wtv.pl > Pies

Pies

Psy to w potocznym rozumieniu jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych. Wywodzą się z rodziny psowatych a ich bezpośrednim przodkiem jest wilk szary. Towarzyszą człowiekowi od wielu pokoleń. Proces ich udomawiania mógł rozpocząć się nawet 17 tys. lat temu.

Policja w Bytomiu wezwana do psa wyrzuconego przez okno mieszkania na II piętrze
19.03.2022 09:18 37-latka z Bytomia wyrzuciła przez okno swojego psa. Usłyszała już zarzut

Przechodnie w Bytomiu wezwali policję do psa, który wyrzucony został z okna jednego z budynków. Powód brutalnego względem zwierzęcia zachowania jest absurdalny. 37-latka usłyszała już zarzut.Chwile grozy przeżył mały psiak, którego właścicielka wyrzuciła przez okno. Na miejsce zdarzenia policja wezwana została przez osoby przechodzące pod budynkiem w Bytomiu.Zaalarmowało ich zwierze leżące na ziemi. Świadkowie całego zajścia podkreślali, że pies został wyrzucony z okna na II piętrze.

Andrzej Duda podpisał ustawę regulującą działania zwierząt w służbach mundurowych
19.03.2022 09:15 Andrzej Duda podpisał ustawę. Kwestia zwierząt w służbach mundurowych została uregulowane prawnie

Andrzej Duda podpisał Ustawę z dnia 11 sierpnia 2021 r. o zmianie ustawy o Policji i kilku innych ustaw. Komenda Główna PSP wprost stwierdza, że decyzja prezydenta przyniosła ze sobą wejście w życie "pierwszego takiego aktu prawnego w historii". W bardzo kompleksowy sposób uregulowano status zwierząt w służbach mundurowych. Ważna zmiana w polskim prawie. Po wielu latach szeroko uregulowano kwestie służby zwierząt w służbach mundurowych. Przepisy jasno określają sytuację zwierząt już od momentu ich dołączenia do danej formacji. Opisane są również kwestie samej pracy oraz tego, co dzieje się po zakończeniu przez nie służby.- Psy w PSP i OSP pełnią bardzo ważną rolę - mówił nadbryg. Andrzej Bartkowiak, Komendant Główny PSP.

Pug in the blanket
19.03.2022 09:15 “Mopsy są modne cały czas”. Dziś Międzynarodowy Dzień Psa - na co powinniśmy zwrócić większą uwagę?

Podobno pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. A już na pewno jest nim mops. Ludzie pokochali tę rasę, a mopsy stały się jednymi z najpopularniejszych psów miejskich. Jest to także jedna z najbardziej łagodnych i wdzięcznych wobec człowieka ras, co powoduje wzrastające zainteresowanie zakupem szczeniaków. Mopsy jednak borykają się także z wieloma kłopotami zdrowotnymi, które są najczęstsze u psów z pseudohodowli. Te są z kolei coraz częstszym problemem, a mops jest jedną z najczęściej nielegalnie hodowanych ras. Na ten temat porozmawialiśmy z działaczką stowarzyszenia Mopsy w Potrzebie, Pauliną Nowicką.Historia mopsów zaprowadzi nas do Chin. Najpopularniejsza teoria na temat ich pochodzenia mówi, że mopsy przybyły do Europy szlakiem jedwabnym z Azji, w której zarezerwowane były wyłącznie dla szlacheckich rodzin. Według niektórych źródeł rasa była tworzona w Cesarstwie Chińskim nawet przez tysiąc lat.W Europie mopsy również zyskały popularność najpierw wśród rodzin królewskich. Były najczęściej spotykane na dworze brytyjskim i to właśnie brytyjczycy mieli największy wkład w ewolucję rasy. Pod wpływem dalszego rozmnażania, pyszczki mopsów ulegały coraz większemu spłaszczeniu, co dzisiaj jest jedną z głównych przyczyn zdrowotnych problemów tej rasy.

Obraz TomaszSupel z Pixabay
19.03.2022 09:11 Podatek od psa 2022. Będzie podwyżka, wiemy ile trzeba zapłacić

Zapłacimy więcej za naszego psa? Jest to możliwe. Już w 2022 ma się podnieść maksymalna stawka podatku od czworonoga. Niektóre gminy z pewnością wprowadzą zmiany, że móc w większej części zasilić swój budżet.Podatek od psa będzie wyższy w przyszłym roku. Zmiana spowodowana jest nie tylko inflacją, ale również ma na celu wspomożenie budżetowe gmin.

Pies
19.03.2022 09:11 Podkarpackie: 67-latka w okrutny sposób znęcała się nad psem. Kobieta trafiła do aresztu

Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu dla 67-latki z województwa podkarpackiego, która znęcała się nad swoim psem. Kobieta miała prawny zakaz posiadania zwierząt. Wiek nie został potraktowany przez sąd jako taryfa ulgowa. Bestialskie znęcanie się nad psemDo przerażającego wydarzenia doszło 8 września we wsi Krościenko Wyżne w powiecie krośnieńskim. Mieszkańcy zauważyli samochód, którym jechała 67-letnia kobieta. Do auta przywiązany był pies, który opadłszy z sił, był ciągnięty przez samochód, wskutek czego doznał licznych obrażeń.Świadkowie bezzwłocznie zaalarmowali policję, która przybyła na miejsce. Przeprowadzono przesłuchania oraz zabezpieczono nagrania monitoringu, z których jasno wynikało czego dopuściła się oprawczyni. Kobieta usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Bezwzględny areszt Szybko okazało się, że to nie pierwszy raz, gdy kobieta karana jest za znęcanie się nad zwierzętami. W przeszłości sąd wydał wobec niej zakaz posiadania jakichkolwiek z nich. Prokuratura Rejonowa w Krośnie wnioskowała o areszt dla 67-latki, do czego przychylił się również sąd. Wstępnie kobieta spędzi "za kratkami" dwa miesiące. To jedynie czasowe rozwiązanie. Za czyn, którego się dopuściła grozi jej bowiem kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Szczecin. Zapadł wyrok w sprawie kanibali. Sprawa ciągnęła się przez wiele latNie zbierzesz liści z chodnika i dostaniesz 500 zł mandatuPoznań: policja poszukuje 76-letniej Barbary Czarnowskiej. Kobieta może mieć zaniki pamięciźródło: policja.pl, wtv.pl

Alan z "Warsaw Shore" w ramach zabawy udawał, że chce wsadzić psa na grilla
19.03.2022 08:57 Alan z "Warsaw Shore" pokazał, jak dla "żartów" wsadza psa na grilla. Zwierzę było przerażone, ale jego właściciel bawił się wybornie

Celebryta Alan znany z udziału z "Warsaw Show" nagrał, jak dla "zabawy" wsadza na ruszt gotowego do odpalenia grilla psa. Za równie zabawną uznał próbę zamknięcia pokrywy, tak by zwierzę zostało uwięzione wewnątrz. Wszystko trafiło na Instagrama.Media społecznościowe pokazują, że niektórzy celebryci będący idolami sporej rzeszy ludzi to osoby wysoce nieodpowiedzialne. W niedzielę na Instagramie Alan z "Warsaw Shore" zszokował zachowaniem względem swojego psa.Na profilu @alan.kwiecinski92 z radością udostępnione zostało nagranie autorstwa koleżanki Alana z "Warsaw Shore" Aleksandry znanej z programu "Love Island". Młodzi ludzie dla żartów męczą psa rasy chihuahua.Zwierzę jest przestraszone, dokładnie widać to na nagraniu. Na skandaliczne zachowanie patogwiazd postanowili zareagować ludzie siedzący nieopodal rozbawionych właścicieli psa.

Lubelskie
19.03.2022 08:54 Lubelskie. Poszarpał partnerkę i zabił 4-miesięcznego psa, trafił do aresztu

Lubelskie. Policja zatrzymała 35-letniego mężczyznę, który zabił 4-miesięcznego szczeniaka. Sąd wydał decyzję o areszcie tymczasowym.Informacji o zdarzeniu udzieliła przedstawicielka lubelskiej policji, aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak.Jak się okazuje, 35-letni mężczyzna dostał napadu agresji. W domu, na ternie gminy Dołhobyczów podszedł do 4-miesięcznego szczeniaka.

Pies
19.03.2022 08:53 Oblewał psa domestosem, by mścić się na partnerce. Zwierzę zabrano do azylu

Oblewał psa domestosem i atakował go przy użyciu gazu. Zwierzę trzymano w kolczatce. Wszystko, by zemścić się na partnerce. "Pies trzymany na ciasnej kolczatce w chwili przyjechania na miejsce interwencji. Drzwi do mieszkania wyłamane" - relacjonuje Eko Straż.Wolontariusze apelują o powstrzymanie emocji. Wskazali, że pies został odebrany właścicielom i skierowany do bezpieczenego azylu. Jak podają aktywiści na rzecz praw zwierząt, mężczyzna katował psa, by zemścić się na partnerce. - Mężczyzna sadysta miał znęcać się od kilku tygodni w rożny sposób nad psem, m.in. Oblewając go domestosem oraz psikajac gazem - czytamy.

Emerytury
19.03.2022 08:53 Sejm przyjął ustawę o "emeryturach" dla psów i koni służbowych

Emerytury będą otrzymywać już nie tylko starsze pokolenia. Uzyskają je psy i konie służące w ramach Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej i innych jednostek. Sejm ponad podziałami przyjął ustawę.Ustawa o uregulowaniu statusów psów i koni służących w jednostkach jest efektem prac rządu. Warto jednak podkreślić, że o emerytury jako pierwsza ubiegała się posłanka Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Piekarska. Jeszcze w 2019 roku pojawił się wniosek parlamentarzystki, który spotkał się z pozytywnym odbiorem ze strony rządowej.

Lubuskie
19.03.2022 08:51 Lubuskie. 3-latka pogryziona przez amstaffa, pokaleczona trafiła do szpitala

Lubuskie. 3-letnia dziewczynka pogryziona przez amstaffa. Rodzice usłyszeli wrzaski, gdy pies ugryzł ją w rękę. Tata ruszył na pomoc. Dziecko z ranami twarzy trafiło do szpitala. Policja podjęła czynności. Informacji o wypadku udzielili dziennikarze Polskiej Agencji Prasowej. Do zdarzenia doszło w sobotę, 12 czerwca. Na terenie Nowogrodu Bobrzańskiego, w województwie lubuskim miała miejsce impreza sąsiedzka. Na miejsce przyszła młoda rodzina z 3-letnim dzieckiem. Dziewczynka spędzała przyjęcie w ogródku, bawiąc się z 11-miesięcznym amstaffem. Pies należał do gospodarzy. W trakcie spotkania rodzice nagle usłyszeli krzyki. Prędko okazało się, że zwierzę ugryzło malucha w rękę.