wtv.pl
jarosław gowin - propozycje handlowe

Jakub Kaminski/East News

Jarosław Gowin mówi o przekupywaniu posłów. "To korupcja polityczna"

11 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Po zdymisjonowaniu przez premiera Mateusza Morawieckiego lider Porozumienia obwieścił koniec Zjednoczonej Prawicy. Według Jarosława Gowina PiS robi tymczasem wszystko, by przeciągnąć na swoją stronę posłów partii. – Każdy otrzymał bardzo atrakcyjną politycznie propozycję handlową – mówił w rozmowie z RMF FM.

Po dymisji Jarosława Gowina wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek zapowiedział już, że parlamentarzyści ugrupowania odejdą z koła PiS i utworzą własne koło parlamentarne. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="pl" dir="ltr">Decyzją Zarządu Krajowego, <a href="https://twitter.com/Porozumienie__?ref_src=twsrc%5Etfw">@Porozumienie__</a> <a href="https://twitter.com/Jaroslaw_Gowin?ref_src=twsrc%5Etfw">@Jaroslaw_Gowin</a> opuszcza Zjednoczoną Prawicę. Parlamentarzyści Porozumienia odejdą z Klubu PiS oraz utworzą Koło Parlamentarne Porozumienia Jarosława Gowina.</p>&mdash; Jan Strzeżek (@JanStrzezek) <a href="https://twitter.com/JanStrzezek/status/1425349451112198145?ref_src=twsrc%5Etfw">August 11, 2021</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Prawo i Sprawiedliwość najwyraźniej nie ustaje jednak w staraniach, by utrzymać większość sejmową. W tym celu zdaniem Jarosława Gowina składa posłom partii niezwykle ciekawe propozycje.

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński prowadzi negocjacje z Konfederacją? "Trwa przymilanie się do posłów Konfederacji"

CZYTAJ DALEJ

Jarosław Gowin: Atrakcyjne propozycje handlowe

Goszczący na antenie RMF FM zdymisjonowany wczoraj wicepremier i minister rozwoju wskazał, że politycy partii rządzącej rozpoczęli próby utrzymania głosów członków Porozumienia już przed kilkoma dniami.

Każdy z moich posłów otrzymał bardzo atrakcyjną politycznie propozycję handlową – mówił Jarosław Gowin. – Tak bym to nazwał.

Lider Porozumienia dodał, że jeden z jego posłów opowiedział o "ofercie", jaka wypłynęła "z otoczenia pana premiera".

Polityk miał usłyszeć, że w zamian za pozostanie w klubie Prawa i Sprawiedliwości otrzyma możliwość decydowania o tym, które samorządy w jego regionie dostaną pieniądze z rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych.

"Próba charakterów"

Gowin zapewnił, że posłom Porozumienia ekipa rządząca oferowała również stanowiska ministerialne.

Zdaniem byłego już wicepremiera wspomniane zabiegi są "w oczywisty sposób korupcją polityczną". Następnie dodał: – To będzie wielka próba charakterów.

Gość stacji mówił też o wielkim dniu "próby patriotyzmu" polityków. Ocenił, że przegłosowanie tzw. ustawy Lex TVN będzie wyjątkowo szkodliwe dla Polski, a jej konsekwencję będą naprawdę opłakane".

"Kaczyński będzie miał większość"

Komentując dzisiejsze głosowanie dotyczące projektu nowelizacji ustawy medialnej, która zdaniem ekspertów w praktyce uderzy w wolność mediów w Polsce, lider Porozumienia ocenił, że Prawo i Sprawiedliwość może przepchnąć pomysł przez Sejm.

Jarosław Kaczyński będzie miał większość – mówił Jarosław Gowin. Jak zaznaczył, szalę przechylić mogą głosy części posłów Konfederacji.

Dodał, że głosowanie za projektem PiS-u będzie w istocie głosowaniem "przeciwko interesowi Polski". Wspomniał przy tym jednoczesne konflikty nie tylko z Berlinem i Brukselą, ale również Waszyngtonem.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, RMF FM
Zdjęcie główne: Jakub Kaminski/East News

Tagi:

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >