wtv.pl > Niedziela Handlowa

Niedziela Handlowa

niedziela handlowa

niedziela handlowa
19.03.2022 09:19 Wszystkie sklepy zamknięte w niedziele niehandlowe? PiS szykuje nowelizację ustawy

Czy już niedługo wszystkie sklepy ponownie będą otwarte tylko w niedziele handlowe? Rozpoczęły się prace nad nowelizacją, która ma uniemożliwić obchodzenie zakazu przez m.in. ustanawianie w sklepie placówek pocztowych.Z tej metody korzystają przede wszystkim mniejsze sklepy sieciowe, takie jak Żabki czy Carrefour Express.

Sklep Biedronki otwarty w niedzielę niehandlową z powodu współpracy z Pocztą Polską
19.03.2022 09:18 Biedronka i Poczta Polska rozszerzają współpracę. Jeden sklep dyskontu otwarty również w niedzielę niehandlową

Klienci jednego ze sklepów sieci Biedronka mogą być zaskoczeni. Dyskont postanowił wyjść naprzeciw potrzeb swoich klientów i jednocześnie sprytnie skorzystać z luki prawnej związanej z zakazem handlu. Niedziela niehandlowa to już przeszłość?Wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę, a co za tym idzie niedziel niehandlowych i handlowych, miało pomóc głównie małym biznesom. Stało się jednak zupełnie inaczej.Giganci rynku handlowego bardzo szybko uporali się z kłodami rzuconymi pod nogi przez rządzących. Okazuje się, że do grona dużych firm, które mogą potencjalnie obejść niedzielę niehandlową, dołącza właśnie Biedronka.

5 września to niedziela niehandlowa czy handlowa?
19.03.2022 09:14 Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobisz zakupy 5 września?

Czy dziś jest niedziela handlowa? Wielu Polaków zadaje sobie 5 września to pytanie. W 2021 roku niedziel handlowych jest tylko 7. Zakaz handlu jest coraz śmielej obchodzony przez kolejne duże sieci handlowe. Czy i gdzie zrobisz dziś zakupy?Sytuacja z niedzielami handlowymi oraz niedzielami niehandlowymi w Polsce stała się problematyczna. Zakaz handlu wciąż obowiązuje, jednak dzięki lukom w przepisach coraz wiecej dużych sieci decyduje się na jego obejście.Czy niedziela 5. września to niedziela handlowa? Pierwsza niedziela września jest niedzielą niehandlową, jednak nadal jest sporo miejsc, gdzie można zrobić zakupy.

Zakaz handlu
19.03.2022 09:09 Prace nad uszczelnieniem ustawy o handlu w niedzielę trwają. Pojawi się jeden wyjątek

Trwają prace nad ustawą uszczelniającą kwestie związane z zakazem handlu w niedziele. Prócz kwestii placówek pocztowych pochylono się nad kwestią dotyczącą jednej z branży. Chodzi o sprzedawców ryb.Czy okaże się, że sklepy wykorzystają tę lukę na swoją korzyść? Rządzący nie chcą do tego dopuścić.

niedziele niehandlowe - 29 sierpnia
19.03.2022 09:05 Niedziele handlowe w sierpniu. Sklepy otwarte 29 sierpnia

"Czy dziś otwarte są sklepy?", "Czy 29 sierpnia to niedziela handlowa?" – to pytania, które od marca 2018 roku zadaje sobie ogromna część Polek i Polaków. Na osoby planujące zakupy w ostatni weekend sierpnia czeka dobra informacja.30 stycznia 2018 roku prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Nowe przepisy weszły w życie ponad miesiąc później, 1 marca 2018 r."Czy dziś niedziela handlowa?" – podobne pytania ostatniego dnia tygodnia towarzyszą tym samym Polakom od przeszło trzech lat . Niejasną sytuację dodatkowo komplikują też kruczki prawne, które pozwalają części placówek na ominięcie zakazu handlu.

Marek BAZAK/East News
19.03.2022 09:03 Handel w niedzielę. Pomimo zakazu możesz zrobić jutro zakupy

Zakaz handlu w niedzielę wciąż obowiązuje. Do końca roku zakupy w ostatni dzień tygodnia zrobimy jedynie trzy razy. Firmy już wykorzystują luki w przepisach, a rząd przygotowuje zaostrzenie prawa.Zgodnie z obowiązującą ustawą w samym 2021 roku wystąpi jedynie siedem niedziel handlowych. Do końca roku zostały nam jedynie trzy takie dni. Mowa o ostatniej niedzieli sierpnia oraz dwóch niedzielach poprzedzających Boże Narodzenie. Nie oznacza to jednak, że 22 sierpnia nie wykonamy niezbędnych zakupów.

Zakaz handlu w niedzielę
19.03.2022 08:56 Rząd nie zaostrzy zakazu handlu? Mamy komentarz Porozumienia

Zakaz handlu w niedzielę nie zostanie dodatkowo zaostrzony? Ministerstwo Jarosława Gowina i rzeczniczka Porozumienia nieprzychylnie patrzą na inicjatywę Prawa i Sprawiedliwości. Kaczyńskiemu może brakować szabel do wdrożenia surowych zmian. Jeszcze 12 lipca rzecznik rządu, Piotr Muller odniósł się do działań niektórych sieci, które przekształcają się z placówki pocztowe, by móc otworzyć sklepy w ostatni dzień tygodnia. - Musimy reagować na działania rynkowe, które by wykorzystywały pewne luki w prawie, które mogą powstać albo powstały wcześniej - deklarował.

Biedronka
19.03.2022 08:56 Biedronka otwiera kolejne sklepy. Wiemy, gdzie zrobisz zakupy w niedzielę

Niedziela niehandlowa odchodzi w niepamięć. Biedronka przekształciła 240 sklepów w placówki pocztowe. Wiadomościhandlowe.pl podały, gdzie zrobisz zakupy w ostatni dzień tygodnia. Ustawa o zakazie handlu w niedzielę dopuszcza pracę placówek pocztowych w ostatnim dniu tygodnia. Biedronka już przekształciła 240 sklepów, tak by móc codziennie prowadzić sprzedaż.Do tej pory na oficjalnej stronie dyskontu możemy zapoznać się jedynie z siedmioma oddziałami sieci, w których zrobimy zakupy w niedzielę.

Lista sklepów sieci Biedronka otwartych w niedzielę niehandlową
19.03.2022 08:56 Lista sklepów Biedronka otwartych w niedzielę niehandlową. W samej Warszawie jest to aż siedem sklepów

Pierwsze nieśmiałe działania sieci Biedronka w sprawie obejścia zakaz handlu w niedziele niehandlowe to już przeszłość. Lista sklepów dyskontu otwartych przez 7 dni w tygodniu onieśmiela.Początkowo wydawało się, że Biedronka nie będzie wykorzystywała luki w przepisach pozwalającej na ominięcie niedziel niehandlowych. Wszystko zmieniło się całkiem niedawno.Chociaż Biedronka od kilku lat współpracuje już z Pocztą Polską, to w ostatnim czasie podjęto istotną decyzję. Obie firmy postanowiły rozwinąć swoje biznesy. Od teraz klienci mogą odbierać swoje przesyłki również u kasjerów w sklepach, a nie tylko na ich terenie w specjalnych punktach.Taki obrót spraw przyniósł ze sobą wielką szansę, z której Biedronka postanowiła skorzystać. Sklepy stały się placówkami pocztowymi, a więc zgodnie z prawem mogą one przyjmować klientów nawet w niedzielę niehandlową.