wtv.pl > Gospodarka > Urzędnicy pukają do drzwi, zapłacisz 681 zł. Niebawem kary będą jeszcze wyższe, lepiej przygotować się na nowe stawki abonamentu RTV
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:33

Urzędnicy pukają do drzwi, zapłacisz 681 zł. Niebawem kary będą jeszcze wyższe, lepiej przygotować się na nowe stawki abonamentu RTV

wtv
WTV.pl

Kwestia opłaty za radioodbiornik lub telewizor od zawsze rozgrzewała opinię publiczną do czerwoności. Przypomnijmy, że według danych Głównego Urzędu Statystycznego aż 96 procent gospodarstw domowych powinna przekazywać daniny w ramach abonamentu RTV. Każdy z nas wie, że wiele osób nie reguluje zobowiązań. Media często nagłaśniają skandaliczne sytuacje o rzekomych dłużnikach, którzy dawno wyrejestrowali swoje odbiorniki.

Abonament RTV będzie jeszcze wyższy? Pojawiły się niepokojące doniesienia

Poczta Polska coraz częściej organizuje kontrole w sprawie opłaty za abonament RTV. W ostatnim czasie "Wirtualna Polska" podała, że danina będzie jeszcze wyższa. Z informacji przekazanych przez medium wiemy, że zmiany wejdą w życie już za kilka miesięcy. "Wirtualna Polska" wyjaśnia, że od stycznia 2021 roku będziemy płacili o 50 groszy więcej za radio. Więcej zapłacimy też za telewizory. Abonament RTV wzrośnie z 22.70 zł. do 24.50 zł. Wiemy też, że nie pomoże uiszczenie opłaty za cały rok.

Podatnicy, którzy będą chcieli uregulować abonament RTV za cały 2021 rok otrzymają 10-procentową zniżkę. Warto jednak podkreślić, że nie oznacza to niższej opłaty. Niezbędne będzie uiszczenie daniny w wysokości 264 zł. Przypomnijmy, że wcześniej kwota ta wynosiła jedynie 245 zł. "Wirtualna Polska" tłumaczy, że przez ostatnie 5 lat nie wprowadzano zmian dotyczących abonamentu RTV. Nowy cennik sprawi, że wszelkie media publiczne otrzymają jeszcze więcej pieniędzy. Wiele wskazuje na to, że 2 miliardy od Prawa i Sprawiedliwości to za mało. 

Abonament RTV oraz zmiana cennika to niejedyne zaskoczenia. "Wirtualna Polska" podaje, że wzrosły też kary dla dłużników. Warto uporać się z narastającymi zaległościami. Dziennikarze medium informują, że dotychczasowe kary oscylowały wokół 681 zł. Od przyszłego roku kwota ta wzrośnie do 735 zł.

Powiązane