wtv.pl > Konfederacja

Konfederacja

arnaud-jaegers-IBWJsMObnnU-unsplash
19.03.2022 09:20 Poseł Artur Dziambor zdradził datę przedterminowych wyborów. Możliwa koalicja PiS i Konfederacji

Po zaprezentowaniu Polskiego Ładu przez PiS, w polskiej polityce zawrzało. Inne partie starają się jak mogą, aby przekonać do siebie wyborców i zaproponować konkurencyjne dla Polskiego Ładu rozwiązania. Lewica wywołała również szum obstawiając za PiS-em w sprawie funduszu odbudowy. Dodatkowo restrykcje pandemiczne spowodowały bunt wśród przedsiębiorców, których odważnie wsparła Konfederacja. Czy całe to zamieszanie wpłynie na datę wyborów?Na temat koalicji Konfederacji i PiS spekuluje się od dawna. Podobne podejrzenia padają również na ugrupowanie Szymona Hołowni, Polska 2050. Decyzje tych partii mogą okazać się kluczowe w przypadku kolejnych wyborów, które najwidoczniej mogą odbyć się wcześniej. Podobno w kuluarach sejmowych coraz częściej pojawiają się takie spekulacje. Głos na ten temat zabrał poseł Konfederacji, wiceprezes partii KORWiN, Artur Dziambor:- Nasza sytuacja jest jasna - my tworzymy własną tożsamość. Nam się to udaje, mam nadzieję, że będzie zawsze się udawać - mówi.- Wszystko zależy od tego jaka będzie sytuacja na sali sejmowej. Dla nas sytuacja, w której PiS-owi lub KO brakuje odrobinę do większości, byłaby najciekawszą pozycją. Bylibyśmy tą partią, bez której nie można stworzyć większości. Pozwoliłoby nam to na twarde negocjacje, przedstawienie żądań, które pozwolą nam wspólnie utworzyć jakiś rząd - dodaje.- Nie chcę aby to wyglądało tak, że nie wiadomo jak pewni siebie się czujemy. Do sprawy będziemy podchodzić ostrożnie, w zależności od sytuacji politycznej. Jakby doszło do tego, że będzie brakować PiS-owi, lub PO i Hołowni, to będziemy musieli zadać sobie pytanie, czy my chcemy z nimi coś robić, czy nie chcemy - komentuje Artur Dziambor.

Grzegorz Braun
19.03.2022 09:20 Grzegorz Braun wyrzucony z debaty. Wypowiedział oburzające słowa pod adresem LGBT, obraził też Niedzielskiego

Grzegorz Braun wziął udział w debacie prezydenckiej w programie "7. dzień tygodnia" na antenie Radia Zet. Za swoje agresywne słowa pod adresem społeczności LGBT i ministra zdrowia został przez prowdzącego wykluczony z dalszej dyskusji. Grzegorz Braun jest kandydatem Konfederacji na prezydenta Rzeszowa. Skandaliczne zachowanie Grzegorza Brauna Podczas debaty prowadzonej w Radiu Zet przez Andrzeja Stankiewicza obecni byli kandydaci na prezydenta Rzeszowa, wśród nich wystawiony przez Konfederację poseł Grzegorz Braun. Ubiegający się o urząd politycy odpowiadali na pytania dotyczące bieżących problemów z jakimi styka się miasto oraz kwestii społecznych. Jedno z nich dotyczyło manifestacji społeczności LGBT. Na pytanie, czy Grzegorz Braun dopuściłby możliwość przebiegu marszu osób LGBT w Rzeszowie, gdyby został prezydentem miasta, polityk stanowczo zaprzeczył. Stwierdził, że "nie popiera dewiacji". Po użyciu pejoratywnego określenia poseł Konfederacji otrzymał od prowadzącego ostrzeżenie dotyczące swojego zachowania. Kolejna próba obrażenia miała skończyć się wycofaniem gościa rozgłośni z debaty. Braun obraża Niedzielskiego W kolejnej części programu pojawił się temat ewentualnego jesiennego powrotu do obostrzeń mających przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Braun w swojej wypowiedzi nawiązał do ministra zdrowia. Adam Niedzielski został przez niego określony "szkolonym psychopatą", co uznane zostało przez prowadzącego za złamanie zasady o nieobrażaniu, o której ostrzegł wcześniej polityka. Na tym radiowa debata dla Grzegorza Brauna się zakończyła. Andrzej Stankiewicz postanowił wycofać go z dalszych rozmów. Grzegorz Braun jest kandydatem Konfederacji na prezydenta Rzeszowa. Oprócz niego, startują również: popierana przez PiS Ewa Leniart, wspierany przez KO, Lewicę, Polskę 2050 i KP Konrad Fijołek oraz Marcin Warchoł, któremu swoistego "błogosławieństwa" udzielił ustępujący prezydent miasta Tadeusz Ferenc. 13 czerwca mieszkańcy Rzeszowa wybiorą swojego nowego włodarza. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Mama: "Nawet nie wymyślaj i mnie nie wk**wiaj". Dzieciaki LGBTQ mówiąAdam Niedzielski ogłosił start TPK. Każdy może skorzystać z nowej usługiOświadczenie majątkowe Bosaka. Poseł wymijająco odpowiedział na jedną kluczową sprawęŹródło: gazeta.pl

Samuela Górska
19.03.2022 09:18 Mówiła, że nie chce w Polsce "żydostwa i LGBT". Teraz umowy zrywają z nią marki modowe. Kim jest tajemnicza zwolenniczka Konfederacji?

Konfederacja wrzuciła na swój profil film z wypowiedzią kobiety, która twierdzi, że nie chce w Polsce "żydostwa i LGBT". Okazało się, że kobieta to Samuela Górska, modelka i celebrytka. Z powodu skandalicznej wypowiedzi, kontrakty z nią zaczęły zrywać współpracujące z nią wcześniej marki.Internauci szybko znaleźli powiązania Górskiej ze znanymi postaciami polskiego show-biznesu i wytknęły im hipokryzję.

marsz
19.03.2022 09:09 Protest antyszczepionkowców. Dziennikarz WP zaatakowany, miał na twarzy maseczkę

Politycy Konfederacji i środowisko antyszczepionkowców zorganizowali protest pod hasłem “Stop segregacji sanitarnej”. W trakcie demonstracji doszło do ataku na dziennikarza Wirtualnej Polski - Patryka Michalskiego. Jeden z uczestników manifestacji nazwał go “zdrajcą narodu”, ponieważ miał maseczkę.

janusz korwin-mikke
19.03.2022 09:04 Janusz Korwin-Mikke spadł z drabiny. Poseł przeszedł operację

Janusz Korwin-Mikke uległ poważnemu wypadkowi. Jeden z liderów Konfederacji spadł z drabiny i złamał nogę. Poseł przeszedł już operację, konieczny będzie jednak kolejny zabieg.O szczegółach wypadku, który przydarzył się politykowi w trakcie prac przy własnym domu, Janusz Korwin-Mikke poinformował w rozmowie z Interią.– Stałem akurat na aluminiowej drabinie, kiedy ta nagle się złamała – mówił jeden z liderów Konfederacji.

krzysztof bosak
19.03.2022 08:49 Oświadczenie majątkowe Bosaka. Poseł wymijająco odpowiedział na jedną kluczową sprawę

W oświadczeniu majątkowym Krzysztofa Bosaka nie pojawiła się wzmianka o posiadaniu mieszkania. – Rozumiem los osób wynajmujących – zapewniał goszczący na antenie Radia ZET lider Konfederacji.W minionych dniach na sejmowych stronach opublikowano oświadczenia majątkowe przedstawicieli władzy, które tradycyjnie wywołały ogromne zainteresowanie ze strony opinii publicznej. Pytania o swój dorobek nie uniknął też występujący na antenie Radia ZET Krzysztof Bosak.Według oświadczenia lider konfederatów posiada niewiele przeszło 36 tysięcy oszczędności. Zdaniem Bosaka w złożonych przez niego dokumentach "nie ma sensacji".