wtv.pl
księża

Piotr Molecki/East News

Podkarpacie. Pod kościołami ustawione zostaną mobilne punkty szczepień

15 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Na Podkarpaciu lekarze mają pomysł, jak sprawić, by szczepienia przyjęło więcej osób. Zdecydowano się na to, by pod kościołami w tamtym regionie pojawiły się mobilne punkty szczepień. Już teraz ruszyć miały przygotowania do akcji. Powodów ku podjęciu takiej decyzji było kilka.

Okazuje się, że nie wszędzie szczepienia idą równie dobrze, jak w regionach będących powodem do dumy rządzących. Właśnie na Podkarpaciu mniej zurbanizowane miejsca nie mogą pochwalić się przekroczeniem krajowej średniej liczby szczepień.

Zdecydowano się na to, by to nie pacjent przyszedł do punktu szczepień, ale szczepienie przyszło do najbardziej sceptycznego pacjenta. Powstają mobline punkty, które będą pojawiać się także pod kościołami.

Podkarpacie: szczepienia przeprowadzone będą pod kościołami

Dr Stanisław Mazur poinformował, iż trwają przygotowania autobusów, w których w sposób mobilny przeprowadzane będą szczepienia przeciwko COVID-19. Ma to pomóc w podwyższeniu liczby zaszczepionych osób, szczególnie na terenach wiejskich.

Reprezentujący Centrum Medyczne Medyk w Rzeszowie dr Stanisław Mazur przekazał, iż w planach jest, by Podkarpacie mogło pochwalić się mobilnymi punktami i dzięki temu dotrzeć albo do osób sceptycznie nastawionych do szczepienia, albo do osób, które nie mogą lub nie mają czasu na to, by odwiedzić oddalone od domu punkty szczepień.

szczepienie

Alkohol po szczepieniu. Jak długo należy czekać, aby sobie nie zaszkodzić?

CZYTAJ DALEJ

Motywacja do szczepień, szczególnie na prowincji woj. podkarpackiego i wśród starszych ludzi jest niższa niż średnio w Polsce — powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską lekarz.

Wybór padł właśnie na to, by szczepienia przeprowadzać mobilnie pod kościołami, gdyż to właśnie te miejsca są „centrami życia lokalnych społeczności”. Dr Stanisław Mazur dodał jednocześnie, że ma nadzieję, iż m.in. osoby uczestniczące w nabożeństwie skorzystają z szansy na przyjęcie szczepienia.

Co na to Kościół?

Jeszcze niedawno niektóre preparaty służące do szczepienia przeciwko koronawirusowi nie mogły liczyć na pozytywną ocenę Konferencji Episkopatu Polski. Hierarchowie zachęcali do tego, by w razie możliwość osoby wierzące nie decydowały się na szczepionki J&J i AstraZeneca z racji, iż ich stworzenie jest wątpliwe moralnie w rozliczeniu duchowym (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Pomysłodawcy oraz organizatorzy akcji w województwie podkarpackim nie ukrywają, iż liczą na wsparcie ze strony parafii. Okazuje się, że wielu duchownych, w tym proboszczów, pozytywnie odniosło się do inicjatywy lekarzy.

Szczepienia pod kościołami na Podkarpaciu rozpocząć mają się już po 23 maja. W czasie mszy, najpewniej w momencie przekazywania parafianom ogłoszeń, proboszczowie będą informować o kolejnych miejscach, gdzie można przyjąć szczepionkę przeciwko koronawirusowi.

Rządzący nieustannie zachęcają do zapisania się na szczepienie

Pomysł na to, by szczepienia zacząć prowadzić pod kościołami, może bardzo pomóc rządzącym. Okazuje się bowiem, że jedynie 57 proc. seniorów zdecydowało się na przyjęcie szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Dziś rządowy profil #SzczepimySię podał, że wykonano już 15 milionów szczepień, z czego w pełni zaszczepione jest blisko 4,5 miliona osób.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: gazeta.pl / Twitter.com @szczepimysie

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią m&oacute;wioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >