wtv.pl > Borys Budka

Borys Budka

polski polityk z ramienia Platformy Obywatelskiej.

wtv
14.06.2022 02:02 TVP Info podało numer telefonu. Chcą usłyszeć od widzów "opinię na temat projektu PO"

Na antenie TVP poinformowano o stworzeniu specjalnej linii, gdzie z opinią dzwonić mogą widzowieZaprezentowane wypowiedzi pełne są pochwał pod adresem pracy wykonywanej przez kanał informacyjnyNie brakło krytycznych odniesień pod adresem Platformy ObywatelskiejSpecjalny numer telefonu dostępny dla widzów został wczoraj kilka razy podkreślony na antenie TVP. Do zaprezentowania linii, gdzie widzowie mogą odnieść się do pomysłu Platformy Obywatelskiej, włączyła się nawet prowadząca wczorajsze wydanie "Wiadomości" TVP Danuta Holecka.Prócz promowania specjalnej linii w telewizji, TVP zdecydowało się na zamieszczenie wyróżniającego tę akcję posta w mediach społecznościowych. To właśnie na oficjalnym profilu TVP Info na Twitterze można zapoznać się z fragmentami wypowiedzi zaprezentowanych przez stację.

Donald Tusk
19.03.2022 09:10 Budka i Siemoniak wylądowali "na dywaniku" u Donalda Tuska? Chodzi o udział w urodzinach Roberta Mazurka

Borys Budka i Tomasz Siemoniak w tarapatach. Wiceprzewodniczący PO oddali się do dyspozycji Donalda Tuska. Chodzi o udział w imprezie urodzinowej Roberta Mazurka, w czasie której w Sejmie trwało posiedzenie.

Borys Budka
19.03.2022 08:55 Mężczyzna zaatakował dziennikarzy i krzyczał na Borysa Budkę. Trudna sytuacja w Nowym Targu

Platforma Obywatelska zaczyna kolejny rozdział w Nowym Targu. W środę, podczas konferencji prasowej Borysa Budki, dziennikarze filmujący wydarzenie zostali zaatakowani przez młodego mężczyznę.Zdarzenie polityk opisał na swoim Twitterze.

Roman Kneblewski o śmierci posłanki
19.03.2022 08:45 Ksiądz ogłosił nagłą śmierć posłanki po zaszczepieniu. Oburzona polityczka dementuje

Ksiądz Roman Kneblewski znany jest ze swojej niechęci do szczepionek na koronawirusa. Ksiądz Roman Kneblewski opublikował na swoim Facebooku filmik, w którym sugeruje się, że posłanka Anna Wasilewska zmarła w wyniku wakcynacji szczepionką na koronawirusa. Monika Wielichowska z Koalicji Obywatelskiej jest oburzona jego zachowaniem.

jacek sasin
19.03.2022 08:41 Sasin z ostrymi słowami w stronę Budki. "Powinien przeprosić Polaków"

Goszczący na antenie Polsat News Jacek Sasin skomentował decyzję posłów PO o wstrzymaniu się od głosu w sprawie ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy. W opinii ministra aktywów państwowych Platforma stała się tym samym "główną siłą antyeuropejską w Polsce".W trakcie wtorkowego głosowania Sejm ratyfikował decyzję w sprawie Funduszu Odbudowy, co było konieczne dla uruchomienia transferu brukselskich środków.Pod projektem ustawy podpisało się 290 posłów, a jego przyjęcie było możliwe dzięki poparciu udzielonemu rządowi PiS przez posłów Lewicy, PSL, a także Polski 2050.Przeciwko ratyfikacji opowiedziało się 33 posłów, w tym członkowie koalicjanta partii rządzącej, Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

Mateusz Morawiecki
19.03.2022 08:41 Budka totalnie stracił nerwy. Na sejmowej mównicy mówił o "pluciu Morawieckiego"

Szef Koalicji Obywatelskiej Borys Budka nie szczędził słów krytyki premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, ale także Lewicy, która udzieliła poparcia zaproponowanemu przez rząd Krajowemu Planowi Odbudowy. We wtorek Sejm przyjął Krajowy Plan Odbudowy (KPO) zaproponowany przez rząd i przedłożony uprzednio Komisji Europejskiej. KPO uzyskał poparcie PiS, Porozumienia, PSL oraz Lewicy, a przeciwko niemu opowiedziały się Solidarna Polska i Konfederacja. Z kolei posłowie Koalicji Obywatelskiej w przeważającej mierze wstrzymali się od głosu.Poparcie udzielone rządowi przez Lewicę stało się powodem oskarżeń o zdradę i rozbijanie spójności opozycji kierowanych pod adresem ugrupowania przez Koalicję Obywatelską, która ponadto zarzuca Lewicy naiwność oraz wynegocjowanie niekorzystnych dla samorządów ustaleń w ramach KPO.

wtv
19.03.2022 08:24 Wiadomo już, kto powinien stanąć w szranki z Andrzejem Dudą. Kogo Polacy chcą na kandydata opozycji na prezydenta?

Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia to jedyni kandydaci, którzy wg sondażu "Super Expressu" mogliby ubiegać się o funkcję lidera opozycjiDaleko w tyle pozostał niedawny faworyt w tej kwestii Donald TuskWyniki są bezlitosne dla Borysa Budki - nie ma najmniejszych szans na ubieganie się o fotel prezydentaJeśli opierać się na wynikach sondażu, przewodniczący Koalicji Obywatelskiej Borys Budka nie ma najmniejszych szans, by pokierować opozycją do zwycięstwa w wyborach prezydenckich.

wtv
19.03.2022 08:24 Rafał Trzaskowski i Borys Budka zebrali wystarczającą liczbę podpisów, aby wnieść inicjatywę ustawodawczą ws. likwidacji TVP Info

– Zebraliśmy wystarczającą liczbę podpisów, by zarejestrować komitet obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej w sprawie likwidacji TVP Info – przekazali liderzy PO Borys Budka i Rafał Trzaskowski, wskazuje „Gazeta Wyborcza”.W trakcie wtorkowego przedpołudnia Budka przypomniał powody, dla których obiecano zlikwidowanie informacyjnego kanału Telewizji Polskiej. – Zapowiedzieliśmy walkę o elementarną przyzwoitość w życiu publicznym – mówił szef ugrupowania.– Zamiast rzetelnej informacji mamy fabrykę hejtu i partyjny biuletyn. Standardy dziennikarskie należy przywrócić – kontynuował cytowany przez dziennik polityk. Budka zaznaczył jednocześnie, że media publiczne nie mogą spełniać funkcji partyjnej propagandy.

wtv
19.03.2022 08:20 Jak Lech Wałęsa ocenił Rafała Trzaskowskiego i Borysa Budkę?

Zdaniem Lecha Wałęsy, opozycja ponosi porażki z powodu populistycznych obietnic jakie Polakom składa obóz rządzącyByły prezydent przewiduje, że wkrótce może dojść do przetasowania na scenie politycznejZdaniem Lecha Wałęsy, społeczeństwo już wkrótce straci wiarę w działanie Prawa i Sprawiedliwości.

Borys Budka
19.03.2022 08:16 Wpadka Borysa Budki. Założył odwrotnie flagę na wizji

Dziś politycy Razem, Wiosny i Sojuszu Lewicy Demokratycznej poinformowali o wypracowaniu porozumienia z rządem. Rada Ministrów ma zawrzeć w Krajowym Planie Odbudowy aż 6 postulatów koalicji, by otrzymać wsparcie w głosowaniu.Z dyscypliny partyjnej wyłamać się mają politycy Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. Tymczasem Borys Budka na antenie TVN24 zarzucił grupie parlamentarzystów przyjęcie nierozsądnej strategii. Budka pozazdrościł "Krulowi" Europy Tuskowi, a że ambicje ma spore i zamiast szefem Unii Europejskiej, zostanie księciem Monaco co jasno zakomunikował ????????????#Patoopozycja pic.twitter.com/gY3CpnPzJh— Alex White ???????? #PrawiSkuteczni (@AlexWhite981) April 27, 2021

Borys Budka
19.03.2022 08:16 Borys Budka ostro o Lewicy: Przeszkadza samorządom

Borys Budka wypowiedział się na temat KPO i negocjacji Lewicy w tej sprawie.Jak stwierdził, te działania miały przeszkodzić samorządom w ich planach - możliwe miałoby być przeznaczenie dla nich większych pieniędzy.Budka zapowiedział również, że najpierw wniesie konkretne ustawy, które miałyby zmienić ewentualny kształt KPO, a potem zdecyduje się w sprawie głosowania. Budka uznał, że Lewica paktowała z diabłem i lepiej by było, gdyby opozycja przemówiła w tej sprawie jednym głosem.