wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Rafał Trzaskowski i Borys Budka zebrali wystarczającą liczbę podpisów, aby wnieść inicjatywę ustawodawczą ws. likwidacji TVP Info

23 Lutego 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Zebrano wymaganą liczbę podpisów w sprawie likwidacji TVP Info. Wniosek o zarejestrowanie komitetu obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej złożono już na ręce marszałek Sejmu. – Potrzebna jest nowa telewizja, kontrolowana przez obywateli &ndas

Zebraliśmy wystarczającą liczbę podpisów, by zarejestrować komitet obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej w sprawie likwidacji TVP Info – przekazali liderzy PO Borys Budka i Rafał Trzaskowski, wskazuje „Gazeta Wyborcza”.

W trakcie wtorkowego przedpołudnia Budka przypomniał powody, dla których obiecano zlikwidowanie informacyjnego kanału Telewizji Polskiej. – Zapowiedzieliśmy walkę o elementarną przyzwoitość w życiu publicznym – mówił szef ugrupowania.

Zamiast rzetelnej informacji mamy fabrykę hejtu i partyjny biuletyn. Standardy dziennikarskie należy przywrócić – kontynuował cytowany przez dziennik polityk. Budka zaznaczył jednocześnie, że media publiczne nie mogą spełniać funkcji partyjnej propagandy.

Zebrano podpisy pod likwidacją TVP Info

Członkowie Platformy Obywatelskiej przekazali, że zebrano 7 tys. podpisów koniecznych do założenia komitetu obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej w sprawie likwidacji TVP Info.

Budka ocenił, że likwidacja stacji w jej obecnej postaci to swoisty „test na przyzwoitość”. Wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski wskazał z kolei, że w Polsce trwa wybór „między kłamstwem a prawdą”.

Przez cały czas widzimy te kłamstwa i manipulacje. Pamiętacie, jak TVP Info szczuła na Pawła Adamowicza, jak TVP przegrała w sądzie z miastem Gdańsk za materiały rasistowskie, pamiętacie materiał o odśnieżaniu ulic w Warszawie zilustrowany [zasypaną – red.] drogą rządową i jak niedawno twierdzili, że jest kolejna awaria w oczyszczalni Czajka, podczas gdy zrzucaliśmy do Wisły wodę z roztopów – mówił prezydent stolicy.

I dodał: – To jest codzienność TVP Info. Dosyć już tego.

Rejestracja komitetu

Trzaskowski potwierdził, że wniosek o zarejestrowanie komitetu został już złożony do marszałek Sejmu Elżbiety Witek. „Wyborcza” zaznacza, że od chwili wspomnianej rejestracji pozostanie trzy miesiące na zebranie 100 tys. podpisów pod projektem zmian w Telewizji Polskiej.

Namawiając do wzięcia udziału w inicjatywie, prezydent Warszawy wspomniał szansę na „demonstrację sprzeciwu wobec manipulacji”. Zaznaczył, że TVP będzie dalej funkcjonować, jednak musi zostać poddane głębokiej reformie.

Borys Budka ocenił z kolei, że niezbędne jest powstanie nowej telewizji publicznej, która byłaby kontrolowana przez obywateli. – Dlatego składam deklarację, że kiedy opozycja przejmie władzę, nie będzie mogła korzystać z tego, co dziś robi władza. Telewizja będzie kontrolowana przez obywateli – przekazał lider Platformy Obywatelskiej.

źródło: wyborcza.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Głośny wniosek o 500 plus za okres ciąży nie został odrzucony

  • Do muzeum Tadeusza Rydzyka trafiły nowe eksponaty

  • Ujawniono, dlaczego Agustin Egurrola zdecydował się przejść do TVP. Nieoficjalne informacje

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >