wtv.pl > Polska > Woda zalewa centrum handlowe, wszystko dosłownie płynie. Nawałnica pustoszy kolejne miasto
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:53

Woda zalewa centrum handlowe, wszystko dosłownie płynie. Nawałnica pustoszy kolejne miasto

W Toruniu zalany został parking w centrum handlowym
(zdjęcie ilustracyjne) ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Z Polski docierają kolejne doniesienia na temat skutków przechodzących burz. W Toruniu zalany został parking Atrium Copernicus.

W Toruniu straż wezwana została do zalanego parkingu podziemnego w Atrium Copernicus. Rzecznik toruńskiej straży pożarnej przekazuje wtv.pl, iż w momencie przybycia służb na miejsce zaparkowanych było tam aż 100 pojazdów.

- Działania straży jeszcze trwają i prawdopodobnie będą prowadzone jeszcze przez około godzinę - przekazał w rozmowie z wtv.pl kpt. Przemysław Baniecki KM PSP w Toruniu.

Rzecznik KM PSP w Toruniu wyjaśnił na czym obecnie skupiają się działania strażaków obecnych w Atrium Copernicus. - Parking ma swój system odprowadzania wody, a straż pomaga jedynie pompie, która normalnie opróżnia zbiornik. Obecnie jest zbyt dużo wody, by ona sama dała radę, wspomagamy po prostu wypompowywanie tej wody - powiedzial kpt. Przemysław Baniecki.

Podejmowana akcja przynosi już efekty. - Lustro wody na parkingu opada - dodał w rozmowie z wtv.pl strażak.

W chwili przybycia służb na miejscu na zalanym parkingu znajdowało się 100 aut

Sytuacja w Atrium Copernicus w Toruniu jest opanowana. Służby przekazują, że w związku ze zdarzeniem nie ucierpiała żadna osoba.

Bilans strat materialnych klientów Atrium Copernicus również nie jest dotkliwy. Kpt. Przemysław Baniecki podaje, że kiedy straż pożarna przybyła na miejsce, w parkingu podziemnym zaparkowanych było 100 aut.

- Obecnie zostało około połowy. Samochody nie ucierpiały. Wody było na parkingu w momencie naszego dojazdu około 15 centymetrów, czyli gdzieś do około jednej trzeciej wysokości opony - relacjonuje dla wtv.pl rzecznik KM PSP w Toruniu.

Mieszkańcy Torunia zaskoczeni oberwaniem chmury

Gazeta Pomorska rozmawiała z mieszkańcami Torunia, którzy przyznają, że woda zaczęła dosłownie lać się z nieba. - Oberwanie chmury przyszło nagle, próbowałem jechać przez miasto z prędkością 20 km na godzinę, ale przed oczami miałem ścianę wody - przekazał lokalnemu medium mężczyzna.

Według relacji świadków zalania parkingu podziemnego w Atrium Copernicus, znalazł się on pod wodą w kilka minut.

To nie jedyny tego typu przypadek w ciągu ostatnich kilku godzin. W poniedziałek informowaliśmy o intensywnej burzy w Jeleniej Górze.

ZOBACZ WIDEO

Tam również aura zmieniła się gwałtownie. Po ulicach miast płynęła woda oraz grad ze względu na kłopoty studzienek z odbiorem tak dużej ilości wody.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, pomorska.pl

Zdjęcie główne: (zdjęcie ilustracyjne) ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Tagi: Toruń burza
Powiązane