wtv.pl > Pogoda > Pożary i ekstremalne temperatury we Włoszech. Włoska Obrona Cywilna ostrzega - niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 15.06.2022 02:02

Pożary i ekstremalne temperatury we Włoszech. Włoska Obrona Cywilna ostrzega - niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia

Pożary we Włoszech
Wikimedia Commons/VillageHero - zdjęcie ilustracyjne

Osoby planujące urlop we Włoszech w przeciągu bieżącego tygodnia, prawdopodobnie będą miały problem z tym, by wypocząć. Włoska Obrona Cywilna ostrzega - nadchodzą ekstremalne temperatury, które skutkować będą pożarami.

Kolejne włoskie miasta zagrożone skwarem nie do wytrzymania.

Nadzwyczajne upały we Włoszech

Od wtorku Bari, Rieti, Rzym, Campobasso, a dzień później Perugia, Latina, Frosinone i Palermo. Turyści oraz mieszkańcy wymienionych miast nie będą mieli najprzyjemniejszego tygodnia.

Wszystko za sprawą zapowiadanej fali ekstremalnych upałów, które w tym tygodniu przyniosą temperaturę przekraczającą 47-48 stopni.

Ostrzeżenia dla miast wydała Włoska Obrona Cywilna, a także resort zdrowia, który zdecydował się na wprowadzenie czerwonego alertu, co oznacza, że realne niebezpieczeństwo dotyczy nie tylko osób narażonych na upały, ale wszystkich znajdujących się na danym terenie.

W grę wchodzi nie tylko udar, ale również zagrożenie pożarowe, które w ostatnim czasie niczym widmo wisi nad krajem.

Włochy płoną

Kraj zmaga się w ostatnich dniach z pożarami, które do tej pory wybuchły m.in. na Sycylii, w Kalabrii, czy Emilii-Romanii. Włoska Obrona Cywilna obawia się, że w ciągu tego tygodnia lista może się znacznie wydłużyć.

Dodać należy, że na Sardynii, w wyniku pożaru doszczętnie spłonął teren 20 tys. ha, a w Pescarze w Abruzji ogień dotarł do budynków mieszkalnych i plaż.

Według najnowszych danych, ekstremalne temperatury we Włoszech panować będą przynajmniej do połowy sierpnia.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: gazeta.pl, wtv.pl zdjęcie główne: Wikimedia Commons/VillageHero - zdjęcie ilustracyjne

Tagi: Włochy Upały