wtv.pl
Tadeusz Rydzyk

MARCIN GADOMSKI/East News

Tadeusz Rydzyk organizuje rekolekcje dla prawników o finansach

13 Marca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Od 21 do 23 marca Tadeusz Rydzyk wystartuje z niecodziennym projektem. Tym razem toruński redemptorysta zaprasza na specjalne rekolekcje dla prawników. Przedsięwzięcie będzie współorganizowane przez prawników.

  • Rekolekcje odbędą się przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu

  • Wydarzenie zostanie przeprowadzone z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Rekolekcje będą obywać się w trybie stacjonarno-hybrydowym

  • Zajęcia poprowadzi ksiądz prałat Sławomir Oder. Rekolekcje zaś zainspirowali i współorganizują prawnicy

Za pośrednictwem Radia Maryja, Tadeusz Rydzyk wydał ważny komunikat w sprawie nadchodzących rekolekcji. Przedsięwzięciu patronuje Centrum Ochrony Praw Chrześcijan. Prowadzący je, ksiądz Sławomir Oder jest zaś głównym postulatorem procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II. Tematami zajęć będą: "klauzula sumienia w zawodach prawniczych", „Bóg adwokatem człowieka”, „Bóg sprawiedliwy” oraz „Bóg miłosierny”.

Podczas zajęć odbywających się w trybie stacjonarnym, niezbędne będzie zasłanianie ust oraz nosa, jak i zachowanie należytego, dwumetrowego dystansu społecznego. 

Już za tydzień Tadeusz Rydzyk zacznie rekolekcje dla prawników

Organizatorzy akcji wraz z Tadeuszem Rydzykiem zaplanowali specjalną konferencję, zatytułowaną "Biblia o finansach". Prowadzący będą rozważać, jak oszczędzać po Bożemu, jak wychodzić z długów, a także, na czym polega odpowiedzialność w kwestii zarabiania, wydawania pieniędzy. Nie zabraknie rad dla osób, prowadzących własną działalność gospodarczą. W tym temacie Tadeusz Rydzyk ma niemałe doświadczenie. Radio Maryja stawiał bowiem od zera. 

"Zapraszamy na rekolekcje pod patronatem Centrum Ochrony Praw Chrześcijan przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu w dniach od 21 do 23 marca" - czytamy w zaproszeniu Tadeusza Rydzyka. 

Rekolekcje dla prawników rozpocznie msza święta. Odbędzie się już o godzinie 12:00 w toruńskim sanktuarium. Następnie odbędą się panele poświęcone tematyce prawniczej. Na zakończenie wydarzenie przewidziano także mszę świętą. Tym razem o godzinie 11.00 w Sanktuarium Rodziny Radia Maryja. "Rekolekcje dla prawników zainspirowali i współorganizują prawnicy" - zapewniał Tadeusz Rydzyk. Toruński redemptorysta zachwalał także księdza Sławomira Odera.

Duchowny studiował ekonomię na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowe w Pelplinie. Edukacje kontynuował w Papieskim Uniwersytecie Laterańskim. Kapłan pełnił funkcję prezesa Trybunału Apelacyjnego w Wikariacie Rzymu.

- Możemy powiedzieć, że jest wielu wybitnych kapłanów, ale jest tylko jeden postulator procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego św. Jana Pawła II. W 2013 r. został mianowany przez papieża Franciszka wikariuszem sądowym Trybunału Zwyczajnego w Wikariacie Diecezji Rzymskiej - komentował Tadeusz Rydzyk. 

- Zapraszamy Państwa prawników na rekolekcje pod kierunkiem ks. prał. Sławomira Odera w Toruniu przy Sanktuarium Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II - zaapelował za pośrednictwem Radia Maryja. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Najnowszy komunikat ws. szczepionek. Dotyczy Polski i liczby dawek

  • Spotkał się z Kaczyńskim w zaciszu jego gabinetu. Ujawnia, jaki jest naprawdę

  • Zapukają do drzwi i sprawdzą. ZUS zaostrzył kontrole

Źródło: [Radio Maryja]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >