wtv.pl > Abonament Rtv

Abonament Rtv

Danina, której celem jest wsparcie Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia. Opłata pozwala na realizowanie misji mediów publicznych.

tv
25.02.2024 13:31 Jakie są najchętniej oglądane stacje telewizyjne w Polsce?

Pomimo coraz szerszej dostępności internetu i coraz istotniejszego miejsca, jaki odgrywa on w debacie publicznej czy po prostu rozrywce, telewizja nadal zajmuje istotne miejsce na rynku medialnym. Pokazują to przede wszystkim statystyki dostarczające informacji o oglądalności danych stacji telewizyjnych. Jaka telewizja jest najpopularniejsza w Polsce? Co wpływa na oglądalność danej stacji?

abonament rtv
19.03.2022 09:17 Musi zapłacić zaległy abonament RTV, mimo że nie ma telewizora. Dziwna reakcja Poczty Polskiej

Czytelnik Onetu, pan Mariusz, doświadczył bardzo dziwnej sytuacji związanej z abonamentem RTV. Okazało się, że mimo nie posiadania żadnego odbiornika RTV, musi zapłacić zaległy abonament. Wszystko przez to, że ktoś podrobił jego podpis pod rejestracją takiego odbiornika. Poczta Polska tłumaczyła, że w takim wypadku sprawę trzeba zgłosić na policję. Nie cofnęła jednak wezwania do zapłaty.

abonament rtv - wyrok sądu
19.03.2022 09:07 Abonament RTV. Przełomowa decyzja sądu w Poznaniu nadzieją dla dłużników

Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu może dać oręż tysiącom Polaków, którzy nie płacą abonamentu radiowo-telewizyjnego. Organ orzekł, że Poczta Polska nie miała podstaw, by pobrać zaległości od mężczyzny, który przed 14 laty wyrejestrował telewizor. Pan Andrzej poszedł do sądu. I wygrał.Prawdziwe dane "Pana Andrzeja", którego przypadek opisuje "Gazeta Wyborcza", zostały zmieniony w związku z postępowaniem, które toczyło się przed sądem w Poznaniu. Sprawa ma tymczasem rewolucyjny wymiar.Rzecz dotyczyła zajęcia konta mężczyzny za niepłacenie zaległości za abonament RTV za 14 lat. Wniosek do skarbówki złożyła Poczta Polska. Organ naliczył mieszkańcowi Poznania należność w kwocie kilku tysięcy złotych.

fajtłapa
19.03.2022 09:04 Urzędnicy Poczty Polskiej nie próżnują. Mogą zapukać do twoich drzwi ws. abonamentu RTV

Urzędnicy Poczty Polskiej nie ustają w kontrolach w kontekście abonamentu RTV. Pukają do domów i sprawdzają liczbę odbiorników, by następnie móc naliczyć odpowiedni abonament. Warto o tym wiedzieć. Urzędnicy będą też przypominać o obowiązku rejestracji odbiorników.

wtv
19.03.2022 08:33 Czy abonament RTV powinien zostać zniesiony? Do waszych drzwi może zapukać urzędnik, trwają kontrole

Od wielu lat abonament RTV wywołuje wiele sporów oraz kontrowersji. Wątpliwości w sprawie daniny za radioodbiornik lub telewizor zaczęły narastać po 2018 roku. Przekaz serwowany przez publiczne media budzi w naszym kraju podziały. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego aż 96% gospodarstw domowych powinna przekazywać daniny w ramach abonamentu RTV. Warto jednak podkreślić, że wiele osób nie reguluje swoich zobowiązań. Coraz częściej słyszymy doniesienia o rzekomych dłużnikach, którzy dawno wyrejestrowali swoje odbiorniki.

wtv
19.03.2022 08:33 Urzędnicy pukają do drzwi, zapłacisz 681 zł. Niebawem kary będą jeszcze wyższe, lepiej przygotować się na nowe stawki abonamentu RTV

Kwestia opłaty za radioodbiornik lub telewizor od zawsze rozgrzewała opinię publiczną do czerwoności. Przypomnijmy, że według danych Głównego Urzędu Statystycznego aż 96 procent gospodarstw domowych powinna przekazywać daniny w ramach abonamentu RTV. Każdy z nas wie, że wiele osób nie reguluje zobowiązań. Media często nagłaśniają skandaliczne sytuacje o rzekomych dłużnikach, którzy dawno wyrejestrowali swoje odbiorniki.

wtv
19.03.2022 08:32 Sikorski nie zapłaci ani grosza, powołał się na "klauzulę sumienia". Oberwało się TVP, Kurski nie będzie zadowolony

TVP otrzymało niedawno ogromną kwotę dotacji, jednak nie zmienia to chęci zapełniania budżetu telewizji pieniędzmi w ramach opłat abonamentu RTV. Jest to obowiązkowa dla wszystkich opłata, a ostatnio media obiegły wiadomości o rozpoczynających się kontrolach mających na celu sprawdzić, czy Polacy deklarujący brak telewizorów w domu nie oszukują budżetu państwa. Radosław Sikorski otrzymał niedawno pismo wzywające go do uregulowania należności. Polityk jednak nie miał zamiaru podporządkować się żądaniu i opublikował treść pisma wysłanego w formie odpowiedzi. Jacek Kurski, czytając te słowa, raczej nie był zadowolony.

wtv
19.03.2022 08:32 Pan Tadeusz nagle dostał pismo, żądają od niego ponad 1000 zł. Tysiące emerytów powinny uważać

- To granda w biały dzień - mówi pan Tadeusz, mieszkaniec Katowic.

wtv
19.03.2022 08:32 Znienawidzona opłata poszybuje w górę, ale nie wszyscy zapłacą. Może jesteś na liście osób, które zaoszczędzą

Rozgłośnie oraz stacje należące do publicznego nadawcy posiadają wiele źródeł dochodów. Jednym z nich jest abonament RTV. Podatek ten wciąż jest nieregulowany przez wielu Polaków. Główny Urząd Statystyczny deklaruje, że aż 96% gospodarstw domowych jest zobligowanych do płacenia daniny. Dłużnicy mogą jednak uniknąć srogich kar z tytułu zaległości. "Wirtualna Polska" przedstawiła fantastyczne wiadomości. Znacznie zliberalizowano warunki zwolnienia od opłat. Dzięki najnowszym zmianom więcej grup będzie mogło ubiegać się o zwolnienia z płacenia abonamentu RTV. Sprawdź, czy należysz do jednej z nich.

wtv
19.03.2022 08:29 Rok 2021 nie będzie należał do najlepszych? Czeka nas podatek od deszczu, wyższy abonament RTV, ale nie tylko

2021 r. dotknie większość Polaków wzrostem opłat. Kryzys związany z pandemią koronawirusa jest tylko jednym z powodów, przez które w przyszłym roku będziemy musieli przeznaczyć więcej pieniędzy na podatek.

wtv
19.03.2022 08:26 Urzędnicy ścigają prawie 300 tys. Polek i Polaków, którzy zapomnieli o opłacie. Abonament RTV nadal płaci niewielu z nas

Jak podaje money.pl, Poczta Polska ściąga abonament radiowo-telewizyjny (RTV) na zlecenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT), wysyłając Polakom, którzy zalegają z wnoszeniem opłat, upomnienia i nakazy zapłaty.Tymczasem suma wszystkich zaległości sięga 1,23 mld zł. Wynika to z faktu, że chociaż 90 proc. polskich gospodarstw domowych posiada telewizor, to jednak tylko niewielka ich część wnosi opłaty za abonament.W związku z tym w ubiegłym roku Poczta Polska wysłała Polakom 279 545 upomnień, z których zrealizowano jednak zaledwie 58 667, czyli około 20 procent. Lepiej wyglądają statystyki dotyczące nakazów zapłaty, które wiążą się z groźbą zajęcia konta abonenta przez Urząd Skarbowy.Ze 101 715 nakazów zapłaty wystawionych w roku 2020 przez Pocztę Polską udało się zrealizować 89 248 nakazów (czyli ponad 87 procent), egzekwując w sumie 81,65 mln zł, z których 76,75 mln zł zostało przekazane do KRRiT.Z kolei KRRiT wpływy z opłat abonamentowych rozdziela pomiędzy Telewizję Polską - która dostaje ich większą część - oraz Polskie Radio i regionalne spółki radiowe. Przy prognozowanych 650 milionach złotych wpływów abonamentowych za rok 2021 do Telewizji Publicznej trafi 330,13 mln zł, a reszta zostanie rozdzielona po równo pomiędzy Polskie Radio i resztę rozgłośni.

wtv
19.03.2022 08:25 Likwidacja TVP Info to nie wszystko. Opozycja chce też zniesienia abonamentu RTV

Koalicja Obywatelska zapowiedziała, że chce zlikwidować TVP Info oraz znieść abonament RTVW czasie wystąpienia Cezary Tomczyk przekonywał, że pieniądze przeznaczane na media publiczne lepiej służyłby przekazane na służbę zdrowiaW biurach KO na terenie całego kraju można składać podpisy pod projektem obywatelskimW 2021 roku miesięczne koszty abonamentu RTV wynoszą 24,50 zł. Opozycja chce, by podobnie, jak TVP Info opłata ta przestała istnieć. Rozpoczęła się akcja zbierania podpisów mająca zrealizować zakładany cel.Czy to możliwe, by abonament RTV zniknął z obowiązkowych opłat uiszczanych przez obywateli? Od jakiegoś czasu na ten temat toczy się gorąca dyskusja.