wtv.pl > Tylko u nas > TVP tłumaczy przerwę w transmisji meczu Polaków. "Spektakularne wyniki mogą powodować przeciążenia"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:52

euro 2020 - wpadka tvp
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

TVP przerwało transmisję meczu Polska – Słowacja prowadzoną w internetowym serwisie TVP Sport. W efekcie sfrustrowani kibice przegapili choćby wyrównującego gola kadry Paulo Sousy. "Część widzów musiała poczekać w kolejce", czytamy w odpowiedzi na pytanie naszej redakcji.

Premierowy mecz grupy E zakończył się zwycięstwem Słowacji, która po samobójczej bramce Wojciecha Szczęsnego i trafieniu Milana Skriniara pokonała drużynę Paulo Sousy 2:1.

Katastrofalny wynik meczu otwarcia Polaków na Euro 2020 nie był jednak jedynym powodem frustracji wśród polskich kibiców.

TVP przerwało transmisję

Poza milionami, które śledziły spotkanie na głównym kanałach Telewizji Polskiej, setki tysięcy widzów dopingowało naszych piłkarzy, korzystając z internetowej transmisji TVP Sport.

Państwowy nadawca nie udźwignął jednak w pełni ogromnego zainteresowania fanów.

Wobec problemów z transmisją, jakie wystąpiły w serwisie, ogromna część kibiców przeoczyła wyjątkowo istotny fragment meczu Polska – Słowacja. Skarżono się choćby na przegapienie wyrównującej bramki Karola Linettego.

O powody przerwania transmisji postanowiliśmy zapytać u źródła.

TVP tłumaczy się "spektakularnymi wynikami"

W odpowiedzi na pytanie naszej redakcji Zespół Rzecznika TVP zwrócił uwagę na imponujące wyniki oglądalności nadawcy i fakt udostępniania EURO 2020 we "wszystkich możliwych kanałach dystrybucji".

Do tej pory z usług interaktywnych oferowanych przez Telewizję Polską na czas Euro 2020 skorzystało ponad dwa razy więcej użytkowników niż w latach ubiegłych – poinformowali przedstawiciele telewizji państwowej.

Podkreślono, że podczas gdy pierwszy mecz Polaków na Mundialu 2018 w serwisie tvp.sport.pl śledziło 380 tys. widzów, w przypadku spotkania Polska – Słowacja było to 660 tys. unikalnych użytkowników.

Dodano, że w trakcie meczu ze Słowakami serwery Telewizji Polskiej obsłużyły 1,9 mln transmisji internetowych.

Tak spektakularne wyniki mogą czasami spowodować chwilowe przeciążenia infrastruktury, co zdarzyło się właśnie podczas wczorajszego meczu Polska – Słowacja transmitowanego na stronie sport.tvp.pl, w aplikacjach mobilnych oraz aplikacjach na odbiornikach telewizyjnych oraz telewizji hybrydowej hbbTV – ocenił Zespół Rzecznika TVP.

I dalej: – Kiedy widzowie wracali po przerwie przed ekrany swoich urządzeń, padł wyrównujący gol Polaków. Spowodowało to, że dziesiątki tysięcy użytkowników w tej samej sekundzie chciało rozpocząć oglądanie. Część z nich musiała przez chwilę poczekać w kolejce na rozpoczęcie transmisji.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.