wtv.pl > Jacek Sasin

Jacek Sasin

Polski polityk.

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
19.03.2022 09:10 WP: Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa ws. wyborów kopertowych

Z ustaleń Wirtualnej Polski wynika, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie, powołując się na decyzję premiera, odmówiła wszczęcia śledztwa ws. wyborów kopertowych. Śledczy mieli nie dopatrzyć się winy w działaniach Jacka Sasina i Mariusza Kamińskiego.

Jakub Kaminski/East News
19.03.2022 09:08 Jacek Sasin: sytuacja polskiej gospodarki jest "bardzo dobra". Wszystko dzięki spółkom Skarbu Państwa

Jacek Sasin, minister aktywów państwowych, ocenił stan polskiej gospodarki. W wywiadzie dla “Rzeczpospolitej” przyznał, że sytuacja jest “bardzo dobra”, a najnowsze wyliczenia - obiecujące. Jego zdaniem “świetne wyniki” nie byłyby możliwe, gdyby nie spółki Skarbu Państwa.

jacek sasin
19.03.2022 08:41 Sasin z ostrymi słowami w stronę Budki. "Powinien przeprosić Polaków"

Goszczący na antenie Polsat News Jacek Sasin skomentował decyzję posłów PO o wstrzymaniu się od głosu w sprawie ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy. W opinii ministra aktywów państwowych Platforma stała się tym samym "główną siłą antyeuropejską w Polsce".W trakcie wtorkowego głosowania Sejm ratyfikował decyzję w sprawie Funduszu Odbudowy, co było konieczne dla uruchomienia transferu brukselskich środków.Pod projektem ustawy podpisało się 290 posłów, a jego przyjęcie było możliwe dzięki poparciu udzielonemu rządowi PiS przez posłów Lewicy, PSL, a także Polski 2050.Przeciwko ratyfikacji opowiedziało się 33 posłów, w tym członkowie koalicjanta partii rządzącej, Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

wtv
19.03.2022 08:25 Na jaw wyszła prawda nt. słynnych "pakietów Sasina". Wiadomo, kto się obłowił, GW ujawnia nagrania

„Gazeta Wyborcza” dotarła do szokujących nagrań pogrążających jednego z dyrektorów Poczty PolskiejWedług zawartych w nim informacji, Poczta wciąż zarabia na przechowywanych „pakietach Sasina” z nieudanych wyborów kopertowychPakiety wciąż są przechowywane przez Pocztę w magazynie na obrzeżach Łodzi, a za ich utrzymanie płaci Krajowe Biuro WyborczeTo oznacza, że podatnicy wciąż płacą za nieudany projekt Jacka SasinaZwiązkowcy na nagraniach nie mogą uwierzyć w słowa swojego dyrektora. Jeden z nich, który nagrywał spotkanie, przekazał materiały „Gazecie Wyborczej”.

wtv
19.03.2022 08:24 Dyrektorzy resortu Jacka Sasina zasiadają w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Pobierają dwie sowite pensje

Od listopada 2019 roku Jacek Sasin jest wicepremierem i ministrem aktywów państwowych (MAP)Jako MAP sprawuje nadzór właścicielski nad spółkami Skarbu PaństwaWspółpracownicy Jacka Sasina otrzymują lukratywne posady w tych spółkachObejmujący od listopada 2019 roku stanowisko wiceprezesa Rady Ministrów oraz ministra aktywów państwowych Jacek Sasin odpowiada za gospodarkę złożami kopalin - w tym górnictwo - oraz za gospodarowanie mieniem państwowym, sprawując nadzór właścicielski nad spółkami z większościowym udziałem Skarbu Państwa.Jak podaje Wirtualna Polska, od początku sprawowania urzędu Jacek Sasin wykorzystuje swoje możliwości, zapewniając współpracownikom - szefom gabinetów i dyrektorom ministerialnych departamentów - lukratywne posady w spółkach Skarbu Państwa.

wtv
19.03.2022 08:24 Wiceminister do dymisji. Janusz Kowalski został odwołany ze stanowiska

W piątek odbyło się spotkanie kierownictwa PiSWiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski został odwołanyMoże to być kara za krytykowanie MorawieckiegoJak podaje Wirtualna Polska, w piątek po południu w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie odbyło się trzygodzinne spotkanie kierownictwa partii, podczas którego omawiane miały być tematy takie jak spór w Porozumieniu, wybory na prezydenta Rzeszowa czy projekt podatku od reklam. Według PAP po weekendzie może się zebrać także Rada Koalicyjna Zjednoczonej Prawicy składająca się z przedstawicieli PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia. - Musimy jednak zdyscyplinować naszych koalicjantów, żeby przestali się zajmować sobą i - że tak powiem - rozpychaniem, a skoncentrowali na tym, co jest najważniejsze dla Polski - mówił przed spotkaniem przywoływany przez Wirtualną Polskę przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki.Wygląda na to, że elementem działań "dyscyplinujących" wymierzonych w kierowaną przez Zbigniewa Ziobrę Solidarną Polskę jest odwołanie posła tej partii Janusza Kowalskiego ze stanowiska wiceministra aktywów państwowych.

wtv
19.03.2022 08:20 Sasin o Tusku w mocnych słowach: "Przekroczył wszelkie poziomy obrzydliwości"

W "Faktach po faktach" Donald Tusk zwierzył się z rozmowy z Lechem Kaczyńskim, podczas której prezydent miał mu wyjawić swój stosunek do procedur lotów rządowym samolotemUjawnienie informacji przez Donalda Tuska skomentował poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek SasinSasin nazwał słowa Tuska "obrzydliwością"Jacek Sasin nie przebierał w słowach komentując wywiad z Donaldem Tuskiem.

wtv
19.03.2022 08:19 Sasin planuje kolejną rewolucję. Dotyczy restrukturyzacji energetyki

Już w przyszłym tygodniu rząd ma zająć się projektem Jacka SasinaMinister aktywów państwowych odpowiedzialny jest za rewolucję w polskiej energetycePolityk przekonuje, iż wiąże się to z wieloma intratnymi inwestycjamiOstatnie miesiące były dla ministra Jacka Sasina wyjątkowo aktywne. Polityk otrzymywał kolejne poważne zadania, zapewne wprost od Mateusza Morawieckiego. Po raz kolejny z dumą opowiada o przedsięwzięciu, w którym przyszło mu partycypować.Od 2019 roku aktywa państwowe znajdują się pod pieczą Jacka Sasina. Najnowsze wyzwanie postawione przed ministrem brzmi niczym prawdziwy szczyt nie do zdobycia. Szczególnie w Polsce, która od lat dość mocno przeciwstawia się znaczącym zmianom na polu energetyki.To właśnie w tym aspekcie gospodarki działa obecnie minister i zapowiada, że już niedługo będą miały miejsce spektakularne zmiany. Rząd zajmie się projektem Jacka Sasina?

wtv
19.03.2022 08:19 Ile nas kosztowała akcja z pakietami wyborczymi Sasina? Okazuje się, że trzeba było dołożyć jeszcze milion

Poczta Polska poniosła większe koszty wyborów kopertowych niż do tej pory wskazywanoDo bilansu finansowych zobowiązań związanych z wyborami doliczyć należy bowiem przechowywanie pakietów wyborczych wydrukowanych w ilości niemal 30 milionówWedług danych z 9 października, po 5 miesiącach od ich powstania Poczta Polska poniosła w związku z tym koszty wynoszące 449 tys. złotych. W**nioskować zatem można, iż całościowo kwota ta przekroczyła już milion**Brak oficjalnych danych mówiących o tym, ile konkretnie kosztowało Pocztę Polską przechowywanie niepotrzebnych nikomu pakietów wyborczych. Jedyne dane pozwalające na szacunek rzędu wielkości tego wydatku mówią o okresie 5 miesięcy ich składowania.Nie ulega wątpliwości, iż pakiety wyborcze wygenerowały kolejne koszty, które poniósł tak naprawdę polski podatnik. Sama sprawa związana z wyborami kopertowymi organizowanymi przez Jacka Sasina ponownie może rozgrzać opinię publiczną.