wtv.pl

WTV.pl

Urzędnicy pukają do drzwi, zapłacisz 681 zł. Niebawem kary będą jeszcze wyższe, lepiej przygotować się na nowe stawki abonamentu RTV

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Kwestia opłaty za radioodbiornik lub telewizor od zawsze rozgrzewała opinię publiczną do czerwoności. Przypomnijmy, że według danych Głównego Urzędu Statystycznego aż 96 procent gospodarstw domowych powinna przekazywać daniny w ramach abonamentu RTV. Każdy z nas wie, że wiele osób nie reguluje zobowiązań. Media często nagłaśniają skandaliczne sytuacje o rzekomych dłużnikach, którzy dawno wyrejestrowali swoje odbiorniki.

Abonament RTV będzie jeszcze wyższy? Pojawiły się niepokojące doniesienia

Poczta Polska coraz częściej organizuje kontrole w sprawie opłaty za abonament RTV. W ostatnim czasie "Wirtualna Polska" podała, że danina będzie jeszcze wyższa. Z informacji przekazanych przez medium wiemy, że zmiany wejdą w życie już za kilka miesięcy. "Wirtualna Polska" wyjaśnia, że od stycznia 2021 roku będziemy płacili o 50 groszy więcej za radio. Więcej zapłacimy też za telewizory. Abonament RTV wzrośnie z 22.70 zł. do 24.50 zł. Wiemy też, że nie pomoże uiszczenie opłaty za cały rok.

Podatnicy, którzy będą chcieli uregulować abonament RTV za cały 2021 rok otrzymają 10-procentową zniżkę. Warto jednak podkreślić, że nie oznacza to niższej opłaty. Niezbędne będzie uiszczenie daniny w wysokości 264 zł. Przypomnijmy, że wcześniej kwota ta wynosiła jedynie 245 zł. "Wirtualna Polska" tłumaczy, że przez ostatnie 5 lat nie wprowadzano zmian dotyczących abonamentu RTV. Nowy cennik sprawi, że wszelkie media publiczne otrzymają jeszcze więcej pieniędzy. Wiele wskazuje na to, że 2 miliardy od Prawa i Sprawiedliwości to za mało. 

Abonament RTV oraz zmiana cennika to niejedyne zaskoczenia. "Wirtualna Polska" podaje, że wzrosły też kary dla dłużników. Warto uporać się z narastającymi zaległościami. Dziennikarze medium informują, że dotychczasowe kary oscylowały wokół 681 zł. Od przyszłego roku kwota ta wzrośnie do 735 zł.

Tagi:

Abonament RTV

Podobne artykuły

Gospodarka

Jak znaleźć lokalne firmy z branży mediów i PR? Pomocna będzie baza firm. Zobacz dlaczego!
Czytaj więcej >

Gospodarka

GIF wycofało pilnie jeden z leków na receptę. Zainteresowane mogą być osoby cierpiące na psychiczne dolegliwości
Czytaj więcej >

Gospodarka

Pilna wiadomość premiera Morawieckiego. Zmiany w 500 plus
Czytaj więcej >

Gospodarka

Czy można wziąć kredyt gotówkowy na wkład własny?
Czytaj więcej >

Gospodarka

Zaczynają się kontrole pod CPK. Geodeci mogą wejść na waszą działkę i zapukać
Czytaj więcej >

Gospodarka

Turyści pokazują swoje paragony. Gofry i kawa w horrendalnych cenach, jest coraz drożej
Czytaj więcej >
Alan Wysocki

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]