wtv.pl > Polska > Protest antyszczepionkowców. Dziennikarz WP zaatakowany, miał na twarzy maseczkę
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 09:09

Protest antyszczepionkowców. Dziennikarz WP zaatakowany, miał na twarzy maseczkę

marsz
Twitter/Patryk Michalski

Politycy Konfederacji i środowisko antyszczepionkowców zorganizowali protest pod hasłem “Stop segregacji sanitarnej”. W trakcie demonstracji doszło do ataku na dziennikarza Wirtualnej Polski - Patryka Michalskiego. Jeden z uczestników manifestacji nazwał go “zdrajcą narodu”, ponieważ miał maseczkę.

Antyszczepionkowcy w obronie praw obywatelskich

W środę 15 września przed budynkiem Sejmu odbył się protest opatrzony sloganem “Stop segregacji sanitarnej". Wydarzenie zorganizowali politycy Konfederacji i środowisko antyszczepionkowców.

Uczestnicy demonstracji sprzeciwiali się ustawie druk 1449, czyli nowelizacji ustawy o zwalczaniu chorób zakaźnych. Ich zdaniem ten dokument stanowi zagrożenie dla praw obywatelskich i może doprowadzić do wdrożenia ograniczeń dla osób niezaszczepionych przeciwko koronawirusowi. To zjawisko określają mianem “segregacji sanitarnej”. 

"Tu chodzi o podstawowe prawa obywatelskie gwarantowane w Konstytucji RP, które władza chce odebrać milionom osób niezaszczepionych!”, czytamy na stronie wydarzenia. Organizatorzy podkreślają, że w innych państwach trwają masowe protesty, dlatego też Polacy również muszą zadbać o swobody obywatelskie.

Winnicki: “to ma być nowa wielka republika sowiecka”

W trakcie wydarzenia nie zabrakło przemówień politycznych. Do zgromadzonych zwrócił się m.in. Robert Winnicki z Konfederacji. Jego zdaniem szczepienia, do których zachęca Bruksela, mają stworzyć “jednego wystandaryzowanego człowieka”.

- To nie tylko "paszporty covidowe", ale także jednolity kod kulturowy, jednolite prawodawstwo. To ma być nowa wielka republika sowiecka i przeciwko temu protestujemy - tłumaczył działacz.

W opinii Winnickiego Polaków czeka “długa batalia”, ale są szanse na zwycięstwo, które udowodni, że “można żyć normalnie”.

Protestujący zaatakowali dziennikarza, ponieważ miał na twarzy maseczkę

Podczas manifestacji zaatakowany został dziennikarz Wirtualnej Polski - Patryk Michalski. Powodem agresji miała być maseczka. 

Wzburzony mężczyzna wykrzykiwał pod adresem Michalskiego antysemickie hasła. - Przyczyniacie się do tego, żeby zniewolić Polskę! I nas! Gorzej niż Żyd! [...] Niektórzy starsi ludzie są mądrzejsi od ciebie - krzyczał uczestnik protestu.

Jego zdaniem Michalski jest “zdrajcą narodu”, ponieważ ma na twarzy maseczkę. Zaatakowany dziennikarz udostępnił nagranie z tego zdarzenia na swoim profilu na Twitterze.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane