wtv.pl > Sklepy

Sklepy

sklepy

niedziela handlowa
19.03.2022 09:19 Wszystkie sklepy zamknięte w niedziele niehandlowe? PiS szykuje nowelizację ustawy

Czy już niedługo wszystkie sklepy ponownie będą otwarte tylko w niedziele handlowe? Rozpoczęły się prace nad nowelizacją, która ma uniemożliwić obchodzenie zakazu przez m.in. ustanawianie w sklepie placówek pocztowych.Z tej metody korzystają przede wszystkim mniejsze sklepy sieciowe, takie jak Żabki czy Carrefour Express.

Marek BAZAK/East News
19.03.2022 09:02 Carlsberg wycofuje partie piwa. Wszystko z powodu błędnej etykiety

Carlsberg wycofuje z rynku trzy partie piwa w butelkach o pojemności 500 ml. Na opakowaniu widniała bowiem błędna informacja, że jest to produkt bezalkoholowy. Klienci Biedronki mogą zwrócić wadliwe napoje.

Marek BAZAK/East News
19.03.2022 08:58 Święto i niedzielny zakaz handlu w jeden sierpniowy weekend. Rząd w pułapce własnych przepisów

Zakaz handlu poważnie utrudnia aktywności przedsiębiorców. Jednak w tym roku harmonogram niedziel niehandlowych nie jest zbyt korzystny dla inicjatorów ograniczeń. W jeden sierpniowy weekend zakaz handlu nakłada się bowiem na święto.

Marek BAZAK/East News
19.03.2022 08:57 Zakaz handlu do zaostrzenia. Projekt ustawy już trafił do Sejmu

Zakaz handlu jest fikcją w zasadzie już od momentu wdrożenia, a w ciągu następnych lat jego obowiązywania kolejne dobitnie to udowadniały, legalnie otwierając się w niehandlowe niedziele. Sieciówki wykorzystują status placówek pocztowych, aby prowadzić sprzedaż mimo obowiązującego co tydzień zakazu. Z tymi nadużyciami zamierza walczyć PiS. Projekt nowelizacji ustawy w sprawie zakazu handlu już trafił do Sejmu.

Froneri
19.03.2022 08:57 Firma Froneri wycofuje niektóre lody z obrotu. Chodzi o tlenek etylenu

Froneri wycofuje niektóre partie lodów z obrotu. Przy produkcji zastosowano śladowe ilości tlenku etylenu. FRONERI Polska Sp. z o.o. wydała oficjalny komunikat w sprawie wycofywania części produktów lodowych. Wszystko przez wzgląd na obecność tlenku etylenu w jednej z substancji stabilizujących. Stężenie substancji przekroczyło normy dozwolone w przepisach Unii Europejskiej.

Marek BAZAK/East News
19.03.2022 08:57 Koniec zawyżania cen tuż przed wyprzedażą. Nowe prawo ukróci oszukiwanie klientów

Wyprzedaż nie zawsze musi być korzystna. Sprzedawcy bardzo często zawyżają ceny produktów na tydzień lub dwa przed wyprzedażą, a potem je obniżają, aby stworzyć pozory zysku. To de facto oszukiwanie klientów. Już niedługo tego typu praktyki będą zabronione. Wszystko z powodu nowych przepisów.