzanie byłego szefa „Faktów” po tym, jak ewentualnie trafi do więzienia.

Gospodarz programu wskazywał, że mówimy o „dwóch i pół do pięciu”, podkreślając, że w tym przypadku „nie mowa tutaj o promilach”. Kuba Wojewódzki odnosił się do rzekomego nadużywania przez Kamila Durczoka alkoholu, prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania wypadku.

— Nie wiem, Kuba, czy to jest akurat śmieszne — wprost stwierdził Piotr Kraśko i trudno tutaj odmówić dziennikarzowi relacjonującemu wybory w USA racji. Jednocześnie gość Kuby Wojewódzkiego zaznaczył, że „od jakiegoś czasu nie utrzymujemy kontaktu”.

„Byłoby trochę nie fair”

W czasie wizyty na słynnej kanapie TVN Piotr krasko poproszony został również o skomentowanie zachowania kardynała Dziwisza, który właśnie w rozmowie z dziennikarzem zasłynął stwierdzeniem o tym, że nie miał pojęcia o nadużyciach seksualnych, jakich dopuszczać miał się Marcial Maciel Degollado.

—To, co wydarzyło się w trakcie tego wywiadu, wydarzyło się w trakcie tego wywiadu. Byłoby trochę nie fair, gdybym ja teraz jakoś dłużej komentował księdza Stanisława uciął temat Piotr Kraśko. Wydaje się, że sam Kuba Wojewódzki mógł być nieco niezadowolony z dyplomatycznych i etycznych odpowiedzi swojego gościa, który unikał kontrowersji.

Show Kuby Wojewódzkiego nadal w czołówce, ale traci widzów

Na początku marca portal Wirtualne Media poinformował, iż 30. sezon talk-show Kuby Wojewódzkiego ogląda o 138 tys. widzów mniej niż jeszcze rok temu. Mimo wszystko gromadzący przed telewizorami średnio 682 tys. osób Kuba Wojewódzki może pochwalić się fotelem wicelidera we wtorkowym paśmie telewizyjnym.

Zdjęcie wyróżniające to fragment zapowiedzi odcinka talk-show Kuby Wojewódzkiego. Całość materiału dostępna jest pod adresem YouTube.com/tvnpl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Plotek / YouTube.com @tvnpl / Wirtualne Media

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Rodzina opublikowała nekrolog zmarłego dziennikarza TVN Rafała Poniatowskiego

Czytaj więcej >
WOŚP będzie się sądzić z TVP?

TV

WOŚP pozywa TVP za materiał "Wiadomości"

Czytaj więcej >

TV

Czy bukmacher może się reklamować w telewizji?

Czytaj więcej >
Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >