wtv.pl > Świat > TOP 5 hoteli w Hiszpanii znanych z TV
Barbara Daszuta
Barbara Daszuta 19.03.2022 08:19

TOP 5 hoteli w Hiszpanii znanych z TV

hotel-paradise-costa-taurito-1-1616417611
Materiał zewnętrzny

Obecnie wszyscy podróżni przybywający do Hiszpanii samolotem muszą poddać się kontroli zdrowotnej, która może obejmować mierzenie temperatury, sprawdzanie dokumentów oraz ocenę ogólną (wizualną) stanu zdrowia. Wszyscy pasażerowie są zobowiązani do wypełnienia formularza sanitarnego (dostępny na stronie www.spth.gob.es lub poprzez bezpłatną aplikację SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH). Formularz generuje kod QR, który należy okazać na granicy. Wszyscy pasażerowie, którzy podróżują do Hiszpanii z państw ujętych na liście regionów ryzyka (w tym z Polski) zobowiązani są do posiadania negatywnego wyniku testu na obecność SARS-CoV-2.

Wybierając się na wakacje oczekujemy nie tylko słonecznej pogody, ciekawych atrakcji turystycznych w okolicy i dobrej kuchni – równie ważny, a może nawet ważniejszy jest standard hotelu, w którym zamierzamy spędzić urlop. Wszak na wakacyjny wyjazd oczekujemy nierzadko przez cały rok, zależy nam więc, by wymarzony wypoczynek przebiegał w jak najbardziej komfortowej atmosferze.

Na szczęście podczas wakacji w Hiszpanii bez trudu znajdziemy wszystko to, co stanowi kwintesencję udanego wyjazdu. Ciepły śródziemnomorski klimat zapewnia doskonałą pogodę, hiszpańskie miasta oferują mnóstwo rozrywek, a nadmorskie kurorty pełne są świetnych hoteli, dostosowanych do potrzeb nawet najbardziej wymagających gości. 

Przygotowaliśmy zestawienie TOP 5 najchętniej wybieranych hoteli na wyjazdy do Hiszpanii – zarówno kontynentalnej, jak i na uwielbianych przez turystów hiszpańskich wyspach (Majorka, Teneryfa czy Ibiza). Sprawdźcie, które obiekty cieszą się największym uznaniem turystów w telewizjach internetowych oraz Youtube i dlaczego warto się w nich zatrzymać. 

Ceny za wczasy last minute można zweryfikować tutaj: https://www.fostertravel.pl/last-minute/hiszpania/

Hotel Paradise Costa Taurito**** (Playa de Taurito, Gran Canaria) – 100% rekomendacji

Hotel znany z Youtube, otoczony wspaniałym zielonym ogrodem, z doskonałym widokiem na imponujące klifowe wybrzeże. To świetne miejsce na rodzinne wakacje z dziećmi: najmłodsi goście mogą korzystać z brodziku i miniklubu, hotel przygotował też dla nich dedykowane menu w restauracji. Ok. 100m od hotelu znajduje się park wodny Taurito Oasis, utworzony na kształt sztucznej laguny z morską wodą, a odległość od plaży to zaledwie 200m – plaża piszczysto-żwirowa, z łagodnym zejściem do wody, bardzo dobrze zagospodarowana (bar, restauracje, polska szkoła nurkowania Delphinus. Jeśli hiszpańskie wakacje chcemy spędzić w tym hotelu, to tygodniowy wypoczynek All Inclusive znajdziemy w cenie od 2500 zł/os. (przeloty z Warszawy).

Hotel Aquarium**** (Lloret de Mar, Hiszpania) – 92% rekomendacji

Położony niedaleko centrum turystycznej miejscowości Lloret te Mar hotel zapewnia świetny dostęp do miejscowych rozrywek, tawern, restauracji i sklepów. Hotel wyremontowany w 2015 roku oferuje gościom 240 przestronnych, komfortowo wyposażonych pokojów z klimatyzacją, telewizją i balkonem lub tarasem. Od plaży hotel dzieli ok. 600 m, do dyspozycji gości jest basen zewnętrzny, a w sezonie organizowane są animacje dla dorosłych i dzieci. Sześciodniowy wypoczynek w tym hotelu ze śniadaniami i obiadokolacjami możemy znaleźć w cenie od 1500 zł/os. (przeloty z Warszawy).

Hotel Rio Calma**** (Costa Calma, Fuerteventura) – 88% rekomendacji

Bajkowy hotel w kolonialnym stylu, położony na wzniesieniu ze wspaniałym widokiem na plażę. Nowoczesny obiekt otoczony rozległym zielonym ogrodem oferuje gościom trzy duże baseny (w tym jeden ze słoną wodą, otoczony sztuczną plażą, z malowniczym widokiem na ocean), taras słoneczny. W ciągu dnia organizowane są zajęcia sportowe dla dorosłych i dzieci, a wieczorami – muzyczno-taneczne programy rozrywkowe. Tygodniowe wakacje w tym hotelu ze śniadaniami i obiadokolacjami możemy znaleźć w cenie ok. 2500 zł/os. (przeloty z Katowic, Warszawy i Wrocławia).

Hotel Atlantic Park**** (Magaluf, Majorka) – 86% rekomendacji

Wyremontowany w 2018 roku, doskonale zlokalizowany hotel, będący doskonałą bazą wypadową do zwiedzania lokalnych atrakcji, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. 400 m do piaszczystej plaży z łagodnym zejściem do wody, ok. 1 km od parku wodnego Western Park i ok. 7 km od delfinarium Marineland. Dla najmłodszych gości przygotowano tu brodzik, plac zabaw, mini klub i dedykowane menu w restauracji, w sezonie organizowane są też animacje. Dorośli mogą korzystać z basenu, kompleksu boisk sportowych i aerobiku, a także wieczorków tanecznych i animacyjnych. Za tygodniowe wakacje w tym hotelu ze śniadaniami i obiadokolacjami zapłacimy od 1500 zł/os. (przeloty z Berlina).

Tagi: Facebook
Powiązane