wtv.pl > Polska > Awaria prądu w Bochni. Nawet kilkadziesiąt ulic było odciętych od energii elektrycznej
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:19

Awaria prądu w Bochni. Nawet kilkadziesiąt ulic było odciętych od energii elektrycznej

W Bochni kilkadziesiąt ulic objętych było awarią prądu
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W Bochni w woj. małopolskim doszło do poważnej awarii. Nawet kilkadziesiąt ulic zostało pozbawionych prądu. Dostawa informował, że utrudnienia mają potrwać do około południa. Na szczęście już opanowano sytuację.

Kilkadziesiąt ulic objętych było awarią prądu. W Bochni mieszkańcy muszą borykać się ze sporymi utrudnieniami.

Według informacji przekazanych przez dostawcę energii elektrycznej trwają już prace naprawcze. Przewiduje się, że awaria prądu zniknie około południa.

Bochnia: poważna awaria prądu

Lista domów i mieszkań, które obejmuje awaria prądu w Bochni nie jest krótka. Prądu nie ma ulica: Górska, Bukowskiego, Świętego Marka, Uzbornia, Parkowa, Wolnica, Rzeźnicka, Sienkiewicza, Kącik, Węgierska, Sądecka, Kiernika, Kościuszki, Krasińskiego, Fischera, Gródek Wójtowski, Solna Góra, Niecała, Gipsowa, Brodzińskiego, Wiśnicka, Samlickiego, Świętego Pawła Apostoła, Czerwieniec.

Niemal połowa Bochni została tymczasowo pozbawiona prądu. Szybko przeprowadzono jednak zabieg, dzięki któremu w gniazdkach klientów Tauronu ponownie popłynął prąd. Ewa Garoń, rzeczniczka Tauronu przekazała WTV, iż awaria bezpośrednio wpływająca na mieszkańców Bochni jest już usunięta.

Obecnie prowadzone są prace mające na celu ostateczne usunięcie usterki. Wiadomo, co było przyczyną poważnej awarii prądu w Bochni.

Problemy z kablem pozbawiły sporą część Bochni prądu

— O 10:29 klienci zostali już zasileni z innego obwodu, a samą przyczyną awarii była awaria kabla średniego napięcia. Jest ona w trakcie usuwania — przekazała w rozmowie z WTV Ewa Groń, rzeczniczka prasowa Tauron.

Prowadzone prace techniczne mają nie wpływać już jednak na odbiorców energii na terenie Bochni. W okresie, gdy wielu mieszkańców miasta pracuje jeszcze zdalnie, wydaje się to ważną informacją.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Nie tylko awaria prądu, niedawno Bochnia borykała się z innymi problemami

W związku z niedawnymi gwałtownymi burzami w Bochni doszło do niebezpiecznych zdarzeń. Informowaliśmy, że ulewy oraz wiatry sprawiły, iż straż pożarna wyjeżdżała co najmniej 19 razy.

Silne i intensywne opady zaowocowały zalaniami, zarówno ulic, jak i prywatnych posesji. Nie zbrakło również powaleń drzew, które zagrażały bezpieczeństwu mieszkańców Bochni (więcej na ten temat przeczytać możesz >TUTAJ<).

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: WTV, krakowwpigulce.pl

Zdjęcie główne: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Powiązane