wtv.pl
Tadeusz Rydzyk

(screen) Youtube/TV Trwam

Tadeusz Rydzyk straszył polskimi mediami. "Można podłożyć komuś głos i zmanipulować, coś strasznego"

15 Marca 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk we wstępie do na inaugurację jednego z sympozjów w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu postanowił wypowiedzieć się na temat tego, kim według niego jest dziennikarz. Przy okazji zwrócił również uwagę

Tadeusz Rydzyk podczas inauguracji jednego z sympozjów w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu postanowił przyjrzeć się dzisiejszemu dziennikarstwu i opowiedzieć o swoim dziennikarskim ideale. Jak twierdził, ten zawód jest powołaniem. 

Tadeusz Rydzyk opowiedział o swoim ideale dziennikarstwa

Tadeusz Rydzyk, prócz pełnienia funkcji dyrektora własnego imperium medialnego, zawiaduje również jako rektor stworzoną i finansowaną przez niego Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Kształtowanie nowych dziennikarzy przygotowywanych merytorycznie i ideowo do zawodu w taki sposób, w jaki chce tego słynny redemptorysta, jest kluczowe dla utrzymania jego mediów. 

Podczas inauguracji jednego z sympozjów dla studentów uczelni, Tadeusz Rydzyk postanowił wygłosić parę słów do jego uczestników. Całość transmitowana była przez Telewizję Trwam, redemptorysta nadawał ze swojego biura. 

W swojej wypowiedzi zwrócił szczególną uwagę na Jana Pawła II i to, w jaki sposób on widział dziennikarstwo. Postanowił przełożyć to na własny język. 

- Mówił, że jest ono odpowiedzią na prawdziwe powołanie. Powołanie do komunikowania, po to, by dojść do jedności w prawdzie i miłości, czyli jednoczyć rodzinę ludzką dla jej dobra - mówił.

Opowiedział również o swoim ideale dziennikarza, twierdząc, że ten powinien przede wszystkim powoływać się na prawdę.

- Dziennikarz, człowiek mediów, musi zwłaszcza zwrócić uwagę na prawdę. Zwrócić uwagę na prawdę w miłości, żeby nie zniszczyć człowieka, bo prawdą też można zniszczyć. Prawda bez miłości może być terrorem. Miłość bez prawdy to jest naiwność, to może być sentymentalizm. Człowiek mediów, ale i odbiorca mediów, muszą być wychowani do prawdy w miłości, do miłości w prawdzie - twierdził.

Tadeusz Rydzyk ostrzega przed polskimi mediami

W jego obszernej wypowiedzi pojawiła się również krytyka polskich mediów i ich działania. Podkreślił, jak według niego istotne są nowe możliwości techniczne, które pozwalają na różnego rodzaju nadużycia. 

- Działają zależnie od tego, jacy są dziennikarze, ale i jacy są właściciele, jakie dyspozycję wydają. Widzimy, co się obecnie dzieje. To coś strasznego, że w tej chwili można np. podłożyć komuś głos i tak zmanipulować, że ten człowiek rzeczywiście coś powiedział, a to wszystko może być obróbką techniczną - opowiadał przerażony. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [radiomaryja.pl]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >