Stolica województwa podkarpackiego, zamieszkiwana przez 183 tysiące osób. Jest centralnym miastem aglomeracji rzeszowskiej. Leży na południowym-wschodzie Polski.
Grzegorz Braun wziął udział w debacie prezydenckiej w programie "7. dzień tygodnia" na antenie Radia Zet. Za swoje agresywne słowa pod adresem społeczności LGBT i ministra zdrowia został przez prowdzącego wykluczony z dalszej dyskusji. Grzegorz Braun jest kandydatem Konfederacji na prezydenta Rzeszowa. Skandaliczne zachowanie Grzegorza Brauna Podczas debaty prowadzonej w Radiu Zet przez Andrzeja Stankiewicza obecni byli kandydaci na prezydenta Rzeszowa, wśród nich wystawiony przez Konfederację poseł Grzegorz Braun. Ubiegający się o urząd politycy odpowiadali na pytania dotyczące bieżących problemów z jakimi styka się miasto oraz kwestii społecznych. Jedno z nich dotyczyło manifestacji społeczności LGBT. Na pytanie, czy Grzegorz Braun dopuściłby możliwość przebiegu marszu osób LGBT w Rzeszowie, gdyby został prezydentem miasta, polityk stanowczo zaprzeczył. Stwierdził, że "nie popiera dewiacji". Po użyciu pejoratywnego określenia poseł Konfederacji otrzymał od prowadzącego ostrzeżenie dotyczące swojego zachowania. Kolejna próba obrażenia miała skończyć się wycofaniem gościa rozgłośni z debaty. Braun obraża Niedzielskiego W kolejnej części programu pojawił się temat ewentualnego jesiennego powrotu do obostrzeń mających przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Braun w swojej wypowiedzi nawiązał do ministra zdrowia. Adam Niedzielski został przez niego określony "szkolonym psychopatą", co uznane zostało przez prowadzącego za złamanie zasady o nieobrażaniu, o której ostrzegł wcześniej polityka. Na tym radiowa debata dla Grzegorza Brauna się zakończyła. Andrzej Stankiewicz postanowił wycofać go z dalszych rozmów. Grzegorz Braun jest kandydatem Konfederacji na prezydenta Rzeszowa. Oprócz niego, startują również: popierana przez PiS Ewa Leniart, wspierany przez KO, Lewicę, Polskę 2050 i KP Konrad Fijołek oraz Marcin Warchoł, któremu swoistego "błogosławieństwa" udzielił ustępujący prezydent miasta Tadeusz Ferenc. 13 czerwca mieszkańcy Rzeszowa wybiorą swojego nowego włodarza. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Mama: "Nawet nie wymyślaj i mnie nie wk**wiaj". Dzieciaki LGBTQ mówiąAdam Niedzielski ogłosił start TPK. Każdy może skorzystać z nowej usługiOświadczenie majątkowe Bosaka. Poseł wymijająco odpowiedział na jedną kluczową sprawęŹródło: gazeta.pl
Aż 100 gmin w najbliższą niedzielę uda się do urn wyborczych, a co za tym idzie, od północy obowiązuje cisza wyborcza. Przestrzegać muszą jej wszyscy, nie tylko mieszkańcy regionów, gdzie odbywają się wybory. Nie wszyscy mają świadomość, że agitacja polityczna zabroniona jest również w sieci, w tym w mediach społecznościowych.W nocy z piątku na sobotę zaczęła obowiązywać cisza wyborcza. Już w niedzielę, 13 czerwca odbędą się wybory, a wśród miast, gdzie wybierani będą nowi włodarze, znajduje się Rzeszów, czy Ustka.Pamiętać należy, że cisza wyborcza obowiązuje nie tylko na terenie miast i gmin, gdzie odbywają się wybory. Ukaranym można zostać nawet za post na Facebooku, czy Instagramie.Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.
Znamy oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwycięzcą już w pierwszej turze okazał się Konrad Fijołek, kandydat wspierany przez Lewicę, Polskę 2050, Koalicję Obywatelską i PSL. Na drugim miejscu uplasowała się kandydatka wystawiona przez PiS, Ewa Leniart, a podium zamknął namaszczony przez byłego prezydenta na jego następcę Marcin Warchoł z Solidarnej Polski.Ostatni na liście znalazł się Grzegorz Braun, który startował jako prezydent z ramienia Konfederacji.
Kandydatka na prezydenta Rzeszowa z ramienia PiS Ewa Leniart w specyficzny sposób "pogratulowała" sympatykom zwycięzcy - Konrada Fijołka. Nagranie pojawiło się w mediach społecznościowych. Ewa Leniart najwyraźniej ciężko przyjmuje swoją porażkę. Ewa Leniart przegrywa wybory Nie pomogło powoływanie się na związki z rządem, ani wstawiennictwo samego Jarosława Kaczyńskiego. Ewa Leniart musiała przełknąć gorzką pigułkę w postaci przegranej w wyścigu o stanowisko prezydenta Rzeszowa. Wybory zakończyły się już na pierwszej turze. Miażdżącą przewagą nad swoimi kontrkandydatami wykazał się Konrad Fijołek, popierany przez Koalicję Obywatelską, Lewicę, Polskę 2050 i PSL. Tuż za nim uplasowała się Ewa Leniart, choć do zwycięzcy brakowało jej ok. 20 % głosów. Fijołek poszczycić mógł się wynikiem 56,51 % Za kandydatką PiS pozostali jeszcze Marcin Warchoł oraz Grzegorz Braun. Ewa Leniart najwyraźniej nie mogła pogodzić się ze swoją przegraną. Przechodząc pod sztabem wyborczym Konrada Fijołka, rzuciła w stronę jego sympatyków wymowny komentarz. Współczucie polityczki Dziennikarz Wirtualnej Polski Patryk Michalski zamieścił na swoim Twitterze nagranie, na którym zobaczyć możemy kandydatkę PiS przechodzącą pod budynkiem, przed którym stali zwolennicy Konrada Fijołka. W pewnym momencie kobieta zatrzymała się i zwróciła bezpośrednio do stojących tam osób. - Ja współczuję, ale życzę wszystkiego dobrego - powiedziała i poszła dalej budząc niemałą konsternację. "Dziękujemy", "Ale komu, nam?" - komentowali zaskoczeni zgromadzeni. - To zabrzmiało jak ostrzeżenie - rzucił jeden z nich na odchodne odwróconej już polityczce. 📍”Ja współczuję, ale wszystkiego dobrego” - wojewoda @EwaLeniart przechodziła obok sztabu @FijoKonrad @wirtualnapolska pic.twitter.com/cHGSaJMR0W— Patryk Michalski (@patrykmichalski) June 13, 2021 Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Mateusz Morawiecki skomentował wybory w Rzeszowie. Pogratulował zwycięzcy i skrytykował Solidarną PolskęGrzegorz Braun wyrzucony z debaty. Wypowiedział oburzające słowa pod adresem LGBT, obraził też Niedzielskiego70 osób na modlitwie w rzeszowskiej kaplicy, limit wynosi 13. Kuria umywa ręceŹródło: wtv.pl, twitter.com Zdjęcie główne: East News/Piotr Molecki
Trąba powietrzna pojawiła się czwartkowym popołudniem w Rzeszowie? Budzący grozę żywioł widać na nagraniach mieszkańców. Ulewa była tak silna, że interweniować musiała straż pożarna.
Pożar pensjonatu w Strzebowiskach koło Leska (woj. podkarpackie). W akcji gaśniczej udział bierze ponad 50 strażaków. Na ten moment nie ma informacji o ofiarach. Służby ustalają przyczynę pojawienia się płomieni.O pożarze, który we wtorkowe popołudnie wybuchł w miejscowości Strzebowiska w powiecie leskim jako pierwszy poinformował portal remiza.pl.Jak przekazano, płomienie objęły pensjonat tuż przed godziną 12:00.#KRAJ: Pożar pensjonatu w m. Strzebowiska w woj. podkarpackim. Na miejscu JRG Lesko, JRG Krosno, JRG Sanok i okoliczne jednostki OSP.— Remiza.pl 🇵🇱 (@remizapl) July 27, 2021
Mateusz Morawiecki skomentował wybory w Rzeszowie. Premier najpierw pogratulował zwycięzcy, a potem stwierdził, że to, czego zabrakło stronie rządowej, to jedność w kwestii kandydatur. Mówił, że gdyby Zjednoczona Prawica również w tym wypadku połączyła siły, nie wiadomo, jak potoczyłoby się głosowanie. Nie obyło się również bez uszczypliwości w stronę opozycji i kwestii wyniku.
Na Podkarpaciu lekarze mają pomysł, jak sprawić, by szczepienia przyjęło więcej osób. Zdecydowano się na to, by pod kościołami w tamtym regionie pojawiły się mobilne punkty szczepień. Już teraz ruszyć miały przygotowania do akcji. Powodów ku podjęciu takiej decyzji było kilka.Okazuje się, że nie wszędzie szczepienia idą równie dobrze, jak w regionach będących powodem do dumy rządzących. Właśnie na Podkarpaciu mniej zurbanizowane miejsca nie mogą pochwalić się przekroczeniem krajowej średniej liczby szczepień.Zdecydowano się na to, by to nie pacjent przyszedł do punktu szczepień, ale szczepienie przyszło do najbardziej sceptycznego pacjenta. Powstają mobline punkty, które będą pojawiać się także pod kościołami.
Podczas niedzielnego nabożeństwa przekroczono limit o aż 57 osóbPolicja ani sanepid nie odpowiedzieli na zgłoszenie mieszkanki. Kuria uważa, że miała związane ręceSprawę nagłośnił lokalny portal Nowiny24.plZgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski, a także rządu Zjednoczonej Prawicy, podczas nabożeństw na jedną osobę powinno przypadać 15 metrów kwadratowych miejsca kultu. W Rzeszowie, według Nowiny24.pl, miało dojść do rażącego naruszenia obostrzeń.
Tadeusz Ferenc rezygnuje z funkcji prezydenta RzeszowaOficjalne informacje mają zostać przekazane podczas jutrzejszej konferencji prasowejSwoją funkcję w Rzeszowie pełnił od 2002 r.Tadeusz Ferenc pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa obecny był w polskiej polityce od lat 60. ubiegłego wieku.
Nietypowa akcja policji w województwie podkarpackim. W Rzeszowie we wtorek 2 marca doszło do zatrzymania, które natychmiast zmieniło swój charakter. Policjanci zdecydowali się na natychmiastową pomoc kierowcy i jego pasażerki.Podkarpacka policja zamieściła na swoich kanałach informacyjnych nagranie z wideorejestratora z radiowozu. Przeważnie związane jest ono z pokazywaniem niebezpiecznych zachowań na drodze w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Tym razem było jednak zupełnie inaczej.
Tadeusz Ferenc zrezygnował z dalszego sprawowania urzędu prezydenta Rzeszowa. Od tego czasu trwa zacięta kampania wyborcza. Największe szanse na zwycięstwo ma Marcin Warchoł i Konrad FijołekW mediach społecznościowych przedstawiono doniesienia sugerujące, że Zjednoczona Prawica przyśpieszyła proces szczepień, by osiągnąć sukces wyborczyPełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień, Michał Dworczyk zdementował pogłoski. "Liczby pokazują zaszczepionych w punktach szczepień a nie liczbę zaszczepionych mieszkańców Rzeszowa" - czytamy w komunikacie4 kwietnia media społecznościowe obiegły zaskakujące informacje o przebiegu szczepień w Rzeszowie. Okazało się, że w gminie proces ten ma się najlepiej w skali całego kraju. Do wczoraj, jak podawał analityk Rafał Mundry, wykonano tam już 119 tysięcy szczepień na 190 tysięcy mieszkańców. Według Michała Dworczyka nie ma mowy o manipulacji celem pozyskania głosów przy urnach. Szczepienia najlepiej idą w RzeszowieWykonano tam już 119 tys. szczepień na 190 tysmieszkańcówI dawkę otrzymało 86 tys. osób (45,4%),średnia dla kraju to 11,9%II dawkę otrzymało 33 tys. osób (17,4%),średnia dla kraju to 5,4%Pozazdrościć dostępności i szybkości pic.twitter.com/L8zqk1mtfS— Rafał Mundry (@RafalMundry) April 4, 2021
Kontrowersje wokół rzeszowskiego punktu szczepień pojawiły się w trakcie Świąt Wielkanocnych, gdy media obiegły informacje, według których placówka umożliwiła przyjęcie preparatu wszystkim chętnym, niezależnie od ich wieku.Według doniesień w punkcie szczepiono również osoby poniżej 30. roku życia.Kilka dni później Wirtualna Polska donosiła o wielokrotnym wykorzystywaniu jednorazowych strzykawek, do którego miało dochodzić Centrum Medycznym "Medyk" w Rzeszowie. Prezes placówki, dr Stanisław Mazur, zapewniał potem, że był to "stan nadzwyczajny".
Główny Inspektorat Sanitarny odniósł się dziś do kwestii wyborów w Rzeszowie. Wskazano, że nie tylko przedsięwzięcie w stolicy województwa podkparpackiego, ale także wszystkie planowane głosowania przedterminowe dotyczące wyboru wójtów, burmistrzów, prezydentów, uzupełnienie rady gmin powinny zostać przesunięte.Przedstawiciele sanepidu swoje stanowisko argumentują niestabilną sytuacją epidemiczną w kraju. Każde radykalne zwiększanie społecznej mobilności może doprowadzić do drastycznego rozwoju pandemii.
W Rzeszowie odbył się w weekend piknik zorganizowany przez Grzegorza BraunaZdaniem kandydata na prezydenta Rzeszowa miało pojawić się na nim nawet 1,5 tys. osóbKonfederacja określa to wydarzenie jako dowód na to, że Rzeszów może być regionem, gdzie powróci „normalność”Rzeszowska policja informuje, iż policjanci byli obecni na miejscu i zbierali materiał dowodowyPiknik reklamowany był hasłem „Strefa Uśmiechu, czyli miejsce zupełnie wolne od lockdownu”Trudno określić zachowanie Grzegorza Brauna inaczej niż nieodpowiedzialne. Polityk chcący kierować Rzeszowem postanowił świadomie złamać obostrzenia. Co więcej, nie tylko chwalił się tym w sieci, ale również namawiał do tego innych.Nagranie dokumentujące wydarzenie z Lisiej Góry w Rzeszowie pojawiło się na koncie Konfederacji i udostępnione zostało przez Grzegorza Brauna. Kandydat na prezydenta stolicy Podkarpacia z dumą odpowiada na materiały komentujące wydarzenie zagrażające zdrowiu w związku z pandemią koronawirusa.