wtv.pl > Polityka > Grzegorz Braun wyrzucony z debaty. Wypowiedział oburzające słowa pod adresem LGBT, obraził też Niedzielskiego
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:20

Grzegorz Braun wyrzucony z debaty. Wypowiedział oburzające słowa pod adresem LGBT, obraził też Niedzielskiego

Grzegorz Braun
East News/Agencja SE

Grzegorz Braun wziął udział w debacie prezydenckiej w programie "7. dzień tygodnia" na antenie Radia Zet. Za swoje agresywne słowa pod adresem społeczności LGBT i ministra zdrowia został przez prowdzącego wykluczony z dalszej dyskusji.

Grzegorz Braun jest kandydatem Konfederacji na prezydenta Rzeszowa.

Skandaliczne zachowanie Grzegorza Brauna

Podczas debaty prowadzonej w Radiu Zet przez Andrzeja Stankiewicza obecni byli kandydaci na prezydenta Rzeszowa, wśród nich wystawiony przez Konfederację poseł Grzegorz Braun.

Ubiegający się o urząd politycy odpowiadali na pytania dotyczące bieżących problemów z jakimi styka się miasto oraz kwestii społecznych. Jedno z nich dotyczyło manifestacji społeczności LGBT.

Na pytanie, czy Grzegorz Braun dopuściłby możliwość przebiegu marszu osób LGBT w Rzeszowie, gdyby został prezydentem miasta, polityk stanowczo zaprzeczył. Stwierdził, że "nie popiera dewiacji".

Po użyciu pejoratywnego określenia poseł Konfederacji otrzymał od prowadzącego ostrzeżenie dotyczące swojego zachowania. Kolejna próba obrażenia miała skończyć się wycofaniem gościa rozgłośni z debaty.

Braun obraża Niedzielskiego

W kolejnej części programu pojawił się temat ewentualnego jesiennego powrotu do obostrzeń mających przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Braun w swojej wypowiedzi nawiązał do ministra zdrowia.

Adam Niedzielski został przez niego określony "szkolonym psychopatą", co uznane zostało przez prowadzącego za złamanie zasady o nieobrażaniu, o której ostrzegł wcześniej polityka.

Na tym radiowa debata dla Grzegorza Brauna się zakończyła. Andrzej Stankiewicz postanowił wycofać go z dalszych rozmów.

Grzegorz Braun jest kandydatem Konfederacji na prezydenta Rzeszowa. Oprócz niego, startują również: popierana przez PiS Ewa Leniart, wspierany przez KO, Lewicę, Polskę 2050 i KP Konrad Fijołek oraz Marcin Warchoł, któremu swoistego "błogosławieństwa" udzielił ustępujący prezydent miasta Tadeusz Ferenc.

13 czerwca mieszkańcy Rzeszowa wybiorą swojego nowego włodarza.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: gazeta.pl

Powiązane