wtv.pl > Nowe Obostrzenia

Nowe Obostrzenia

nowe obostrzenia

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
19.03.2022 09:12 Prof.Horban: Rada Medyczna coraz bliżej zarekomendowania obostrzeń. Ograniczenia na wzór Francji

Rozwój czwartej fali pandemii rodzi pytania o ewentualne obostrzenia. Prof. Andrzej Horban zdradził, że Rada Medyczna “jest coraz bliżej rekomendacji”, aby wprowadzić restrykcje w poszczególnych powiatach. Jego zdaniem ograniczeń należy spodziewać w okolicach szczytu czwartej fali.

obostrzenia
19.03.2022 09:11 Nadchodzą nowe obostrzenia. Mogą zacząć obowiązywać jeszcze w tym tygodniu

Nowe obostrzenia już w następnym tygodniu? Wygląda na to, że wzrastająca fala zachorowań sprawi, że powrócimy do kwestii żółtych, zielonych i czerwonych stref. Należy liczyć się z tym, że zmiany mogą nastąpić w przeciągu kilku najbliższych dni.Granica zakażeń powinna zostać przekroczona w ciągu kilku najbliższych dni. Jeśli dobrnie do 1000, ponownie stosowane będą obostrzenia.

Pawel Wodzynski/East News
19.03.2022 09:06 Minister zdrowia: obostrzenia nie będą obejmowały osób zaszczepionych

Minister zdrowia Adam Niedzielski zdradził szczegóły rządowej strategii na czwartą falę pandemii. W rozmowie na antenie Polsat News szef resortu przyznał, że ewentualnie wprowadzane obostrzenia nie będą dotyczyły osób zaszczepionych.

Rząd będzie pracował nad projektem zmieniającym rozporządzenie dot. obostrzeń
19.03.2022 09:04 Rząd pracuje nad zmianami w obostrzeniach. Ujawniono co czeka Polaków

Aktualne obostrzenia będą wydłużone do 30 września 2021 r. Pierwsze informacje na temat planu rządu wskazują, że rozszerzeniu ulegnie też grupa podmiotów zwolnionych z kwarantanny po wjeździe do Polski. Takie zapowiedzi pojawiły się w planowanym projekcie dotyczącym restrykcji. Został on umieszczony w wykazie prac rządu. To projekt zmieniający rozporządzenie regulujące obostrzenia. Rząd planuje zmiany w kwestii obostrzeń. Gabinet Mateusza Morawieckiego będzie przygotowywał projekt modyfikujący obecne rozporządzenie.Poza wydłużeniem obecnie obowiązujących restrykcji do 30 września ministrowie chcą zmienić istotne kwestie. Chodzi o kwarantannę, kwestię zasłaniania ust oraz nosa, czy przeprowadzania egzaminów i podróżowania pociągami.

Pixabay/onderortel
19.03.2022 08:58 Obostrzenia na czwartą falę pandemii. Które województwa są zagrożone?

Obostrzenia mają być odpowiedzią na prognozowaną czwartą falę pandemii. Jednak tym razem rząd postanowił zmienić strategię działania. Ograniczenia mają być wprowadzane dopiero po przekroczeniu konkretnego progu zachorowań i tylko w tych regionach, w których poziom wyszczepienia jest najniższy. Cztery województwa mają powody do obaw.

Luzowanie obostrzeń
19.03.2022 08:50 Już jutro wchodzą w życie kolejne zmiany w obostrzeniach

Już 6 czerwca czeka nas kolejne luzowanie obostrzeń. Poprawiająca się sytuacja pandemiczna zachęciła rząd do poszerzenia liczby możliwych uczestników m.in. wesel, konferencji, czy pasażerów transportu publicznego. Warto zwrócić uwagę na nowe wymogi dotyczące obostrzeń mających przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Luzowanie kolejnych obostrzeń Rząd zadecydował, że już od najbliższej niedzieli 6 czerwca kontynuowany będzie proces wygaszania kolejnych obostrzeń. Na decyzję wpłynęła poprawiająca się sytuacja pandemiczna. Minister zdrowia podczas środowej konferencji ogłosił, że zwiększenie mobilności w kraju nie wpłynęło na wzrost liczby zakażeń. Sprzyjająca sytuacja zachęciła więc Adama Niedzielskiego do wydania zgody na podjęcie kolejnych kroków. Zmiany jakie wprowadzone zostaną już najbliższej niedzieli dotyczyć będą przede wszystkimi limitów osób, które mogą brać udział w określonych wydarzeniach, zebraniach, czy imprezach rodzinnych. Zadowolone będą z pewnością w szczególności młode pary planujące śluby. Limit gości, którzy mogą bawić się na weselach został bowiem podwyższony. Od 6 czerwca na przyjęciu obecnych będzie być mogło 150 osób. Limity osób podwyższone Magiczne 150 dotyczy również zgromadzeń. Warto zaznaczyć, że limit nie dotyczy osób, które zdążyły się zaszczepić dwiema dawkami szczepionek AstraZeneca, Moderna, czy Pfizer lub jedną Johnson&Johnson. Zwiększona liczba osób będzie mogła również podróżować transportem publicznym. Od 6 czerwca stopień obłożenia pojazdów to 75 %. Odetchnąć mogą także organizatorzy targów, czy konferencji. W tej kwestii obowiązuje limit 15m2/1 os. Podobnie jest w przypadku sali zabaw, które nareszcie zostaną otwarte. Dotyczy to m.in. tzw. pokojów zagadek, czy domów strachów. W nich także na 15 m2 powierzchni znajdować się będzie mogła 1 osoba. - Widać, że dynamika spadku zakażeń jest bardzo wysoka - powiedział Adam Niedzielski argumentując decyzję rządu - W ostatnim miesiącu również zgony w bardzo dynamicznym stopniu zmniejszyły się - dodał. Warto pamiętać, że wciąż obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych oraz wszędzie tam, gdzie nie możemy zachować dystansu międzyludzkiego. Minister zdrowia wielokrotnie podkreślał, że to obostrzenie zostanie z nami jeszcze z pewnością na długo. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Dobre wieści. Europa w końcu się otwiera, ale tylko dla pewnej grupyKiedy kolejne luzowanie obostrzeń? Wiceministra rozwoju zabrała głosWiadomo już, co z noszeniem maseczek w pomieszczeniach. Minister zdrowia zapowiedziałŹródło: Wp.pl