wtv.pl > Porozumienie

Porozumienie

Porozumienie

Jarosław Gowin przedstawił postulaty swoje oraz partii Porozumienie
19.03.2022 09:19 Jarosław Gowin ponownie wybrany liderem Porozumienia. Na konwencji mówił o granicach kompromisów, chrześcijańskich wartościach i szanowaniu innych

W niedzielę odbyła się konwencja partii Jarosława Gowina. Polityk wprost mówił o tym, że koalicja rządząca nie może funkcjonować bez Porozumienia. Zaskoczyły również tezy na temat atakowania klasy średniej oraz szanowania równości innych wyznań i orientacji seksualnej mimo opierania się o wartości chrześcijańskie.To kolejne wystąpienie Jarosława Gowina, gdzie wprost udowadnia on, że spora część postulatów PiS oraz reszty Zjednoczonej Prawicy nie są tezami, z którymi utożsamiają się zgromadzeni wokół niego politycy.W niedzielę odbył się kongres wyborczy Porozumienia. Nie zabrakło wystąpienia jego lidera Jarosława Gowina. Działania Adama Bielana nie przyniosły efektów. Polityk będzie kierował partią przez następną kadencję. Szanowni Państwo,prezesem partii Porozumienie wybrano @Jaroslaw_Gowin!!!#KongresPorozumienia #DruzynaGowina pic.twitter.com/Y0mQs3Memp— Porozumienie (@Porozumienie__) June 27, 2021

PSL
19.03.2022 09:17 Nowa koalicja w polskim Sejmie? Może dojść do nowego układu między PSL i Porozumieniem

Nowa koalicja w polskim Sejmie? Nieoczekiwanie zdymisjonowana przed kilkoma dniami wiceministerka rozwoju, Anna Kornecka z Porozumienia i wicemarszałek z PSL, Piotr Zgorzelski, opowiedzieli, że widzą możliwość wspólnego projektu politycznego. Czy to oznacza bezapelacyjny koniec projektu, jakim była Zjednoczona Prawica z PiS, Solidarną Polską i Porozumieniem w składzie?

Flickr/Piotr Drabik, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
19.03.2022 09:10 PSL nie wyklucza współpracy z nowymi partnerami. Wśród kandydatów Gowin i Hołownia

PSL rozgląda się za potencjalnymi, nowymi partnerami koalicyjnymi. Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski “nie wyklucza współpracy” z Jarosławem Gowinem. Polityk PSL przyznał, że “są prowadzone rozmowy” również z Polską 2050 Szymona Hołowni.

jarosław gowin - propozycje handlowe
19.03.2022 08:59 Jarosław Gowin mówi o przekupywaniu posłów. "To korupcja polityczna"

Po zdymisjonowaniu przez premiera Mateusza Morawieckiego lider Porozumienia obwieścił koniec Zjednoczonej Prawicy. Według Jarosława Gowina PiS robi tymczasem wszystko, by przeciągnąć na swoją stronę posłów partii. – Każdy otrzymał bardzo atrakcyjną politycznie propozycję handlową – mówił w rozmowie z RMF FM.Po dymisji Jarosława Gowina wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek zapowiedział już, że parlamentarzyści ugrupowania odejdą z koła PiS i utworzą własne koło parlamentarne. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="pl" dir="ltr">Decyzją Zarządu Krajowego, <a href="https://twitter.com/Porozumienie__?ref_src=twsrc%5Etfw">@Porozumienie__</a> <a href="https://twitter.com/Jaroslaw_Gowin?ref_src=twsrc%5Etfw">@Jaroslaw_Gowin</a> opuszcza Zjednoczoną Prawicę. Parlamentarzyści Porozumienia odejdą z Klubu PiS oraz utworzą Koło Parlamentarne Porozumienia Jarosława Gowina.</p>&mdash; Jan Strzeżek (@JanStrzezek) <a href="https://twitter.com/JanStrzezek/status/1425349451112198145?ref_src=twsrc%5Etfw">August 11, 2021</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>Prawo i Sprawiedliwość najwyraźniej nie ustaje jednak w staraniach, by utrzymać większość sejmową. W tym celu zdaniem Jarosława Gowina składa posłom partii niezwykle ciekawe propozycje.

WTV
19.03.2022 08:59 Kolejne dymisje w rządzie. Stanowiska opuszcza trzech członków Porozumienia

Kolejne dymisje w rządzie. Dzisiaj ze stanowiska zrezygnowało trzech posłów Porozumienia - Marcin Ociepa, Andrzej Gut-Mostowy i Iwona Michałek. To pokłosie wczoraj decyzji premiera o odwołaniu Jarosława Gowina.

porozumienie - gowin
19.03.2022 08:59 Porozumienie opuszcza koalicję. Jest oficjalna decyzja zarządu partii

Decyzją zarządu Porozumienia ugrupowanie Jarosława Gowina oficjalnie opuszcza Zjednoczoną Prawicę. – Parlamentarzyści odchodzą z klubu PiS i utworzą koło parlamentarne – poinformował wicerzecznik partii Jan Strzeżek. Do dymisji podał się wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa.We wtorek rzecznik rządu Piotr Müller przekazał, że Mateusz Morawiecki zdecydował o dymisji Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera i szefa resortu rozwoju.Premier zwrócił się do Andrzeja Dudy o zatwierdzenie decyzji i usunięcie z rządu lidera Porozumienia.Po ogłoszeniu rewelacji Jarosław Gowin zapowiedział, że ruch szefa rządu w praktyce oznacza koniec Zjednoczonej Prawicy.

Opuszcza PiS
19.03.2022 08:59 Jan Strzeżek opuszcza klub PiS. Powodem decyzja rządu o dymisji wicepremiera Jarosława Gowina

Jan Strzeżek, radny warszawskiej dzielnicy Bielany, powiadomił na Twitterze, że zamierza opuścić klub PiS. Powodem ma być dymisja Jarosława Gowina. Czy były wicepremier stanie się przyczyną fali odejść z Prawa i Sprawiedliwości?Jan Strzeżek opuszcza klub PiS Radny warszawskiej dzielnicy Bielany z ramienia Porozumienia, Jan Strzeżek powiadomił w mediach społecznościowych o swojej decyzji dotyczącej odejścia z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Odchodzę z Klubu Radnych PiS - powiadomił Strzeżek - Do samorządu wchodziłem jako przedstawiciel @Porozumienie__ @Jaroslaw_Gowin w związku z bieżącymi wydarzeniami nie wyobrażam sobie dalszej współpracy w ramach Klubu PiS - dodał. Odchodzę z Klubu Radnych PiS. Do samorządu wchodziłem jako przedstawiciel @Porozumienie__ @Jaroslaw_Gowin w związku z bieżącymi wydarzeniami nie wyobrażam sobie dalszej współpracy w ramach Klubu PiS.— Jan Strzeżek (@JanStrzezek) August 10, 2021 Przypomnijmy - podczas nagłej konferencji rzecznika rządu, Piotr Müller ogłosił, że premier Mateusz Morawiecki zadecydował o odwołaniu z funkcji wicepremiera prezesa Porozumienia, Jarosława Gowina. Powodem miały być nieporozumienia dotyczące programu Polskiego Ładu, pod którymi wcześniej, jak stwierdził rzecznik rządu, wicepremier się podpisał. Swoją funkcję w Radzie Bielan Jan Strzeżek pełni od 2018 r. Co dalej z Porozumieniem?Jak zapowiedział podczas konferencji prasowej Jarosław Gowin, w środę podjęte zostaną decyzje dotyczące przyszłości Porozumienia w Zjednoczonej Prawicy. Nieformalnie były już wicepremier dodał także, że wraz z nim z rządu odejdą wszyscy, którym zależy na "dobru Polski". Jarosław Gowin twierdzi, że nieporozumienia z rządem dotyczyły planowanego podwyższenia podatków oraz ustawy o radiofonii i telewizji, tzw. lex TVN. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Pilna konferencja rzecznika rządu. Jarosław Gowin wyrzucony z rząduSejm już w środę rozpocznie prace nad ustawą uderzającą w TVN. Postanowienie Prezydium PiSNowa koalicja w polskim Sejmie? Może dojść do nowego układu między PSL i PorozumieniemŹródło: gazeta.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: Facebook, Andrzej Iwanczuk/Reporter - zdjęcie ilustracyjne

Piotr Molecki/East News
19.03.2022 08:59 Co dalej ze Zjednoczoną Prawicą? Terlecki komentuje ultimatum Porozumienia

Porozumienie postawiło ultimatum, od którego zależą dalsze losy Zjednoczonej Prawicy. Jednak szef klubu PiS Ryszard Terlecki jest spokojny o przyszłość koalicji. Wicemarszałek Sejmu zaznaczył, że “nic specjalnie nowego się nie wydarzyło”, ale w planach jest spotkanie liderów partii koalicyjnych.

Porozumienie
19.03.2022 08:59 Porozumienie nie poprze zmian wprowadzanych przez PiS? Partia postawiła warunki

Porozumienie stawia warunki Zjednoczonej Prawicy? Przedstawiciele partii zapowiedzieli, że nie poprą "lex TVN" ani zmian w podatkach proponowanych przez rząd. Wydali w tym celu specjalne oświadczenie.Prawo i Sprawiedliwość ma wybór - zgodzić się na ich warunki lub szukać sojuszników gdzie indziej.

Piotr Molecki/East News
19.03.2022 08:58 Anna Kornecka straciła stanowisko. Porozumienie rozważa wyjście z koalicji

Anna Kornecka z Porozumienia została odwołana z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Oficjalnym powodem było “niezadowalające tempo prac” nad dwoma kluczowymi projektami w ramach Polskiego Ładu. W sobotę będą ważyły się losy Porozumienia w Zjednoczonej Prawicy.