wtv.pl > Polska > Nadchodzą nowe obostrzenia. Mogą zacząć obowiązywać jeszcze w tym tygodniu
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 09:11

Nadchodzą nowe obostrzenia. Mogą zacząć obowiązywać jeszcze w tym tygodniu

obostrzenia
Pixabay/vperemencom - zdjęcie ilustracyjne

Nowe obostrzenia już w następnym tygodniu? Wygląda na to, że wzrastająca fala zachorowań sprawi, że powrócimy do kwestii żółtych, zielonych i czerwonych stref. Należy liczyć się z tym, że zmiany mogą nastąpić w przeciągu kilku najbliższych dni.

Granica zakażeń powinna zostać przekroczona w ciągu kilku najbliższych dni. Jeśli dobrnie do 1000, ponownie stosowane będą obostrzenia.

Nowe obostrzenia już pod koniec tygodnia?

Wielkimi krokami zbliża się przekroczenie liczby 1000 zachorowań na koronawirusa dziennie. To oznacza, że, jak zapowiadano, powrócą obostrzenia. Będą miały jednak nieco inną formę.

Według dziennikarzy RMF FM, najnowsze ograniczenia miały dotyczyć wprowadzania ostrzejszych limitów dla niezaszczepionych, ograniczenia zgromadzeń i imprez lub wprowadzenia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

Nie miałyby one jednak dotyczyć całej Polski, a jedynie wybranych gmin i powiatów, które mają najmniejszy współczynnik zaszczepień. Według badań, to tam do szpitali trafia najwięcej osób.

- Jeżeli zaczyna brakować miejsc w szpitalach, trzeba coś z tym zrobić i to jest główna motywacja dla władz, żeby wprowadzać coraz to ściślejsze restrykcje - mówił prof. Ernest Kuchar, prezes Polskiego Towarzystwa Wakcynologii.

Trwają prace nad nową placówką tylko dla chorych na COVID-19

Zapowiedziano już, że trwają przygotowania do zorganizowania na Mazowszu szpitala przeznaczonego jedynie dla osób chorujących na COVID-19.

Przeznaczona na ten cel miałaby być jedna z radomskich placówek. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, która. Trwają prace nad wprowadzeniem zmian.

W całej Polsce jest już 1300 osób leżących na oddziałach zakaźnych, które są zarażone COVID-19.

Jeszcze tydzień temu było ich ok. 1000. Liczby te będą rosnąć w zawrotnym tempie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl, rmf24.pl zdjęcie główne: Pixabay/vperemencom - zdjęcie ilustracyjne