wtv.pl > Polityka > Jarosław Gowin mówi o przekupywaniu posłów. "To korupcja polityczna"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:59

Jarosław Gowin mówi o przekupywaniu posłów. "To korupcja polityczna"

jarosław gowin - propozycje handlowe
Jakub Kaminski/East News

Po zdymisjonowaniu przez premiera Mateusza Morawieckiego lider Porozumienia obwieścił koniec Zjednoczonej Prawicy. Według Jarosława Gowina PiS robi tymczasem wszystko, by przeciągnąć na swoją stronę posłów partii. – Każdy otrzymał bardzo atrakcyjną politycznie propozycję handlową – mówił w rozmowie z RMF FM.

Po dymisji Jarosława Gowina wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek zapowiedział już, że parlamentarzyści ugrupowania odejdą z koła PiS i utworzą własne koło parlamentarne. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="pl" dir="ltr">Decyzją Zarządu Krajowego, <a href="https://twitter.com/Porozumienie__?ref_src=twsrc%5Etfw">@Porozumienie__</a> <a href="https://twitter.com/Jaroslaw_Gowin?ref_src=twsrc%5Etfw">@Jaroslaw_Gowin</a> opuszcza Zjednoczoną Prawicę. Parlamentarzyści Porozumienia odejdą z Klubu PiS oraz utworzą Koło Parlamentarne Porozumienia Jarosława Gowina.</p>&mdash; Jan Strzeżek (@JanStrzezek) <a href="https://twitter.com/JanStrzezek/status/1425349451112198145?ref_src=twsrc%5Etfw">August 11, 2021</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Prawo i Sprawiedliwość najwyraźniej nie ustaje jednak w staraniach, by utrzymać większość sejmową. W tym celu zdaniem Jarosława Gowina składa posłom partii niezwykle ciekawe propozycje.

Jarosław Gowin: Atrakcyjne propozycje handlowe

Goszczący na antenie RMF FM zdymisjonowany wczoraj wicepremier i minister rozwoju wskazał, że politycy partii rządzącej rozpoczęli próby utrzymania głosów członków Porozumienia już przed kilkoma dniami.

Każdy z moich posłów otrzymał bardzo atrakcyjną politycznie propozycję handlową – mówił Jarosław Gowin. – Tak bym to nazwał.

Lider Porozumienia dodał, że jeden z jego posłów opowiedział o "ofercie", jaka wypłynęła "z otoczenia pana premiera".

Polityk miał usłyszeć, że w zamian za pozostanie w klubie Prawa i Sprawiedliwości otrzyma możliwość decydowania o tym, które samorządy w jego regionie dostaną pieniądze z rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych.

"Próba charakterów"

Gowin zapewnił, że posłom Porozumienia ekipa rządząca oferowała również stanowiska ministerialne.

Zdaniem byłego już wicepremiera wspomniane zabiegi są "w oczywisty sposób korupcją polityczną". Następnie dodał: – To będzie wielka próba charakterów.

Gość stacji mówił też o wielkim dniu "próby patriotyzmu" polityków. Ocenił, że przegłosowanie tzw. ustawy Lex TVN będzie wyjątkowo szkodliwe dla Polski, a jej konsekwencję będą naprawdę opłakane".

"Kaczyński będzie miał większość"

Komentując dzisiejsze głosowanie dotyczące projektu nowelizacji ustawy medialnej, która zdaniem ekspertów w praktyce uderzy w wolność mediów w Polsce, lider Porozumienia ocenił, że Prawo i Sprawiedliwość może przepchnąć pomysł przez Sejm.

Jarosław Kaczyński będzie miał większość – mówił Jarosław Gowin. Jak zaznaczył, szalę przechylić mogą głosy części posłów Konfederacji.

Dodał, że głosowanie za projektem PiS-u będzie w istocie głosowaniem "przeciwko interesowi Polski". Wspomniał przy tym jednoczesne konflikty nie tylko z Berlinem i Brukselą, ale również Waszyngtonem.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, RMF FM Zdjęcie główne: Jakub Kaminski/East News

Powiązane