wtv.pl > Polityka > Jak Lech Wałęsa ocenił Rafała Trzaskowskiego i Borysa Budkę?
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:20

Jak Lech Wałęsa ocenił Rafała Trzaskowskiego i Borysa Budkę?

wtv
WTV.pl
  • Zdaniem Lecha Wałęsy, opozycja ponosi porażki z powodu populistycznych obietnic jakie Polakom składa obóz rządzący

  • Były prezydent przewiduje, że wkrótce może dojść do przetasowania na scenie politycznej

Zdaniem Lecha Wałęsy, społeczeństwo już wkrótce straci wiarę w działanie Prawa i Sprawiedliwości. 

Lech Wałęsa o Budce i Trzaskowskim 

Były prezydent i przywódca Solidarności wciąż wierzy w możliwości polskiej opozycji. W rozmowie z redaktorem programu "Newsroom" Wirtualnej Polski przekonywał, że przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej z pewnością nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa

Lech Wałęsa ma świadomość niepowodzeń zarówno Borysa Budki jak i Rafała Trzaskowskiego, ale jak przekonuje, wina nie leży po ich stronie. Jego zdaniem, Prawo i Sprawiedliwość operuje kartami, które wydają się być nie do przebicia. 

Jak twierdzi Lech Wałęsa, rząd w dużej mierze wykorzystuje do swoich celów populizm. Mają świadczyć o tym liczne programy socjalne, które mają być skuteczną kartą przetargową w boju o władzę i PiS ma dobrze o tym wiedzieć. 

- Problemem jest to, jak odbiera ich społeczeństwo - przekonywał noblista w programie WP - Skoro PiS daje 500 złotych, to opozycja powinna dawać 1000. Oczywiście nie da się tego robić

Wałęsa przewiduje zmiany na scenie politycznej 

Czy może dojść więc jeszcze do przetasowania na scenie politycznej? Zdaniem Lecha Wałęsy nie jest to wykluczone, a nawet może nastąpić szybciej, niż kotkolwiek by się spodziewał. 

- Oddaliśmy pole populistom i demagogom, ale ja już widzę końcówkę takich zwycięstw - mówił były prezydent. 

Jak stwierdził Lech Wałęsa, zarówno Borys Budka jak i Rafał Trzaskowski mają trudny orzech do zgryzienia, ponieważ niełatwo jest w obecnej sytuacji być reprezentantem opozycji. Urzędująca władza łudzić ma Polaków obietnicami, których jej przeciwnicy nie są w stanie przebić. 

W ostatnim sondażu IBRiS wykonanym dla Onet.pl 30 marca, Prawo i Sprawiedliwość wciąż znajduje się na pierwszej pozycji z wynikiem 31 % poparcia. Koalicja Obywatelska może liczyć na 17,3 % głosów wyborców. Trzecie miejsce zajmuje obecnie ruch Polska 2050 Szymona Hołowni, któremu ufa 17,2 % badanych. 

Źródło: wp.pl, wnp.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: