wtv.pl
Jarosław Gowin przedstawił postulaty swoje oraz partii Porozumienie

Partia Porozumienie Jarosława Gowina

Jarosław Gowin ponownie wybrany liderem Porozumienia. Na konwencji mówił o granicach kompromisów, chrześcijańskich wartościach i szanowaniu innych

27 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

W niedzielę odbyła się konwencja partii Jarosława Gowina. Polityk wprost mówił o tym, że koalicja rządząca nie może funkcjonować bez Porozumienia. Zaskoczyły również tezy na temat atakowania klasy średniej oraz szanowania równości innych wyznań i orientacji seksualnej mimo opierania się o wartości chrześcijańskie.

To kolejne wystąpienie Jarosława Gowina, gdzie wprost udowadnia on, że spora część postulatów PiS oraz reszty Zjednoczonej Prawicy nie są tezami, z którymi utożsamiają się zgromadzeni wokół niego politycy.

W niedzielę odbył się kongres wyborczy Porozumienia. Nie zabrakło wystąpienia jego lidera Jarosława Gowina. Działania Adama Bielana nie przyniosły efektów. Polityk będzie kierował partią przez następną kadencję.

Porozumienie Jarosława Gowina przedstawiło swoje postulaty

Spora część słów Jarosława Gowina mogła zaskoczyć koalicjantów. Lider Porozumienia poruszał bowiem nie tylko kwestie polityczne i kierunku jaki obierze partia, ale również tematy światopoglądowe.

Lider jednego z koalicjantów Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że Porozumienie to ugrupowanie bazujące na chrześcijańskich wartościach. - Zarazem jednak szanujemy pluralizm polskiego społeczeństwa. Jako chrześcijanie głęboko wierzymy, że każdy człowiek ma taką samą godność, niezależnie od koloru skóry, przynależności etnicznej, płci czy orientacji seksualnej - dodał Jarosław Gowin.

Zostało tylko kilka dni na złożenie wniosków o przyznanie 500 plus

Osoby, które złożą wnioski o przyznanie 500 plus w lipcu, nie otrzymają wyrównania za czerwiec

CZYTAJ DALEJ

Polityk podkreślił, że Polska potrzebuje centroprawicowej partii. Jarosław Gowin stwierdził, że kraj potrzebuje zjednoczenia oraz wspólnoty. Stwierdził jednocześnie, że nie ma miejsca na folwark polityczny, czy kumoterstwo.

W czasie konwencji wyborczej Porozumienia nie zabrakło podkreślenia, że partia skupia się na kwestiach gospodarczych i to właśnie w tym obszarze politycy zgromadzeni działali na przestrzeni ostatniego czasu.

Jarosław Gowin krytykuje Polski Ład? Wprost mówi o uderzaniu w polską klasę średnią

Wybrany ponownie na lidera Porozumienia Jarosław Gowin zdecydował się na publiczne przekazanie kilku zdań, które niekoniecznie mogą przypaść do gustu jego kolegom ze Zjednoczonej Prawicy.

- Nowe rozwiązania podatkowe muszą być sprawiedliwe. Nie mogą uderzać w ważną grupę społeczną, jaką jest tzw. klasa średnia - mówił lider Porozumienia.

W czasie wystąpienia podkreślał, że klasa średnia to nie tylko przedsiębiorcy, ale również inżynierowie, naukowcy, specjaliści, urzędnicy, czy nauczyciele i osoby wykonujące wolne zawody.

Temat obciążania tzw. klasy średniej pojawił się przy okazji prezentacji założeń Nowego Ładu. Wielu Polaków było oburzonych, że na zapowiadanych zmianach nawięcej stracić mają ci, którzy w największym stopniu dokładają do państwowej kasy.

Porozumienie o zielonej transformacji i wadze kompromisu

Głos na scenie zabrał nie tylko lider Porozumienia Jarosław Gowin. W czasie konwencji wyborczej Anna Kordecka zwróciła uwagę na fakt, iż środowisko nie jest źródłem odnawialnym. - Działamy w duchu zielonej transformacji, proeuropejskości i prorozwojowowści, ale możemy to robić razem tylko w duchu porozumienia - mówiła polityczka.

Pewne stało się, że partia Jarosława Gowina nie będzie bezrefleksyjnie podążać za wyznaczonymi przez PiS torami. - [...] dojrzała polityka wymaga też jasnego wyznaczenia granic kompromisów. Chcę to powiedzieć bardzo dobitnie: są takie sprawy i wartości, w których Porozumienie na żadne kompromisy nie pójdzie - deklarował polityk.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, PAP, polsatnews.pl

Zdjęcie główne: Partia Porozumienie Jarosława Gowina

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >