wtv.pl > Podwyżki Dla Polityków

Podwyżki Dla Polityków

podwyżki dla polityków

Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.
19.03.2022 09:12 Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

40 proc. podwyżki dla prezydenta. Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy zmieniającą jego wynagrodzenie. Poinformowała o tym Kancelaria Prezydenta. Nie tylko Andrzej Duda otrzyma więcej pieniędzy. Zmiana dotyczy wszystkich osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie.W piątek 1 października Kancelaria Prezydenta wydała komunikat. - Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe oraz niektórych innych ustaw - czytamy.

Jakub Kaminski/East News
19.03.2022 09:09 Sejm przyjął poprawki Senatu. Prezydent RP i samorządowcy dostaną podwyżki

Sejm zaakceptował dwie senackie poprawki do ustawy o wynagrodzeniu osób na kierowniczych stanowiskach państwowych. Dzięki temu zasady naliczania pensji mają być bardziej precyzyjne. Dokument wprowadza podwyżki dla prezydenta RP i samorządowców.

Piotr Molecki/East News
19.03.2022 08:59 Politycy zarabiają mniej niż europarlamentarzyści. Tak PiS każe posłom tłumaczyć podwyżki

Podwyżki dla polityków zbulwersowały opinię publiczną. Z najnowszego sondażu wynika, że dwie trzecie Polaków sprzeciwia się podwyższaniu pensji polskim parlamentarzystom. PiS konsekwentnie odpiera krytykę i rozdaje posłom tajną instrukcję, jak mają tłumaczyć się z podwyżek.

Jakub Kaminski/East News
19.03.2022 08:58 Kolejna wpadka TVP Info. Porównanie stawek prezydenta Polski i… Wielkiej Brytanii

TVP Info z każdym dniem podnosi poprzeczkę absurdalnych newsów jeszcze wyżej. Ostatnio dziennikarze z ulicy Woronicza postanowili poruszyć kontrowersyjny temat podwyżek dla polityków. W tym celu porównali stawki prezydentów Polski i Wielkiej Brytanii. Problem w tym, że na Wyspach Brytyjskich w ogóle nie ma prezydenta.