wtv.pl > Polityka > Tadeusz Rydzyk organizuje rekolekcje dla prawników o finansach
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:15

Tadeusz Rydzyk organizuje rekolekcje dla prawników o finansach

Tadeusz Rydzyk
MARCIN GADOMSKI/East News
  • Rekolekcje odbędą się przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu

  • Wydarzenie zostanie przeprowadzone z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Rekolekcje będą obywać się w trybie stacjonarno-hybrydowym

  • Zajęcia poprowadzi ksiądz prałat Sławomir Oder. Rekolekcje zaś zainspirowali i współorganizują prawnicy

Za pośrednictwem Radia Maryja, Tadeusz Rydzyk wydał ważny komunikat w sprawie nadchodzących rekolekcji. Przedsięwzięciu patronuje Centrum Ochrony Praw Chrześcijan. Prowadzący je, ksiądz Sławomir Oder jest zaś głównym postulatorem procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II. Tematami zajęć będą: "klauzula sumienia w zawodach prawniczych", „Bóg adwokatem człowieka”, „Bóg sprawiedliwy” oraz „Bóg miłosierny”.

Podczas zajęć odbywających się w trybie stacjonarnym, niezbędne będzie zasłanianie ust oraz nosa, jak i zachowanie należytego, dwumetrowego dystansu społecznego. 

Już za tydzień Tadeusz Rydzyk zacznie rekolekcje dla prawników

Organizatorzy akcji wraz z Tadeuszem Rydzykiem zaplanowali specjalną konferencję, zatytułowaną "Biblia o finansach". Prowadzący będą rozważać, jak oszczędzać po Bożemu, jak wychodzić z długów, a także, na czym polega odpowiedzialność w kwestii zarabiania, wydawania pieniędzy. Nie zabraknie rad dla osób, prowadzących własną działalność gospodarczą. W tym temacie Tadeusz Rydzyk ma niemałe doświadczenie. Radio Maryja stawiał bowiem od zera. 

"Zapraszamy na rekolekcje pod patronatem Centrum Ochrony Praw Chrześcijan przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu w dniach od 21 do 23 marca" - czytamy w zaproszeniu Tadeusza Rydzyka. 

Rekolekcje dla prawników rozpocznie msza święta. Odbędzie się już o godzinie 12:00 w toruńskim sanktuarium. Następnie odbędą się panele poświęcone tematyce prawniczej. Na zakończenie wydarzenie przewidziano także mszę świętą. Tym razem o godzinie 11.00 w Sanktuarium Rodziny Radia Maryja. "Rekolekcje dla prawników zainspirowali i współorganizują prawnicy" - zapewniał Tadeusz Rydzyk. Toruński redemptorysta zachwalał także księdza Sławomira Odera.

Duchowny studiował ekonomię na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowe w Pelplinie. Edukacje kontynuował w Papieskim Uniwersytecie Laterańskim. Kapłan pełnił funkcję prezesa Trybunału Apelacyjnego w Wikariacie Rzymu.

- Możemy powiedzieć, że jest wielu wybitnych kapłanów, ale jest tylko jeden postulator procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego św. Jana Pawła II. W 2013 r. został mianowany przez papieża Franciszka wikariuszem sądowym Trybunału Zwyczajnego w Wikariacie Diecezji Rzymskiej - komentował Tadeusz Rydzyk. 

- Zapraszamy Państwa prawników na rekolekcje pod kierunkiem ks. prał. Sławomira Odera w Toruniu przy Sanktuarium Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II - zaapelował za pośrednictwem Radia Maryja. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Radio Maryja]

Powiązane