wtv.pl > Toruń

Toruń

Toruń

Toruń
10.11.2022 19:26 Toruń. Zaginął znany kucharz. Poszukiwanego nie widziano od 31 lipca

Toruń. Policja zgłosiła zaginięcie znanego miejscowego kucharza, Mariusza Wapińskiego. Mężczyzna 31 lipca wyszedł z domu i do tej pory nie wrócił. Rodzina wyjaśnia, że cierpiał na depresję i mogło mu się coś stać. Jego problemy nasiliły się podczas pandemii, gdy obostrzenia objęły restaurację, w której pracował.

W Toruniu zmarła dziewczynka najprawdopodobniej skatowana przez swoich rodziców
19.03.2022 09:19 3-letnia Zuzia z Torunia nie żyje. Za jej śmierć odpowiedzialni są najprawdopodobniej rodzice

Po dwóch tygodniach walki o życie w Toruniu zmarła 3-letnia dziewczynka. Zuzia jest ofiarą przemocy domowej. Rodzice katowali dziecko i odniesione przez nią obrażenie bezpośrednio przyczyniły się do jej śmierci. Znane są pierwsze ustalenia w tej sprawie.Wstrząsające doniesienia z Torunia. Przez niemal dwa tygodnie 3-letnia Zuzia walczyła o swoje życie. Niestety wysiłek lekarzy nie przyniósł zakładanych efektów. Dziewczynka zmarła w nocy z piątku na sobotę.Szczegóły tej sprawy to świadectwo dramatu rozgrywanego za zamkniętymi drzwiami dramatu. Ustalenia śledczych wskazują, że intensywne znęcanie się nad dzieckiem zaczęło się już w kwietniu.Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

żużlowiec - wypadek
19.03.2022 09:15 Poważny wypadek młodego, zdolnego żużlowca. 15-latek jest w ciężkim stanie

Mateusz Jabłoński, zawodnik Aforti Startu Gniezno, trafił do szpitala po wypadku na Motoarenie, do którego doszło w trakcie treningu. Stan 15-letniego żużlowca określany jest jako ciężki.Pozostający zawodnikiem gnieźnieńskiego Aforti Startu Mateusz Jabłoński wziął dziś gościnny udział w treningu ekipy z Torunia – poinformował Polsat News.Podczas jednego z wyścigów 15-latek zahaczył o koło motocyklu zawodnika jadącego przed nim.

17-latek postrzelił w Toruniu 30-letniego mężczyznę
19.03.2022 09:14 Toruń: 30-latek postrzelony z wiatrówki przez nastolatka. Zwrócił uwagę na temat śmiecenia

Uwaga skierowana w stronę grupy nastolatków zaowocowała wyjęciem przez jednego z nich broni. Sprawcą był 17-letni mieszkaniec Torunia. - Oddał strzał w kierunku 30-letniego mieszkańca Sierakowa - przekazała policja. - Na wysokości ulicy Mostowej doszło do utarczki słownej pomiędzy kilkoma osobami - przekazała toruńska policja. Okazało się, że padły strzały.W kierunku 30-letniego mężczyzny wycelowana została wiatrówka. Broń trzymał 17-letni mieszkaniec starówki.

toruń - zawieszona nauczycielka
19.03.2022 09:08 Toruń. Nauczycielka z 26-letnim stażem zawieszono po przeprowadzeniu lekcji o depresji

Nauczycielka jednej z toruńskich podstawówek została zawieszona w obowiązkach po przeprowadzeniu lekcji dotyczącej depresji. Zdaniem dyrektora kobieta z 26-letnim stażem przekroczyła swoje kompetencje. W tle pojawia się konflikt o związek zawodowy.Sprawę opisała "Gazeta Pomorska". Rzecz sięga stycznia ubiegłego roku, gdy pani Dorota, nauczycielka z 26-letnim stażem pracy, postanowiła sprzeciwić się dyrektorowi toruńskiej podstawówki.Kobieta – wraz z innymi pedagogami i rodzicami – nie zgodziła się na utworzenie grup z języka polskiego i matematyki (według podziału: najlepsza, średnia, najgorsza). Zwierzchnik pani Doroty miał wówczas rozpocząć snucie teorii spiskowych, według których część nauczycieli "chciała się go pozbyć".

toruń - wybuch
19.03.2022 09:05 Toruń. Potężny wybuch, runął dom jednorodzinny

Wybuch w Toruniu. W okolicy ul. Wybickiego doszło do potężnej eksplozji, w wyniku której zawalił się budynek jednorodzinny. Akcja ratunkowa jest w toku.Zdarzenie miało miejsce we wtorek o godzinie 12:10. W domu jednorodzinnym doszło do wybuchu gazu – poinformowali toruńscy strażacy.Na miejscu pracuje 13 zastępów straży pożarnej. Do pomocy wysłano już kolejne oddziały.

W Toruniu zalany został parking w centrum handlowym
19.03.2022 08:53 Woda zalewa centrum handlowe, wszystko dosłownie płynie. Nawałnica pustoszy kolejne miasto

Z Polski docierają kolejne doniesienia na temat skutków przechodzących burz. W Toruniu zalany został parking Atrium Copernicus.W Toruniu straż wezwana została do zalanego parkingu podziemnego w Atrium Copernicus. Rzecznik toruńskiej straży pożarnej przekazuje wtv.pl, iż w momencie przybycia służb na miejsce zaparkowanych było tam aż 100 pojazdów.Oberwanie chmury nad #Toruń. Zalany parking w centrum handlowym pic.twitter.com/ivuAEQ3IZn— Gazeta Pomorska (@pomorska) June 22, 2021 - Działania straży jeszcze trwają i prawdopodobnie będą prowadzone jeszcze przez około godzinę - przekazał w rozmowie z wtv.pl kpt. Przemysław Baniecki KM PSP w Toruniu.Rzecznik KM PSP w Toruniu wyjaśnił na czym obecnie skupiają się działania strażaków obecnych w Atrium Copernicus. - Parking ma swój system odprowadzania wody, a straż pomaga jedynie pompie, która normalnie opróżnia zbiornik. Obecnie jest zbyt dużo wody, by ona sama dała radę, wspomagamy po prostu wypompowywanie tej wody - powiedzial kpt. Przemysław Baniecki.Podejmowana akcja przynosi już efekty. - Lustro wody na parkingu opada - dodał w rozmowie z wtv.pl strażak.