wtv.pl
Antoni Macierewicz

(zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Antoni Macierewicz w Radio Maryja. Ma nową teorię na temat Smoleńska

14 Marca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Antoni Macierewicz wystąpił w "Rozmowach niedokończonych" na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam. Po 11 latach od tragicznej katastrofy lotniczej w Smoleńsku polityk wciąż doszukuje się spisku. Tym razem trafił na kolejną "poszlakę"

  • Antoni Macierewicz wystąpił wydaniu "Rozmów niedokończonych" z 13 marca. Prowadzący, ojciec Dawid Wilczyński poświęcił program na rzecz prac komisji ds. katastrofy w Smoleńsku

  • Już w najbliższych tygodniach raport pisemny podkomisji smoleńskiej powinien zostać przygotowany i przekazany opinii publicznej

  • Pracę przedłuża pandemia, która ma uniemożliwiać spotkanie wszystkich członków organu

- My mówimy nie tylko o technicznych przyczynach dramatu, jak doszło do eksplozji, ale mówimy też o genezie, czyli warunkach technicznych i politycznych, o przygotowaniach, jak one przebiegały, o sprawie remontu samolotu - wyliczał Antoni Macierewicz. Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości zapewnił, że obecnie dostępne materiały stanowią jedynie podsumowanie. Następnie polityk postanowił przedstawić "mało znaną, zaciemnioną faktografie". 

Według Antoniego Macierewicza fakty próbują przysłonić rosyjskie służby. Narracja służb miała zdominować zwłaszcza prywatne media, których właściciele "byli związani ze służbami bezpieczeństwa". - (media prywatne - red.) bronią strony rosyjskiej - zarzucał. 

Antoni Macierewicz w mediach Rydzyka znów opowiadał o katastrofie w Smoleńsku. Po 11 latach polityk wciąż węszy spisek

- Zaczęto atakować polskich pilotów, prezydenta Kaczyńskiego, dowódcę sił powietrznych. Zaczęto zrzucać na Polaków odpowiedzialność za ten dramat - dodawał w "Rozmowach niedokończonych". Następnie były minister przypomniał o zbrodni katyńskiej. W jego opinii podobna sytuacja, pod względem kłamstw, miała miejsce w sprawie smoleńskiej. Dziennikarz TV Trwam przytoczył fragment efektów prac komisji Macierewicza, który ma zestawiać stan faktyczny z wynikami badań komisji Millera. 

- Samolot według trajektorii, nie mógłby się rozbić tak, jak stało się to w rzeczywistości - słyszmy w przytoczonym materiale. Parlamentarzysta wprost stwierdził, iż katastrofa w Smoleńsku nie miała precedensu w historii katastrof lotniczych.

- Nigdy w historii lotnictwa nie wydarzyła się tak straszliwa katastrofa. Było konieczne, żeby przyłożyć do tego najwyższą wagę i spełnić wszystkie niezbędne wymagania, żeby Polska miała pełne możliwości rzeczywistego badania katastrofy - grzmiał gość Trwam. 

Zarzucono Tuskowi oddanie kontroli władzom rosyjskim, które miały sfałszować dokumenty. Macierewicz nie wierzy w winę polskich pilotów.  - Urwanie lewego skrzydła nastąpiło co najmniej mniej więcej 100 m przed miejscem, gdzie rosła słynna brzoza. [...] Skrzydło z pewnością przecięłoby brzozę gdyby w ogóle, do czegoś takiego doszło - dodawał były minister obrony narodowej. Gość medium Rydzyka zapewnił, że skrzydło przecina brzozę nawet, gdy nadaje się mu odporność metalową bądź żelazną.

Do urwania skrzydła miało dojść tam, gdzie nie ma wysokich drzew. Polityk ocenił, iż przyczyną tragedii była eksplozja w lewym skrzydle, a następnie w centropłacie. - Piloci polscy wypełnili wszystkie swoje obowiązki - dodawał. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Jacek Kurski odpowiedział na zarzuty pod adresem swojej żony, Joanny

  • TVN ugiął się pod krytyką, dotyczącą reemisji wywiadu Meghan i Harry`ego

  • Jarosław Kaczyński nie dostanie w tym roku 14. emerytury

Źródło: [TV Trwam]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >