wtv.pl
Wybory w Rzeszowie

Jan Bielecki/East News

GIS wydał zalecenie ws. wyborów w Rzeszowie

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wybory w Rzeszowie zostaną przełożone? Główny Inspektorat Sanitarny wydał ważny komunikat w sprawie wszystkich przedterminowych wyborów, jakie mogą odbyć się w trakcie pandemii. Zalecono przesunięcie otwarcia lokali wyborczych w związku z sy

Główny Inspektorat Sanitarny odniósł się dziś do kwestii wyborów w Rzeszowie. Wskazano, że nie tylko przedsięwzięcie w stolicy województwa podkparpackiego, ale także wszystkie planowane głosowania przedterminowe dotyczące wyboru wójtów, burmistrzów, prezydentów, uzupełnienie rady gmin powinny zostać przesunięte.

Przedstawiciele sanepidu swoje stanowisko argumentują niestabilną sytuacją epidemiczną w kraju. Każde radykalne zwiększanie społecznej mobilności może doprowadzić do drastycznego rozwoju pandemii. 

Wybory w Rzeszowie przełożone? GiS wydał ważny komunikat

Eksperci proszą władze kraju o zachowanie szczególnej ostrożności. "Pomimo tendencji schyłkowej trzeciej fali zachorowań na SARS-CoV-2 oraz prognozy poprawy sytuacji w najbliższych tygodniach, ciągle należy brać pod uwagę dynamicznie zmieniającą się sytuację i ryzyko wzrostu zachorowań - w szczególności pod kątem pojawiania się nowych wariantów koronawirusa" - czytamy w oświadczeniu.

Dziennikarze RMF FM przekazali nieoficjalne informacje, według których wybory w Rzeszowie miałyby odbyć się 13 czerwca. Należy jednak podkreślić, że doniesienie nie zostało w żaden sposób potwierdzone. 

Główny Inspektorat Sanitarny zaleca, by wszelkie głosowania przeprowadzać najwcześniej w drugiej dekadzie czerwca bieżącego roku. Jak podają eksperci, rekomendacja została wydana po wnikliwym przeanalizowaniu sytuacji epidemicznej, procesu znoszenia obostrzeń, a także sytuacji społeczno-ekonomicznej. 

Od końca grudnia aż do 23 kwietnia Centrum Informacyjne Rządu przekazało wiadomości o wykonaniu 9 806 966 szczepień. Pierwszą dawkę dostępnych preparatów na koronawirusa przyjęło już 7 311 128 Polek i Polaków. Pełną odporność nabyło lub właśnie nabywa 2 495 838 pacjentów

W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano zaś 10 858 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najgorsza sytuacja ma miejsce, niezmiennie, w województwie śląskim, mazowieckim i wielkopolskim. Na Podkarpaciu odnotowano 333 chorych obywateli

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Andrzej Kosmala ujawnił, że Krzysztof Krawczyk miał problemy ze zdrowiem od dawna

  • TVN nakręci wersję LGBTQ+ programu "Kawaler do wzięcia"!

  • Wyrzucono pięciu polskich dyplomatów ambasady RP z Rosji

źródło: [GIS]

Podobne artykuły

Czarnecki o Jarosławie Kaczyńskim

Polityka

Czarnecki: Leci z nami pilot, właśnie pilot uderzył w stół

Czytaj więcej >
Pielęgniarki

Polityka

Konferencja ministra zdrowia. Padło pytanie o protest pielęgniarek

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk

Polityka

Tadeusz Rydzyk już szykuje się do urodzin Radio Maryja. Tłumy w kościele

Czytaj więcej >
Andrzej Duda otrzymał list z gratulacjami w związku ze świętem Konstytucji 3 maja

Polityka

Do Andrzeja Dudy spływają gratulacje z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Czytaj więcej >
Istnieje ryzyko, że Lewica wycofa się z poparcia udzielonego PiS.

Polityka

Fundusz Odbudowy. PiS może mieć poważny problem z głosowaniem

Czytaj więcej >
Kidawa-Błońska chora

Polityka

Małgorzata Kidawa-Błońska zakażona koronawirusem

Czytaj więcej >