wtv.pl > Opinie > Który organizator zakładów w internecie jest najlepszy?
Barbara Daszuta
Barbara Daszuta 19.03.2022 08:19

Który organizator zakładów w internecie jest najlepszy?

jaki-jest-najlepszy-bukmacher-z-bonusem-na-start-1615281280
Materiał zewnętrzny

Zgodnie z obowiązującą od 1 kwietnia 2017 r. znowelizowaną ustawą hazardową, w Polsce mogą legalnie działać jedynie ci bukmacherzy, którzy posiadają licencję przyznawaną przez ministerstwo finansów. Uprawnia ona do oferowania zakładów bukmacherskich przez Internet i/lub w lokalach stacjonarnych przez określony czas. Najczęściej jest to 5 lat, choć oczywiście bukmacher może starać się o przedłużenie licencji.

W praktyce wszyscy legalni bukmacherzy w naszym kraju są operatorami zakładów online – przez Internet można już zrobić zakupy, wziąć kredyt, ubezpieczyć auto, obejrzeć film lub spektakl, więc nic dziwnego, że do sieci przenoszą się również firmy bukmacherskie. To po prostu znak czasów.

Legalni bukmacherzy online – na co zwrócić uwagę?

Obecnie na polskim rynku działa kilkunastu legalnych bukmacherów internetowych (18 jest na liście Ministerstwa Finansów. Niektórzy są obecni w naszym kraju od lat (rodzimy STS, czeska Fortuna czy francuski BETclic), inni pojawili się stosunkowo niedawno (BETFAN z udziałami firmy Promatic), kilku po otrzymaniu licencji dopiero przygotowuje ofertę dla graczy. Wybór jest więc coraz szerszy, ale jednocześnie niezbyt łatwy. Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę podczas wyboru bukmachera, u którego chcemy rozpocząć przygodę z typowaniem wyników?

Bonus powitalny

Właściwie każdy legalny bukmacher internetowy oferuje nowym graczom tzw. bonus powitalny (dodatkowe pieniądze na zakłady). Jest to rodzaj premii przyznawanej za założenie u danego operatora konta. Przyjmuje ona postać bonusów od pierwszej wpłaty, freebetów czy zakładów bez ryzyka – w zależności od bukmachera, zyskać można w ten sposób od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, które następnie należy oczywiście przeznaczyć na obstawianie kuponów.

Jednymi z najlepszych bukmacherów pod względem bonusów powitalnych jest np. TOTALbet, który oferuje graczom pakiet nawet 5050 zł. W BETFAN możemy na start otrzymać 2961 zł (na tę kwotę składa się kilka różnych bonusów, w tym trzy bonusy od depozytu, freebety na darmowe zakłady oraz cashbacki, czyli zakłady bez ryzyka), a w forBET - 2410 zł. Pełną listę zawsze aktualnych bonusów na start dostępnych u legalnych bukmacherów znaleźć można na stronie www.legalsport.pl/bonusy-bukmacherskie/bonus-na-start/. Według przygotowanej listy wynika, iż najlepsi internetowi bukmacherzy to STS, Betclic, Fortuna, BETFAN i Totalbet.

Wybór zakładów

To bardzo istotna kwestia. Oczywiście im zakładów w ofercie jest więcej, tym lepiej dla klienta, bo może umieszczać na swoich kuponach wydarzenia i dyscypliny, w których się specjalizuje, którymi się interesuje itp. Najlepsi internetowi bukmacherzy miewają w ofercie nawet kilkadziesiąt różnych dyscyplin sportu, a także szeroki wybór zakładów pozasportowych, np. na politykę, rozrywkę, wydarzenia społeczne czy kulturalne.

Jeśli chodzi o najlepszego bukmachera pod względem oferty zakładów sportowych, to ciężko wskazać faworyta, ponieważ każdy znajdzie coś dla siebie. Zależnie od tego, czy graczowi zależy na dużej liczbie dyscyplin do obstawiania, czy na rozbudowanej ofercie LIVE albo największej liczbie typów i podtypów na konkretny sport, za najlepszego buka można uznać STS, Fortunę, Superbet lub eToto.

Proces rejestracji

Zgodnie z przepisami, każda osoba, która chce obstawiać kupony u danego bukmachera, musi przejść proces rejestracji – po to, by bukmacher mógł zweryfikować jej tożsamość i wiek. Chodzi o to, by z usług bukmacherów nie korzystały osoby niepełnoletnie. Dobrze jest, jeśli proces rejestracji jest maksymalnie uproszczony, a weryfikacja danych gracza trwa kilkanaście minut, a taka właśnie oferta dostępna jest już u wszystkich legalnych polskich bukmacherów.

Sposoby płatności

Po przejściu procesu rejestracji nowy gracz dokonuje pierwszej wpłaty na swoje konto u bukmachera, a później – także kolejnych depozytów. Najlepsi legalni bukmacherzy online umożliwiają graczom zasilanie konta na wiele sposobów, zarówno poprzez zwykłe przelewy internetowe, jak i różnego rodzaju systemy i aplikacje, takie jak Blik, PayPal, PayU, DotPay i wiele innych.

Jak widać, jest wiele aspektów, na które należy zwrócić uwagę, by wybrać najlepszego operatora zakładów wzajemnych online. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zarejestrować się u kilku bukmacherów – jeden może mieć np. wyjątkowo atrakcyjną ofertę powitalną, a drugi – szeroki wybór najbardziej interesujących gracza zakładów na rozrywkę. Na szczęście w tej kwestii pozostaje pełna dowolność.

O ciekawych promocjach i interesujących faktach z życia znanych osób (także z życia Elliota Page), przeczytasz w innych artykułach.

Hazard może uzależniać. Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji polskiego Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Wszystkie wymienione firmy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów. 

Tekst zewnętrzny

KOMUNIKAT O KONSEKWENCJACH UDZIAŁU W NIELEGALNYCH GRACH HAZARDOWYCH Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 3 Ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlega uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia. Zgodnie z art. 107 § 2 Kodeksu karnego skarbowego karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. Zgodnie z art. 109 kks uczestnik w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

KOMUNIKAT O RYZYKU ZWIĄZANYM Z UCZESTNICTWEM W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH Pamiętaj, że uczestnictwo w zakładach wzajemnych jest hazardem. Uprawiając hazard można stracić kontrolę nad graniem i uzależnić się. Uprawianie patologicznego hazardu, czyli tego, będącego wynikiem uzależnienia, może w skrajnych przypadkach prowadzić do zadłużenia, problemów zdrowotnych, zawodowych oraz rodzinnych. Pamiętaj, aby uczestnicząc w zakładach bukmacherskich: nigdy nie pożyczać pieniędzy na grę; nigdy nie starać się odrobić strat po przegranej grze; zachować równowagę pomiędzy grą i innymi zajęciami; nie traktować gry jako sposób na zarabianie pieniędzy; grać tylko pieniędzmi przeznaczonymi na rozrywkę, nie używać tych przeznaczonych na codzienne wydatki.

Tagi: Facebook