wtv.pl > Upały

Upały

Upały

Straż Miejska w Pleszewie karze za podlewanie ogródków w godzinach wieczornych
27.02.2023 14:31 Awaria wodociągów w Pleszewie. Zakaz podlewania ogródków kontroluje straż miejska

Mieszkańcy Pleszewa (woj. wielkopolskie) zostali poinformowani, że za wieczorne podlewanie ogródków grożą kary. Straż miejska sprawdza, czy wszyscy stosują się do komunikatu wydanego przez burmistrza. Powodem tego stanu rzeczy jest awaria sieci wodociągowej w niedalekim Kowalewie i drastyczne zmniejszenie się rezerwy wody.Niecodzienne zarządzenie w Pleszewie w woj. wielkopolskim. Lokalni mieszkańcy mogą zostać ukarani w związku z podlewaniem swoich ogródków.Na zachodzie kraju temperatury w cieniu od kilku dni nie spadają poniżej 31 stopni w cieniu. To również ma wpływ na problemy z wodą w Pleszewie.W piątek wieczorem jedna z firm przeprowadzających prace ziemne w Kowalewie uszkodziła sieć wodociągową. - Awaria nie została zgłoszona do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji - przekazał w komunikacie Arkadiusz Ptak, burmistrz Pleszewa.

Pożary we Włoszech
15.06.2022 02:02 Pożary i ekstremalne temperatury we Włoszech. Włoska Obrona Cywilna ostrzega - niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia

Osoby planujące urlop we Włoszech w przeciągu bieżącego tygodnia, prawdopodobnie będą miały problem z tym, by wypocząć. Włoska Obrona Cywilna ostrzega - nadchodzą ekstremalne temperatury, które skutkować będą pożarami. Kolejne włoskie miasta zagrożone skwarem nie do wytrzymania.Nadzwyczajne upały we Włoszech Od wtorku Bari, Rieti, Rzym, Campobasso, a dzień później Perugia, Latina, Frosinone i Palermo. Turyści oraz mieszkańcy wymienionych miast nie będą mieli najprzyjemniejszego tygodnia. Wszystko za sprawą zapowiadanej fali ekstremalnych upałów, które w tym tygodniu przyniosą temperaturę przekraczającą 47-48 stopni. Ostrzeżenia dla miast wydała Włoska Obrona Cywilna, a także resort zdrowia, który zdecydował się na wprowadzenie czerwonego alertu, co oznacza, że realne niebezpieczeństwo dotyczy nie tylko osób narażonych na upały, ale wszystkich znajdujących się na danym terenie. W grę wchodzi nie tylko udar, ale również zagrożenie pożarowe, które w ostatnim czasie niczym widmo wisi nad krajem. Włochy płoną Kraj zmaga się w ostatnich dniach z pożarami, które do tej pory wybuchły m.in. na Sycylii, w Kalabrii, czy Emilii-Romanii. Włoska Obrona Cywilna obawia się, że w ciągu tego tygodnia lista może się znacznie wydłużyć. Dodać należy, że na Sardynii, w wyniku pożaru doszczętnie spłonął teren 20 tys. ha, a w Pescarze w Abruzji ogień dotarł do budynków mieszkalnych i plaż. Według najnowszych danych, ekstremalne temperatury we Włoszech panować będą przynajmniej do połowy sierpnia. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Paszport covidowy wymagany w restauracjach. Coraz więcej państw wprowadza ograniczeniaBułgaria. Awaryjne lądowanie samolotu z polskimi pasażeramiPrzerażający żywioł w Turcji, w pobliżu kurortów turystycznych. Z pożarem walczy już ponad 4 tys. strażakówźródło: gazeta.pl, wtv.pl zdjęcie główne: Wikimedia Commons/VillageHero - zdjęcie ilustracyjne

RCB
19.03.2022 09:19 Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega. Wczoraj utonęło 6 osób

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed nierozważnymi kąpielami w czasie upałów. Poinformowało, że w jedynie w sobotę utonęło 6 osób. Jak co roku, RCB przypomina o podstawowych zasadach bezpiecznej kąpieli - bez alkoholu i ostrożnie. Od długiego weekendu czerwcowego informowano o wielu przypadkach utonięć związanych z nieodpowiedzialnym zachowaniem plażowiczów.

Upały w Polsce
19.03.2022 09:19 Upały w Polsce. 77 gmin z alertami dotyczącymi poziomu wód gruntowych

Upały dotknęły mieszkańców wszystkich województw. W dziesiątkach gmin brakuje odpowiedniej ilości wód gruntowych. Wydano pilne ostrzeżenia i komunikaty. Może dojść do przerw w dostawach wody. Upały w Polsce doprowadziły do drastycznego obniżenia poziomu wód gruntowych w 77. gminach. Grozi to ograniczeniami ciągłości dostaw wody na cele socjalno-bytowe. Konieczne jest zrezygnowanie z korzystania z wody w celach ogrodniczych. Zaleca się jedynie wykorzystanie jej w celach socjalnych lub higienicznych.

Upał
19.03.2022 09:11 Nad Europę nadchodzą upały. Nie ominą Polski

Okrutne upały zmierzają nad Europę. W niektórych miejscach termometry wskażą nawet 37 stopni Celsjusza. Jak w takiej sytuacji zapowiada się pogoda w Polsce?Ochłodzenie minie, a silne wiatry przyniosą fale gorącego powietrza.

Upał
19.03.2022 08:55 Kolejna fala upałów od przyszłego tygodnia. Temperatury dochodzić będą do 35 stopni

Nadchodzi kolejna fala upałów. W niedzielę i poniedziałek temperatura będzie stale rosła, a już w we wtorek osiągnie nawet 35 stopni! Wraz z gorącym powietrzem ponownie przyjdą również burze.

IMGW
19.03.2022 08:54 Szykuje się zmiana pogody. Powrócą upały, zniknąć mają burze

IMGW zapowiedziało, że czeka nas zmiana pogody. Znikną burze, a już we wtorek powrócą upały. W Polsce znów zagoszczą temperatury zwrotnikowe sięgające 30 stopni lub wyżej.To nie oznacza, że dziś jeszcze nie zagrzmi. Nad wschodnią Polską pojawiają się ciemne chmury.

IMGW
19.03.2022 08:53 IMGW wydało ostrzeżenia dla trzech województw. Uwaga na upały

IMGW wydało ostrzeżenia dla trzech województw - pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Synoptycy ostrzegają przed nadchodzącymi upałami. Temperatury mogą przekroczyć nawet 32 stopnie.W słońcu temperatura odczuwalna może być znacznie wyższa, Warto zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Nadciąga nawałnica
19.03.2022 08:53 Nadciągają gigantyczne burze. Strażacy ostrzegają

Intensywne opady deszczu, gradu oraz porywisty wiatr. Łowcy Burz nie wykluczają pojawienia się trąby powietrznej.Od wtorku (22.06) w całej Polsce obserwować będziemy intensywne opady deszczu, jednak to na północnym-wschodzie, w centrum i południu kraju pojawią się najgroźniejsze wyładowania atmosferyczne.- Burze, które zaobserwujemy w najbliższych godzinach, mogą być bardzo gwałtowne. Będą przemieszczać się z zachodu na wschód - mówił w rozmowie z wawainfo Piotr Żurowski, rzecznik prasowy stowarzyszenia Łowcy Burz. - To zjawiska lokalne, może być tak, że w jednej dzielnicy będą bardzo intensywne, a w drugiej nie. Polecam śledzić na bieżąco prognozy. Zdecydowanie należy unikać wychodzenia na otwarte przestrzenie, czy nad rzekę.Straż pożarna natomiast ostrzega przed nagłym załamaniem pogody. Upał trwający od paru dni oraz nagłe deszcze z gradem są realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia. Nawałnice w ostatnich dniach zniszyły dziesiątki gospodarstw domowych.