wtv.pl > TV > TVP Info podało numer telefonu. Chcą usłyszeć od widzów "opinię na temat projektu PO"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 14.06.2022 02:02

TVP Info podało numer telefonu. Chcą usłyszeć od widzów "opinię na temat projektu PO"

wtv
WTV.pl
  • Na antenie TVP poinformowano o stworzeniu specjalnej linii, gdzie z opinią dzwonić mogą widzowie

  • Zaprezentowane wypowiedzi pełne są pochwał pod adresem pracy wykonywanej przez kanał informacyjny

  • Nie brakło krytycznych odniesień pod adresem Platformy Obywatelskiej

Specjalny numer telefonu dostępny dla widzów został wczoraj kilka razy podkreślony na antenie TVP. Do zaprezentowania linii, gdzie widzowie mogą odnieść się do pomysłu Platformy Obywatelskiej, włączyła się nawet prowadząca wczorajsze wydanie "Wiadomości" TVP Danuta Holecka.

Prócz promowania specjalnej linii w telewizji, TVP zdecydowało się na zamieszczenie wyróżniającego tę akcję posta w mediach społecznościowych. To właśnie na oficjalnym profilu TVP Info na Twitterze można zapoznać się z fragmentami wypowiedzi zaprezentowanych przez stację.

Widzowie mogą zadzwonić i pochwalić TVP oraz TVP Info

Powołanie do życia specjalnego numeru telefonu dla widzów jest odpowiedzią na ogłoszony w czasie konferencji Borysa Budki i Rafała Trzaskowskiego plan likwidacji TVP Info. W biurach ugrupowania ruszyła już akcja zbierania podpisów pod projektem obywatelskim, o czym więcej przeczytać można >TUTAJ<.

Na odpowiedź ze strony publicznego nadawcy nie trzeba było długo czekać i wydaje się, że medialna wojna rozpętała się na dobre. Wszystko wskazuje na to, że numer telefonu to kolejna tuba, gdzie TVP potwierdza prezentowaną przez siebie wizję świata, zbieżną z poglądami i stanowiskami partii rządzącej oraz ministrów z gabinetu Mateusza Morawieckiego.

W czasie, gdy w prawym rogu ekranu trudno ominąć wzrokiem napis akcji "w obronie wolnych mediów", która ma być nijako odpowiedzią na środową akcję "Media bez wyboru", widzowie mogli dowiedzieć się o nowej inicjatywie stacji. TVP Info postanowiło udowodnić same sobie, iż odbiorcy cenią dostarczane przez nich treści.

Na pasku w czasie prezentowania numeru telefonu przeczytać można było, iż na stworzonej specjalnie linii można przekazać "opinię na temat projektu Platformy Obywatelskiej". Dodatkowo do życia powołano nową skrzynkę mailową, gdzie pochwalne peany na cześć kanału informacyjnego publicznego nadawcy kierować można pisemnie.

Wśród zaprezentowanych opinii próżno było szukać jakiejkolwiek krytyki pod adresem działalności TVP Info (na temat prezentowanych w TVP treści przeczytać można m.in >TUTAJ< lub >TUTAJ<). Prowadząca program podziękowała za wszelkie wyrazy wsparcia, jednak te zaprezentowane na antenie mogły zaskakiwać.

Widzowie dzwonią do TVP i wychwalają ich działalność

- Chciałam państwa poprzeć w tym wszystkim, co państwa robicie, jesteście najbardziej uczciwą telewizją i bardzo prosimy, aby państwo walczyli, jak tylko możecie, o to, żebyście państwo byli, aby czas z nami i dla nas podawali bardzo uczciwe wiadomości - mówiła jedna z dzwoniących pod wskazany przez TVP numer.

Oczywiście każdy ma prawo do wybrania sobie stacji, która będzie służyła mu za główne źródło informacji na temat wydarzeń w kraju oraz na świecie. Jednak internauci szybko zauważyli, że zaprezentowane przez TVP wypowiedzi wydają się sztuczne i mechaniczne, niczym odczytywane z kartki.

Dodatkowo sam pomysł tworzenia specjalnej linii telefonicznej, służącej nijako jedynie do przekazywania kanałowi komplementów na temat działalności i pracy, wydaje się wielu nieco niestosowny. Jednocześnie zarzucono, że podkreślana rzetelność i uczciwość nijak ma się do stronniczości mediów publicznych i nieustannej krytyki opozycji.

- Kochamy naszą telewizję i tylko nią chcemy oglądać, bo to są najbardziej rzetelne wiadomości. Nie wyobrażam sobie życia bez naszej telewizji informacyjnej... Info, czy Teleexpresu, czy Panoramy, czy innych programów publicystycznych. To jest skandal, co oni zamierzają zrobić - mówiła nieco bezemocjonalnie inna z przytoczonych w TVP kobiet.

Szereg podziękowań za działalność TVP Info

Wśród wypowiedzi nie zabrakło życzeń widzów TVP, by Platforma Obywatelska nigdy nie powróciła do władzy, ze szczególnym wyróżnieniem Borysa Budki oraz prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. W niemal każdej przytoczonej wypowiedzi nie zabrakło podkreślenia, że wiadomości prezentowane przez TVP cechuje m.in. "rzetelność".

Do dopełnienia obrazu ze specjalnej infolinii zdecydowano się na przeprowadzenie sondy ulicznej, gdzie, jak podkreślano, pytania na temat ich zdania zadano "naszym i nie tylko naszym widzom". Również tutaj próżno szukać zdania odmiennego od zaprezentowanej wizji.

Źródło: Twitter.com @tvp_info

Artykuły polecane przez redakcję WTV: