wtv.pl > Gwiazdy > Mówiła, że nie chce w Polsce "żydostwa i LGBT". Teraz umowy zrywają z nią marki modowe. Kim jest tajemnicza zwolenniczka Konfederacji?
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 09:18

Mówiła, że nie chce w Polsce "żydostwa i LGBT". Teraz umowy zrywają z nią marki modowe. Kim jest tajemnicza zwolenniczka Konfederacji?

Samuela Górska
(screen) Twitter/Koroluk

Konfederacja wrzuciła na swój profil film z wypowiedzią kobiety, która twierdzi, że nie chce w Polsce "żydostwa i LGBT". Okazało się, że kobieta to Samuela Górska, modelka i celebrytka. Z powodu skandalicznej wypowiedzi, kontrakty z nią zaczęły zrywać współpracujące z nią wcześniej marki.

Internauci szybko znaleźli powiązania Górskiej ze znanymi postaciami polskiego show-biznesu i wytknęły im hipokryzję.

Mówiła, że nie chce w Polsce "żydostwa i LGBT". Kim jest Samuela Górska?

Konfederacja zamieściła na swoich profilu film, na którym zwolenniczka partii twierdzi, że nie chce w Polsce "żydostwa i LGBT". Jej wizerunek szybko został namierzony - okazało się, że wypowiadającą się była modelka i celebrytka Samuela Górska.

- Dlaczego popieram Konfederację? Dlatego, że jestem totalnie przeciwko socjalizmowi. Ja nie życzę sobie, by z moich wypracowanych pieniędzy, ktoś mi to zabierał i dawał tym, którzy sobie nie radzą albo nie chce im się po prostu. Jestem przeciwko bandzie czworga, która od upadku komuny i dłużej rządzi w Polsce. Są to ludzie skorumpowani, niekompetentni i obrzydliwi - mówiła.

- Nie chcę LGBT, nie chcę żydostwa. Tylko Konfederacja zapewni normalność - twierdziła.

Kobieta przez długi czas przebywała w śmietance towarzyskiej polskiego show-biznesu. Jest byłą partnerką Antka Królikowskiego, a także koleżanką Kuby Wojewódzkiego, co zostało mu od razu wytknięte.

W komentarzach pod jej postami na Instagramie wypłynęła również kwestia imienia jej kota, które brzmi Bosak, w nawiązaniu do nazwiska Krzysztofa Bosaka, lidera Konfederacji.

Górska była uczestniczką czwartej edycji "Top Model", a potem zaczęła robić karierę w modelingu. Wystąpiła m.in. jako modelka firmy Kubota, która słynie ze swojej otwartości na kwestie związane z LGBT+.

Marki odwracają się od modelki po jej skandalicznej wypowiedzi

Zrywać współpracę z Górską szybko zaczęły marki, z którymi wcześniej nawiązała współpracę.

- Chcemy z całą stanowczością podkreślić, że marka Kossie od zawsze sprzeciwia się jakiejkolwiek dyskryminacji związanej z płcią, orientacją seksualną, pochodzeniem czy też narodowością. Filozofia marki Kossie opiera się na takich wartościach, jak równość, wolność i szacunek. P. Samuela ujawniając swoje prywatne, skrywane poglądy, z którymi w żaden sposób się nie zgadzamy, zamknęła sobie dalszą drogę do współpracy z marką Kossie - pisali przedstawiciele marki odzieżowej Kossie.

- Dzień dobry. Jesteśmy marką dla wszystkich i dla wszystkiego. Nie popieramy słów dziewczyny - pisała za to firma Be In Top.

- Dzień dobry, zapoznając się z wypowiedzią Pani Samueli zaznaczamy, iż jesteśmy przeciwne jej poglądom. Same żyjemy w duchu wolności słowa oraz wolności swobodnej miłości. Popieramy strajk kobiet - same będąc kobietami, które o te prawa walczą - oraz społeczność LGBT+. Wykonując zlecenie prawie rok temu nie wiedziałyśmy o poglądach pani Samueli (...). Każdy ma prawo kochać kogo chce i nie godzimy się, by dyskryminować kogokolwiek - pisały założycieli marki LE PRIVÉ.

- Świadomie podziękowaliśmy już dawno temu Pani za współpracę. Podczas zatrudniania osób do sesji nie byliśmy świadomi jej poglądów. Od zawsze jako marka aktywnie wspieramy mniejszości, współpracując na przykład z Kampanią Przeciw Homofobii - twierdzili przedstawiciele firmu Kubota, u której Górska robiła kiedyś kampanię reklamową.

- Chciałem tylko powiedzieć, że podejmując z kimkolwiek współpracę nikt nie ma na dzień dobry wypisanych swoich poglądów na czole. Może i szkoda, bo cholernie ciężko i przykro słuchać, że ktoś cię nie chce w kraju, w którym żyjesz. Na swoim profilu nie mam już żadnych zdjęć z osobą, której słowa bardzo mnie dotknęły. Strasznie mi przykro, że w XXI wieku, w środku Europy, dzieją się takie rzeczy - pisał projektant, Marek Sieradzky. Górska tą wypowiedzią mogła zamknąć sobie drzwi do dalszej kariery, choć zawsze istnieje możliwość, że stanie się najbardziej znaną twarzą polskiej odzieży patriotycznej.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl, ofeminin.pl zdjęcie główne: (screen) Twitter/Koroluk

Powiązane