wtv.pl

WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News

Oświadczenie majątkowe Bosaka. Poseł wymijająco odpowiedział na jedną kluczową sprawę

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

W oświadczeniu majątkowym Krzysztofa Bosaka nie pojawiła się wzmianka o posiadaniu mieszkania. – Rozumiem los osób wynajmujących – zapewniał goszczący na antenie Radia ZET lider Konfederacji.

W minionych dniach na sejmowych stronach opublikowano oświadczenia majątkowe przedstawicieli władzy, które tradycyjnie wywołały ogromne zainteresowanie ze strony opinii publicznej. Pytania o swój dorobek nie uniknął też występujący na antenie Radia ZET Krzysztof Bosak.

Według oświadczenia lider konfederatów posiada niewiele przeszło 36 tysięcy oszczędności. Zdaniem Bosaka w złożonych przez niego dokumentach "nie ma sensacji".

Krzysztof Bosak: Od lat wynajmuję mieszkania

Beata Lubecka, prowadząca rozmowę dziennikarka radia, zwróciła uwagę na brak nieruchomości w oświadczeniu majątkowym byłego kandydata na prezydenta.

Pytany, czy nie chce mieć własnego mieszkania, Bosak odparł z uśmiechem, że chciałby móc pozwolić sobie na taki zakup. Dopytywany, dlaczego nie zdecydował się na wzięcie kredytu, polityk udzielił wymijającej odpowiedzi.

– To są prywatne sprawy związane z zarządzeniem własnymi zobowiązaniami czy majątkiem – odparł poseł Konfederacji, podkreślając, że nie zamierza komentować podobnych spraw na antenie.

Dodał jednak, że doskonale "rozumie los osób wynajmujących", ponieważ, jak zapewnił, od lat wynajmuje mieszkania, w których mieszka.

Prowadząca skwitowała ten fragment rozmowy stwierdzeniem, że członków Konfederacji – nie licząc może Janusza Korwin-Mikkego – z całą pewnością nie można uznać za krezusów.

Krzysztof Bosak potwierdził, że już na podstawie oświadczeń z zeszłego roku można było zauważyć różnicę choćby między posłami Konfederacji a Lewicy, którzy, jak przekonywał polityk, "po uśrednieniu wypadali na najbogatszych".

Zdaniem Bosaka z oświadczeń – niekoniecznie indywidualnych, ale zauważywszy pewne trendy po ich uśrednieniu – "wyciągnąć można ciekawe wnioski".

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Radio ZET

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Marcin Drąg: Czwarta fala pandemii jest bardzo prawdopodobna
Czytaj więcej >

Polityka

"SE": Jarosław Kaczyński opuści rząd do końca roku
Czytaj więcej >

Polityka

Problemy Pawła Kukiza po głosowaniu "lex TVN". "Hejt mam znacznie większy niż Paweł Adamowicz"
Czytaj więcej >

Polityka

Polska bez zaproszenia na światowy szczyt demokracji, a rządzący z zakazem wjazdu? USA rozważają sankcje
Czytaj więcej >

Polityka

Narastający kryzys w Afganistanie. Polska wyda 45 wiz humanitarnych
Czytaj więcej >

Polityka

Czy premier powinien stanąć przed sądem za wybory kopertowe? Sondaż nie pozostawia złudzeń
Czytaj więcej >
Konrad Wrzesiński

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]