wtv.pl
euro 2020 - wpadka tvp

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

TVP tłumaczy przerwę w transmisji meczu Polaków. "Spektakularne wyniki mogą powodować przeciążenia"

16 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

TVP przerwało transmisję meczu Polska – Słowacja prowadzoną w internetowym serwisie TVP Sport. W efekcie sfrustrowani kibice przegapili choćby wyrównującego gola kadry Paulo Sousy. "Część widzów musiała poczekać w kolejce", czytamy w odpowiedzi na pytanie naszej redakcji.

Premierowy mecz grupy E zakończył się zwycięstwem Słowacji, która po samobójczej bramce Wojciecha Szczęsnego i trafieniu Milana Skriniara pokonała drużynę Paulo Sousy 2:1.

Katastrofalny wynik meczu otwarcia Polaków na Euro 2020 nie był jednak jedynym powodem frustracji wśród polskich kibiców.

Polska - Słowacja

Trener sobie, piłkarze sobie. Na Euro nie dojechali liderzy

CZYTAJ DALEJ

TVP przerwało transmisję

Poza milionami, które śledziły spotkanie na głównym kanałach Telewizji Polskiej, setki tysięcy widzów dopingowało naszych piłkarzy, korzystając z internetowej transmisji TVP Sport.

Państwowy nadawca nie udźwignął jednak w pełni ogromnego zainteresowania fanów.

Wobec problemów z transmisją, jakie wystąpiły w serwisie, ogromna część kibiców przeoczyła wyjątkowo istotny fragment meczu Polska – Słowacja. Skarżono się choćby na przegapienie wyrównującej bramki Karola Linettego.O powody przerwania transmisji postanowiliśmy zapytać u źródła.

TVP tłumaczy się "spektakularnymi wynikami"

W odpowiedzi na pytanie naszej redakcji Zespół Rzecznika TVP zwrócił uwagę na imponujące wyniki oglądalności nadawcy i fakt udostępniania EURO 2020 we "wszystkich możliwych kanałach dystrybucji".

Do tej pory z usług interaktywnych oferowanych przez Telewizję Polską na czas Euro 2020 skorzystało ponad dwa razy więcej użytkowników niż w latach ubiegłych – poinformowali przedstawiciele telewizji państwowej.

Podkreślono, że podczas gdy pierwszy mecz Polaków na Mundialu 2018 w serwisie tvp.sport.pl śledziło 380 tys. widzów, w przypadku spotkania Polska – Słowacja było to 660 tys. unikalnych użytkowników.

Dodano, że w trakcie meczu ze Słowakami serwery Telewizji Polskiej obsłużyły 1,9 mln transmisji internetowych.

Tak spektakularne wyniki mogą czasami spowodować chwilowe przeciążenia infrastruktury, co zdarzyło się właśnie podczas wczorajszego meczu Polska – Słowacja transmitowanego na stronie sport.tvp.pl, w aplikacjach mobilnych oraz aplikacjach na odbiornikach telewizyjnych oraz telewizji hybrydowej hbbTV – ocenił Zespół Rzecznika TVP.

I dalej: – Kiedy widzowie wracali po przerwie przed ekrany swoich urządzeń, padł wyrównujący gol Polaków. Spowodowało to, że dziesiątki tysięcy użytkowników w tej samej sekundzie chciało rozpocząć oglądanie. Część z nich musiała przez chwilę poczekać w kolejce na rozpoczęcie transmisji.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: WTV
Zdjęcie ilustracyjne: East News

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Konferencja prasowa z udzialem premiera Mateusza Morawieckiego, ministra spraw wewnetrznych i administracji Mariusza Kaminskiego oraz Komendanta Glownego Policji gen. insp. Jaroslawa Szymczyka, w sprawie bezpieczenstwa funkcjonariuszy policji w kontekscie pobicia w Pastuchowie.

Tylko u nas

Dziennikarze pytają, MSWiA milczy. Dlaczego ministerstwo nie odpowiada na pytania o uchodźców?

Czytaj więcej >

Tylko u nas

Hanna Gill-Piątek o stanie wyjątkowym: "Nikt już nie będzie mógł patrzeć na ręce władzy, przez którą zaczną umierać tam ludzie"

Czytaj więcej >

Tylko u nas

Huragan Ida w Luizjanie. "Dom sąsiadów właśnie płonie i jest zalewany, w środku niemowlę, proszę pomóżcie"

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Tylko u nas

Nauczyciele masowo odchodzą ze szkół. ZNP: „Będziemy mieli do czynienia z poważnym kryzysem”

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News

Tylko u nas

Zapytaliśmy Małgorzatę Kidawę-Błońską o uchodźców. Wypowiedź zaskakuje

Czytaj więcej >
W Międzynarodowy Dzień Psa skupiamy się na mopsach.

Tylko u nas

“Mopsy są modne cały czas”. Dziś Międzynarodowy Dzień Psa - na co powinniśmy zwrócić większą uwagę?

Czytaj więcej >